Gramofon na początek przygody:)

Henry

Active member
Bez reklam
mi wczoraj przybył singielek z limitowanej edycji - 500 egz :)
LaoCheZkamerawsrodzwierzat.jpg

a ProJecta dalej nie ma, czekam i doczekać się nie mogę :(
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zazdroszczę :( Nie lubię czekania. Pre mam już dla Ciebie przygotowane żebyś przetestował. Potem będę je sprzedawał bo na razie korzystam z wbudowanego w Cayina.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Brak tego koloru u dystrybutora (Debut Carbon Esprit White) , czekają na dostawę,
Black wspominał, że co ok. 4 tygodnie są nowe dostawy do PL.
 

robiz

New member
Kurteczka, na alledrogo w cholerę tych białych widziałem.


A z zakupów to dziś poszło: Lady Pank - akustycznie, Madonna like a prayer, Michael Buble. Takie lekkie , wiosenne granie....
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
Panowie, a co powiecie o Thorens 240-2 ? Lubię wygodę i upatrzyłem sobie właśnie ten model (pełny automat). Czy manuale jednak lepsze? Ciekawi mnie także brzmienie, może ktoś to słuchał?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A z zakupów to dziś poszło: Lady Pank - akustycznie, Madonna like a prayer, Michael Buble. Takie lekkie , wiosenne granie....

Lady Pank mam. Fajna płyta. Szkoda, że okroili w stosunku do CD. Bas jest dość mocny na tej płycie. Podobają mi się aranżacje. Kupiłem też ich nową płytę na CD. Jeszcze nie słuchałem, ale pewnie szału nie będzie.

Ja kupiłem Zeppelin IV, Republikę - Bez prądu, oraz Communique Dire Straits.
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Lady Pank mam. Fajna płyta. Szkoda, że okroili w stosunku do CD. Bas jest dość mocny na tej płycie. Podobają mi się aranżacje. Kupiłem też ich nową płytę na CD. Jeszcze nie słuchałem, ale pewnie szału nie będzie.

Ja kupiłem Zeppelin IV, Republikę - Bez prądu, oraz Communique Dire Straits.

W ogóle mam wrażeniem, że często na nowych tloczeniach bas jest duży lub zbyt duży.... Dziwna maniera realizatorów dźwięku.
Dire Straits mam , ale używana, super płyta !
 

robiz

New member
Robiz widzę, że sprzedałeś Pro-Jecta. Jak Ci się sprawuje ten Pioneer?

Porównując PJ a tego Pioneera, to PJ to taka trochę " zabawka ", choć PJ to już całkiem fajny gramofon.
Masywnie zbudowana maszyna ten Pioneer, dźwięk pełny , głęboki, nawet z tą podstawowa wkładka AT-100. Choć pierwszy egzemplarz oddałem, bo miał zbyt duże luzy ramienia. Chociaż później poczytałem na forach DJ, to jest cecha takich gramofonów. Do niwelowania luzu służą śruby w łożysku, tak jak w Technicsie 1210. Ponoć DJ lubią większy luz roboczy.
Na chwilę obecną w tej cenie ok. 3000 zł, uważam, że warto. Jest bardzo ciężki ok. 15 kg, tak więc nic go nie " rusza", nawet uderzanie ręką w blat czy w sam gramofon.
Silnik działa cichutko,niesłyszalnie, żadnych przydźwięków czy szumów , stabilizacja kwarcowa. Cały gramofon jest wyklejony taką sama mieszanka gumo/żywicy , jak Technics w celu eliminacji wibracji. Nawet ramię w środku jest wytłumione.
Fajna gruba , gumowa mata do odsłuchu w komplecie ( dodatkowo jest DJ'ska ).
Jak Ci się chce czytać, to tu jest dobra recenzja Violeta:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/11/gramofon-pioneer-plx-1000.html
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie, a co powiecie o Thorens 240-2 ? Lubię wygodę i upatrzyłem sobie właśnie ten model (pełny automat). Czy manuale jednak lepsze? Ciekawi mnie także brzmienie, może ktoś to słuchał?

Słuchałem Thorensy ,ale wyższe modele to jednak jeden z najlepszych producentów .Jest alternatywa dla tego gramofonu

938991IMG_20160319_151154.jpg
 

SternQuest

New member
Słuchałem Thorensy ,ale wyższe modele to jednak jeden z najlepszych producentów .Jest alternatywa dla tego gramofonu

938991IMG_20160319_151154.jpg

No tak. To chyba Teac TN-300. Ale to jednak manual. Dodatkowo nie trafia do mnie sprzęt z wbudowanym przedwzmacniaczem, usb. Trochę tego za dużo jak na tę cenę. Wkładka o podobnym oznaczeniu, ale w Teac jest to Audio-Technika. Thorens synguje już swoją marką. Chyba jednak wybiorę Thorensa, mam nadzieję że uda mi się go gdzieś jeszcze odsłuchać. Jak nie, to biorę w ciemno :)
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
No tak. To chyba Teac TN-300. Ale to jednak manual. Dodatkowo nie trafia do mnie sprzęt z wbudowanym przedwzmacniaczem, usb. Trochę tego za dużo jak na tę cenę. Wkładka o podobnym oznaczeniu, ale w Teac jest to Audio-Technika. Thorens synguje już swoją marką. Chyba jednak wybiorę Thorensa, mam nadzieję że uda mi się go gdzieś jeszcze odsłuchać. Jak nie, to biorę w ciemno :)
Słuchałem go -teac tn-300 wypadł słabiej niż rega rp1( to moja opinia) nie kupuj bez odsłuchu .
 
Do góry