Odnowienie pokrywy gramofonu

blazej02

New member
Część,
Posiadam w domu gramofon UNITRA Bernard GS 434 i zastanawiam się jak można odświeżyć jego wygląd począwszy od pokrywy. Nie jest ona jakoś mocno porysowana ale czas zrobił swoje i fajnie by było przywrócić jej wcześniejszy blask.
Czy macie jakieś sugestie co do takiego procesu?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pokreywa w ręce papier ścierny na wode 800 poźniej 2000 a na końcu pasta polerska np Farecla, ręcznie bądź futerkiem na jakimś urządzeniu.
 

blazej02

New member
Pokreywa w ręce papier ścierny na wode 800 poźniej 2000 a na końcu pasta polerska np Farecla, ręcznie bądź futerkiem na jakimś urządzeniu.
A ten papier ścierny 800 to robię nim polewając wodą? Później 2000 na sucho czy jak?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A ten papier ścierny 800 to robię nim polewając wodą? Później 2000 na sucho czy jak?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Obie gradację to papier na wodę, trzeba go zmoczyć i ścierać i co chwila namaczac, moczy się po to żeby zdjąć z papieru to co zeszliwowales, żeby nie robić rys.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najpierw papier o większym ziarnie ,a później o mniejszym .Oczywiście to wszystko ma sens jeżeli pokrywa nie jest pęknięta i zawiasy są całe

Tak naprawdę stan pokrywy jest mało istotny ,bo bez niej można się obyć najważniejsza jest mechanika ,zwłaszcza stan łożysk
 

blazej02

New member
Obie gradację to papier na wodę, trzeba go zmoczyć i ścierać i co chwila namaczac, moczy się po to żeby zdjąć z papieru to co zeszliwowales, żeby nie robić rys.
Dziękuję za rady. Kupię ten papier plus pastę i spróbuję. W ogóle zastanawiałem się czy nie zjechać papierem tego siwego koloru w którym jest Bernard i albo zostawić go w formie "drewnianej" tylko zabezpieczyć to po ścieraniu lakierem albo zetrzeć siwy kolor do drewna/płyty i pomalować na czarno. Jak myślicie, jak to będzie wyglądało? Czy to robić sprayem czy jakoś inaczej?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 
Do góry