dlaczego szumi phono w wzmacniaczu

fade1

Member
Cześć,
ostatnie kupiłem i testuje gramofon, dlatego dopiero teraz zauważyłem. Po zmianie źródła na "phono" w wzmacniaczu, z głośników słychać szumu /lekkie buczenie.
Szum rośnie gdy zmieniam skalę głośności i nie ma nic wspólnego z gramofonem. Szumi nawet bez podłączenia przewodów z cd/br/pleyera -cisza.
Kombinacja - gramofon kablami do amplitunera, ampli do wzmacniacza i też szumi.
Dzwoniłem do serwisu, podobno delikatne szumy z głośników przy phono występują ze względu na dużą "czułość" i tak ma być.
Czy to normalne ?
pozdrawiam
 

fade1

Member
jasne, kabel melodika z uziemieniem. Ale przewody nie mają nic do rzeczy, szum jest po wyborze phono w wzmacniaczu, nawet jak wejścia wtyków są puste.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W Marantz 66KI mam to samo. Ale nie przejmowałem się bo nie mam gramofonu. Też uważałem, że to kwestia dodatkowego wzmacniacza.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przemko77- Też szumi

Więc problem jest ze wzmacniaczem /amplitunerem .Szumieć nie powinno,a już na pewno nie buczeć może jest uwalony przedwzmacniacz gramofonowy ,pamiętam jak bawiłem się w kino domowe dawno temu miałem amplituner Onkyo zwykły model i nie było takiego problemu podłączony miałem gramofon Technicsa
Wzmacniacze i amplitunery maja uziemienie ,często oznaczone symbolem GDN (ground) może to rozwiąże problem zwłaszcza, że niektórzy producenci np.Pioneer zalecają używać
 

fade1

Member
"Szumieć nie powinno" - to mi wystarczy, po weekendzie wyślę wzmacniacz do serwisu.
A z brzmienia gramofonu jestem bardzo zadowolony,
 
Ostatnia edycja:
Do góry