Płyty w Biedronce

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od najbliższego poniedziałku wracają płyty winylowe do Biedronki ,wśród tytułów m.in - Abba ,The Police ,Gary Moore ,Bob Marley ,The Rolling Stones ,The Who .Cena każdej płyty to 34,99zł ,dobra alternatywa dla używanych płyt z serwisów aukcyjnych
 

blazej02

New member
Od najbliższego poniedziałku wracają płyty winylowe do Biedronki ,wśród tytułów m.in - Abba ,The Police ,Gary Moore ,Bob Marley ,The Rolling Stones ,The Who .Cena każdej płyty to 34,99zł ,dobra alternatywa dla używanych płyt z serwisów aukcyjnych
Jak z jakością tych płyt? Mam kupione Sex Pistols, Deep Purple, Hey i Soundgarden ale ze chwilowo nie mam jak podłączyć gramofonu to leżą zapakowane :)

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak z jakością tych płyt? Mam kupione Sex Pistols, Deep Purple, Hey i Soundgarden ale ze chwilowo nie mam jak podłączyć gramofonu to leżą zapakowane :)

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Nie ma reguły, jak z każdą inną płytą zależy od samej realizacji.
Mam kilka płyt, Sting, Cohen czy Dire Straits są ok, na plycie Marleya już zależy od utworu - jedne lepiej, drugie gorzej
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem w Biedronce Jean Michel Jarre - Oxygene .Z ciekawych były jeszcze Simple Minds ,Ania Dąbrowska dla "znawców tematu" - Moden Talking ,Bad Boys Blue ,jeżeli się nie mylę to płyty wróciły do starej ceny czyli 49,99zł

Ogólnie to są normalne płyty często wydania 180g ,to nie są wydawnictwa robione specjalnie dla Biedronki
 

kwida88

New member
Ja kupiłem płytę Lady Pank Symfonicznie część 2. I realizacja jest poprostu fatalna. Dzwięk płaski, do tego bardzo przygłuszony. Był to pierwszy mój zakup płyty winylowej w biedrze i odrazu sie zraziłem. Nie wiem czy wynika to ze słabej realizacji nagrań tej konkretnej płyty, czy ze słabego wydawnictwa. Może te gorsze trafiają do dyskontów takich jak biedronka. Ostatnio widzialem Guns n Roses za 50 zł podczas gdy w empiku ta sama płyta kosztowała 120 zł i coś mi tu śmierdzi z taką różnicą ceny. Niestety nie zwróciłem uwagi na wydawnictwo.
 

JanVid

New member
.... a ja w Biedronce jeżeli już to kupuję tylko i wyłącznie artykuły spożywcze :) ))) ... i tym o to sposobem nie mam zmartwienia co do wątpliwej jakości sprzedawanych tam płyt :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem w Biedronce Jean Michel Jarre - Oxygene .Z ciekawych były jeszcze Simple Minds ,Ania Dąbrowska dla "znawców tematu" - Moden Talking ,Bad Boys Blue ,jeżeli się nie mylę to płyty wróciły do starej ceny czyli 49,99zł

Ogólnie to są normalne płyty często wydania 180g ,to nie są wydawnictwa robione specjalnie dla Biedronki

A. Dąbrowska jaka płyta?
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
.... a ja w Biedronce jeżeli już to kupuję tylko i wyłącznie artykuły spożywcze :) ))) ... i tym o to sposobem nie mam zmartwienia co do wątpliwej jakości sprzedawanych tam płyt :eek:k:
Jakiej wątpliwej? Normalne wydania. Pójdź i sobie obejrzyj z tyłu okładkę. Nie ma tam, żadnej informacji, że to wyprodukowano dla Biedry, to nie serek.
To samo dotyczy CD i DVD.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystkie płyty są te same co w empiku kupiłem ok 20 płyt i wszystkie są ok. Porownywalem ok 10ciu u kolegi ktory kupował z innego źródła te wydania i było tak samo. Jeśli plyta była nagraną słabo to nie ważne gdzie kupisz będzie słabo. Ale jak kupisz nagranie bardzo dobrze zrealizowane to buźka się cieszy.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Dokładnie. Szkoda, że nie mają płyt Blu-ray, niech by były nawet i z Monolith, za 30-40 zł chętnie bym kupił.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie róbcie teorii spiskowych - płyty z Biedronki ,Empiku ,MM czy innych sklepów SĄ TAKIE SAME to wszystko pochodzi z jednej dystrybucji
Dla niektórych myląca może być cena ,ale jest ona niska z prostego powodu - taka Biedronka ma spisane umowy z dużymi koncernami i kupuje tego duże ilości więc i cena jest inna
Powiem więcej - jakieś dla lata temu kupiłem w Berlinie w MM płytę Susane Vega "Retrospective" kosztowała 5 euro TAKA SAMA powtarzam TAKA SAMA była w Polsce w MM i kosztowała podobnie bo 19,99zł ,więc niech się nikomu nie wydaje że pojedzie np do Niemiec i tam w MM ,Karstadzie ,Realu czy Saturnie kupi coś innego (lepszego)
Jeżeli ktoś szuka lepszej jakości - to wydania audiofilskie ,albo spróbować poszukać I wydań płyt (np. z lat 80-tych )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie płyty są te same co w empiku kupiłem ok 20 płyt i wszystkie są ok. Porownywalem ok 10ciu u kolegi ktory kupował z innego źródła te wydania i było tak samo. Jeśli plyta była nagraną słabo to nie ważne gdzie kupisz będzie słabo. Ale jak kupisz nagranie bardzo dobrze zrealizowane to buźka się cieszy.

