Przedwzmacniacz gramofonowy 1000-2000 zł

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gramofon Rega P3 z wkładką Elys 2

Mam kilka modeli do posłuchania:
- Project Phono Box DS
- Project Tube Box S
- Project Tube Box DS - zbyt drogi, raczej tylko do posłuchania względem S
- Graham Slee Project Gram Amp 2 SE
- Graham Slee Project Gram Amp 3 Fanfare
- Rega Fono MM

Jakieś propozycje, inne modele, doświadczenia?
Wszelkie informacje mile widziane.

Na razie gra to z Marantz PM-KI Pearl Lite
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Moje wersję znasz więc chyba opisywał nie będę. Żadnych lampowych nie słuchałem. DS jest dobry, cena wiesz jaka.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja planowałem swojego czasu sprawdzić też LARa LPS-1, Vincenta PHO-8 i PHO-700, ale na razie przestałem inwestować w gramofon.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moje wersję znasz więc chyba opisywał nie będę. Żadnych lampowych nie słuchałem. DS jest dobry, cena wiesz jaka.
Wiem i przywędruje do domu na odsłuchy porównawcze.
Fajnie, że już zdjęli bana, szybko ten m-c minął :)
Ja planowałem swojego czasu sprawdzić też LARa LPS-1, Vincenta PHO-8 i PHO-700, ale na razie przestałem inwestować w gramofon.
Lar widzę nie jest tani, to ten dzielony jak Vincenty? Kompletnie nie brałem ich pod uwagę. Sam nie wiem czemu. A Ty ich słuchałeś czy tez nie?
Ten PHO-700 też tani nie jest ale ładny piernik :)
Jaki masz gramofon?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Lar jest dzielony. Słuchałem go, ale nie u siebie i na gramofonie w wyższej półki. Chciałem go u siebie sprawdzić, ale na razie inne wydatki i gramofon do niego mam raczej za słaby (Debut Carbon DC ). Ja jakiś czas wrócę to tematu więc przecieraj szlaki :) Będę miał łatwiej :)

Jak już jesteśmy przy gramofonach. Ostatnio grzebałem w kablach i zostawiłem kabel uziemiający na podłodze i mój gryzoń mi go przegryzł :(
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Stary odsłuch wyjaśni Twoje wątpliwości, słuchałem Primare za grubo ponad 3k lecz z gramofonem również za ponad 10 i grało świetnie przy przebaczenie na DS + było napewno inaczej ale czy gorzej? Rzecz gustu. No może wyrafinowanie w oddaniu muzyki na primare było dosadniejsze.


Choć kupno pre w cenie gramofonu uważam za przerost formy nad treścią.


Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Czy jest w ogóle sens kupować pre za 2 tys do gramofonu za 3 tys?

To już chyba zależy od każdego z nas.
Ja mam gramofon za 600 a pre za 2000.
Miałem możliwość przetestowania pre pro ject, od modelu za chyba 400 pln do tego ds-a. Powiem szczerze, że lampowy pre dopiero zrobił wrażenie. Tak mi się spodobał, że został. I tak oto mam gramofon za 600 a pre za 2000. Wymieniłem jeszcze wkładkę na m2red i kabel wychodzący z gramofonu ( z chinczyka na melodikę). Na końcu wymieniłem lampy w pre na
psvane. Można teraz powiedzieć, że grunt pod gramofon mam. Czy było warto? Nie wiem, dowiedziałem się jednego, gramofon to droga zabawa.
 
Do góry