Gramofon do 1600zł

kapiszi

New member
Cześć,

planuje zakup nowego gramofonu do 1600 zł. Wybrałem kilka modeli nad którymi się zastanawiam. Są to:
- Pro Ject Debut Carbon DC z wkładką ortofon 2M RED (warto dopłacić 700zł do wersji Debut Carbon Esprit DC SB - akrylowy talerz oraz wbudowany SpeedBox)
- Reloop turn 3 również z wkładką ortofon 2M RED

Dużo dobrego czytałem jeszcze o gramofonie Denon DP-300F, który po wymianie wkładki zbiera spro pochlebnych recenzji. Zastanawiałem się również nad gramofonami firmy pioneer Pioneer PL-30-K oraz PLX500

Gramofon będzie podpięty do amplitunera stereo.

Proszę o wasze sugestie i propozycje innych modeli w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Z tym amplitunerem czy będziesz kupisz z akrylowym czy innym nie odczujesz różnicy, nie wiem czy nie wolałbym na Twoim miejscu nie wziąć Debut Carbon 2M Red plus zewnętrzny pre.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kapiszi

New member
Z tym amplitunerem czy będziesz kupisz z akrylowym czy innym nie odczujesz różnicy, nie wiem czy nie wolałbym na Twoim miejscu nie wziąć Debut Carbon 2M Red plus zewnętrzny pre.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Na początek będę korzystał z tego amplitunera z czasem może pomyśle nad zewnętrznym pre.
Myślisz że ampli będzie dużo ograniczał gramofon? Może warto zastanowić się nad gramofonem z wbudowanym przedwzmacniaczem (chociaż pewnie szału nie będzie)
Debut Carbon 2M Red ma jeden mały minus - ręczne przełączanie obrotów
Co sądzisz o pozostałych gramofonach co napisałem.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego mam rok gramofon i żadnej płyty z innymi obrotami niż 33, nie jest to problem, przy takim budżecie bierz coś, co jest prostą sprawdzoną konstrukcją, za każdy gadżet w tym przedziale cenowym trzeba zapłacić dlatego gramofon za takie same pieniądze z "dodatkami" może dać słabszą jakość w odtwarzaniu płyt gdyż czymś trzeba koszty produkcji pokryć, nie sądzisz?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Project + dobra wkładka i wszystko ok.
Ja używam Esprita z wkładką 2MRed i jestem zadowolony, a zmianą obrotów się nie przejmuj.
Ja tak samo jak Borixon jeszcze nie miałem potrzeby jej zmiany ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Masa talerza ma znaczenie podobnie jak materiał z jakiego jest wykonany to szczególnie w przypadku klasycznych konstrukcji przeważnie uzywavsie aluminium lub stal ale też syntetyczne materiały o wysokiej tłumiennośći drgań .Druga ważna sprawa to jakość łożyska co ma szczególne znaczenie dla stabilności obrotów
W ogóle gramofony to temat rzeka
 
Do góry