Pod warunkiem, że chodzi o to samo wydanie realizowane w tym samym studio. Bo jeśli weźmiesz to samo wydanie ale np kupisz je w Szwajcarii wydane przez inne studio to już może być róznica..

Dokładnie. Szkoda, że nie mają płyt Blu-ray, niech by były nawet i z Monolith, za 30-40 zł chętnie bym kupił.

Z Monolith nie jest tak źle, bo nie są tak drogie przy premierach, gorzej np jest z Galapagos.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie róbcie teorii spiskowych - płyty z Biedronki ,Empiku ,MM czy innych sklepów SĄ TAKIE SAME to wszystko pochodzi z jednej dystrybucji
Dla niektórych myląca może być cena ,ale jest ona niska z prostego powodu - taka Biedronka ma spisane umowy z dużymi koncernami i kupuje tego duże ilości więc i cena jest inna
Powiem więcej - jakieś dla lata temu kupiłem w Berlinie w MM płytę Susane Vega "Retrospective" kosztowała 5 euro TAKA SAMA powtarzam TAKA SAMA była w Polsce w MM i kosztowała podobnie bo 19,99zł ,więc niech się nikomu nie wydaje że pojedzie np do Niemiec i tam w MM ,Karstadzie ,Realu czy Saturnie kupi coś innego (lepszego)
Jeżeli ktoś szuka lepszej jakości - to wydania audiofilskie ,albo spróbować poszukać I wydań płyt (np. z lat 80-tych )

Jedno Kolego jest pewne Biedronka zamawia mniej płyt niż jakiś inny market bez względu na nazwę tego marketu.. nie ma szans aby Biedronka zamawiała duże ilości płyt co widać ile jest tych płyt w Biedronkach, a ile w marketach, a o empiku nie wspomnę.. W biedronce nie kupisz nowości, te płyty, które są to mają już swoje "wiosny" na półkach w marketach.. więc jak u dystrybutora leżą to wolą sprzedać za 15-20 zł niż mają im dalej leżeć i się kurzyć. Mało tego Biedronka nic na tym nie traci, bo jak nie sprzeda to odeśle te płyty.. :)
Dla przykładu Lady pank symfonicznie kupowałem bodajze za jakieś 40 zł jak nie lepiej i nawet nie pamiętam ile lat temu.. a dzisiaj masz za 20 zł podwójne wydanie tego samego albumu.. Podobnie Chris the Burgh ta sama sytuacja, tylko cena była za jedną płytę, a teraz widać ile kosztuje.. Miłość i władza L.P. pewnie tak w granicach 36-39 zł kosztowała przy premierze, wszystko co mają to starocie.. co nie zmienia faktu, że jak się nie ma to taniej już nie będzie i warto kupić.
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
Uwaga! Uwaga! ..... Justin Bieber część jego dyskografii ukaże się pod koniec tego tygodnia w Biedronce :eek:k:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jedno Kolego jest pewne Biedronka zamawia mniej płyt niż jakiś inny market bez względu na nazwę tego marketu.. nie ma szans aby Biedronka zamawiała duże ilości płyt co widać ile jest tych płyt w Biedronkach, a ile w marketach, a o empiku nie wspomnę..

Drogi loluś ,Biedronka ma 2850 sklepów całej Polsce ,wystarczy że w każdym sklepie znajdzie się tylko jeden egzemplarz ,ostatnio było 65 tytułów to daje ponad 185 tyś płyt !!
Skoro przy Empiku jesteśmy
Dire Straits - "Love Over Gold " Biedronka 19,99zł /Empik 34,99zł
Dire Straits - Best Of Biedronka 19,99zł /Empik 57,99zł
Gary Moore - Ballads & Blues - Biedronka 19,99zł /Empik 39,99zl
Enigma MCMXC A.D - Biedronka 19,99zł /Empik 48,99zł
I tak można długo wyliczać
 
Do góry