Gramofon na początek przygody:)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup gramofonu. Niestety na temat gramofonów nie za wiele wiem dlatego liczę na Waszą pomoc. Gramofon miałby współpracować z Music Hall-em a35.2, który nie ma przedwzmacniacza gramofonowego więc pewnie czeka mnie jego zakup. Wstępnie wytypowałem :

Rega RP1
Pro-Ject Essential II
Pro-Ject Debut Carbon DC (2M-RED)
Thorens TD 158
Denon DP-300F - który z tego co wyczytałem ma wbudowany przedwzmacniacz.

Mile widziane inne propozycję i sugestie na co zwrócić uwagę przy zakupie gramofonu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mają dość szeroką ofertę. Od budżetowych po już konkretne modele. Z tego co wiem robią gramofony dla Music Hall-a. Aż się boje, że za bardzo mi się spodoba i znowu się zacznie, lepsze wkładki, przedwzmacniacze zakup płyt :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No własnie zwróciłem na to uwagę. Tylko czy taki zintegrowany przedwzmacniacz można w przyszłości zastąpić zewnętrznym?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czas może i by się znalazł, ale umiejętności brak:) Pro-ject 1.3 wygląda fajne. Powiedziałbym futurystycznie. A jakie są różnice względem Debut Carbon DC? Z tego co wyczytałem Debut ma chyba inne ramie wykonane z włókien karbonowych .
 

MarcinGD

New member
Bierz LAR PhonoStage LPS-1 i zainteresuj sie gramofonem andrzeja analogowego. I jeszcze dobrze sie zastanow czy chcesz sie pakowac w winyle. Ja sie wyleczylem na warsztatach analogowych z tego pomyslu, polecam taka terapie przed zakupem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na razie zgłębiam temat. Chodzi mi taki pomysł po głowie, ale decyzja jeszcze nie zapadła. A czemu się wyleczyłeś? Napisz coś więcej.

Te gramofony AA wyglądają jak dzieła sztuki:) Ciekawe jaki ceny.

Taki by mi pasował:)

106.jpg
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Ceny zaczynaja sie od 2900zl. Reszta w zaleznosci od materialu talerza itd.

Wyleczylem sie na warsztatach analogowych w salonie. Sluchalismy roznych plyt, stare wydania graly przepieknie, natomiast nowe graly plasko i bez tej magii. I teraz jak ja mam szukac starych plyt, ktore czesto sa juz dojechane na max'a, a z nowych loteria lub kupowac wydania japonskie gdzie ceny sa kosmiczne, to ja dziekuje. Do tego dochodzi powolna degradacja dzwieku, gdzie najwczesniej zaczyna sie to na utworach nagranych na obrzerzach plyty. Szybkosc degradacji plyty zalezy od wyregulowania wkladki, ktory to proces wymaga odpowiednich przyrzadow, ktore tez swoje kosztuja. Jak sie tak spojrzy na te wszystkie koszty, i problemy to sie odechciewa.
 

MarcinGD

New member

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
r.urbanski dzięki za linka.

Ceny zaczynaja sie od 2900zl. Reszta w zaleznosci od materialu talerza itd.

Wyleczylem sie na warsztatach analogowych w salonie. Sluchalismy roznych plyt, stare wydania graly przepieknie, natomiast nowe graly plasko i bez tej magii. I teraz jak ja mam szukac starych plyt, ktore czesto sa juz dojechane na max'a, a z nowych loteria lub kupowac wydania japonskie gdzie ceny sa kosmiczne, to ja dziekuje. Do tego dochodzi powolna degradacja dzwieku, gdzie najwczesniej zaczyna sie to na utworach nagranych na obrzerzach plyty. Szybkosc degradacji plyty zalezy od wyregulowania wkladki, ktory to proces wymaga odpowiednich przyrzadow, ktore tez swoje kosztuja. Jak sie tak spojrzy na te wszystkie koszty, i problemy to sie odechciewa.

No właśnie tych kosztów się boje. Zdaje sobie sprawę, że na samym gramofonie wydatki się nie skończą. Na pewno nie jest to też hobby dla leniwych. Ale jest w tym wszystkim urok i magia. Do dziś mam w głowie jak słuchałem u kolegi, sporo czasu temu, gramofon + wzmacniacz lampowy. Byłem pod ogromnym wrażeniem. Co do nowych wydań to sporo czytałem, że ludzie narzekają, że są sporo gorsze od starych. Rynek wtóry płyt jest dość duży tylko stan tych płyt może okazać się loterią. Dzięki za rady.
 
Naprawde nie chce mi sie tego komentowac. RS to najgorszy przyklad regulacji gramofonu. Na poczatek moze i wystarczy, ale nie jest to idealna regulacja. A pozadna regulacja wplywa nie tylko na zywotnosc plyty, ale tez zywotnosc igly. Igly maja takze rozne szlify, przy ktorych dokonuje sie roznych regulacji. To nie jest taka prosta sprawa.
Może trzeba popatrzeć na inne odcinki.
https://www.youtube.com/watch?v=xiIWx5G7VH8&list=UUerRdvyHWE3Fq3fk1HG5Vzg
Jak Masz super wiedzę, to się podziel.
Pozdrawiam.
 
Naprawde nie chce mi sie tego komentowac. RS to najgorszy przyklad regulacji gramofonu. Na poczatek moze i wystarczy, ale nie jest to idealna regulacja. ...
Trudno zrozumieć, czy wystarczająca, czy do du*y :eek:k:
Co do RS to obejrzałem wszystkie odcinki i jakoś wszystkie z punktu widzenia fizyki i elektrotechniki mi się zgadzają z tym, czego uczyłem się na studiach.
Może Ty masz nowszą wiedzę :roll:
 

MarcinGD

New member
Nie mam zamiaru z toba dyskutowac, bo widze zes znawca tematu i fan RS. Proponuje wrocic na studia i tym razem pojsc w kierunku miernictwo elektroniczne, a moze otworza sie oczeta.

Co do gramofonow sie nie wypowiadam, polecam podejsc na jakies warsztaty, bo na RS wytykana byla masa bledow w tym materiale z samych podstaw.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Nie mam zamiaru z toba dyskutowac, bo widze zes znawca tematu i fan RS. Proponuje wrocic na studia i tym razem pojsc w kierunku miernictwo elektroniczne, a moze otworza sie oczeta.

Co do gramofonow sie nie wypowiadam, polecam podejsc na jakies warsztaty, bo na RS wytykana byla masa bledow w tym materiale z samych podstaw.

Pozdrawiam
Nie jestem fanem RS, jednak przedstawiają sprawę w miarę OK, językiem, który dociera do przeciętnego użytkownika.

Jak Byłeś na szkoleniu, to teraz popraw wszystkie błędy albo utwórz Swój videoblog
Chętnie się podszkolę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry