Konfiguracja Yamaha RX-V673

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Wczoraj udalo mi sie podlaczyc czesc kina (juz wszystko praktycznie podlaczone, zostaly tylko satelity, bo czekaja na stojaki).
Teraz bede wykonywal jakas konfiguracje amplitunera, tylko czy ktos ma jakas prosta instrukcje, jak powinno byc ustawione, aby gralo jak najlepiej :D?

Jak to jest z dzwiekiem DTS itp, aby gral tak jak jest oryginalnie bez zadnych ulepszaczy?
W DSP wrzucic STRAIGHT i to wszystko?

Czy ten system PURE DIRECT lepiej sie do tego nadaje?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zrób kalibracje YAPOO. Najlepiej zamknij pokój okno niech będzie totalna cisza, ustaw mikrofon w miejscu odsłuchowym i na wysokości głowy i wykonaj kalibracje. Następnie odpal jakiś film obejrzyj i sprawdź czy nie trzeba czegoś poprawić ręcznie, raczej bez ręcznej korekcji się nie obędzie. Włącz ENHANCER fajnie uwydatnia dźwięk nadaje szczegółowości. Pure Direct to raczej stosuje się do stereo ale na pewno Ci się nie spodoba hehe:)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a co to jest to ENHANCER dokladniej?

To Yapoo wlasnie chce wykorzystac jak juz bede mial satelity :)

PS a tutaj niby mial byc tryb do cichego sluchania (silent cinema czy cos), jak to uruchomic, aby sprawdzic jak to dziala w praktyce?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie posiadasz instrukcji?. Do cichego słuchania jest opcja zwana Adaptive DRC
ENHANCER przywraca prawie całkowicie oryginalną głębię oraz szerokość:)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
posiadam :D
Dopiero za nia bede sie bral, ale chce sie dowiedziec na co zwrocic uwage :)

PS jak wlaczyc to Adaptive DRC?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak będziesz już się bawił z ustawieniami i czegoś nie będziesz wiedział to wal. Jakie kolumny posiadasz?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Monitor Audio BX5, BX1 i BC Centre :)

A napiszesz mi jak to wlaczyc to Adaptive DRC?

i teraz zaraz pytanie, czy jak bede robil ta automatyczna konfiguracje to wszyscy musza wyjsc? (nawet ja, jak bedzie on kalibrowal? :D)
Ogolnie to ja ogladamy tylko lezac, to ten mikrofon chyba najlepiej dac na poduszke co?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
bądz sam najlepiej, i siedz cicho to wystarczy. Instrukcja w łapki i jedziesz hehe za łatwo byś miał hehe. Ja nie będe za Ciebie teraz szperał w instrukcji bo jest schowana nawet nie wiem gdzie. A nie ma teraz dostępu do kina:p. Jaki to wygodnicki ;) hehe
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Myslalem, ze moze korzystasz z tej funkcji to byla by to kwestia podania przycisku, ale tak to spoko :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie korzystam, nie oglądam nocami żeby komuś przeszkadzać :) rozpieprzam kino o stosownych porach hehe, nocami wystarcza mi dźwięk z tv :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
i teraz zaraz pytanie, czy jak bede robil ta automatyczna konfiguracje to wszyscy musza wyjsc? (nawet ja, jak bedzie on kalibrowal? :D)
Ogolnie to ja ogladamy tylko lezac, to ten mikrofon chyba najlepiej dac na poduszke co?

Nie wiem jak w tym Yappo dokladnie jest, ale nie zaleca sie stawiania mikrofonu na poduszke, koce, itp., chodzi o zminimalizowanie odbicia fal itp. Ja wiem ze pewnie wiekszosc to tak robi, ale..
Polecam zakupic za grosze stojak do aparatu, kosztuje smieszne pieniadze a sprawdza sie doskonale, generalnie jest zalecany do kalibracji. Jak ma byc porzadnie, to te 30zl nie bedzie majatkiem, a przyda sie na przyszlosc.
Z domu tez nikt nie musi wychodzic, wazne aby kazdy z domownikow za czas kalibracji zamilk i nie chalasowal :)
Btw. Tryb "nocny" jest bardzo fajny, ja czesto korzystalem jak tylko sprzet byl wyposazony w ten tryb.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
no to moze na desce go polozyc czy czyms? bo jak na stojaku dam to bedzie o wiele wyzej niz wysokosc na ktorej slucham
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stojak (statyw) fotograficzny jest przeciez regulowany, na tym polega wlasnie jego zaleta - koszt od jakis 30zl.
Mozesz od biedy zrobic to na desce (?), czy nawet postawic rolki papieru w pionie, pomyslow jest duzo. Wazne aby nie zaklocic w zaden sposob odczytu.
W sumie banalna sprawa, ale znam takiego co chcial trzymac w rece podczas kalibracji :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja przyniosłem sobie do kalibracji z piwnicy stojak od sztangi, który jest regulowany hehe :)
 

chomik05

New member
hej,
też jestem na etapie odkrywania różnych opcji po przesiadce z RXV 1400, teraz to inny świat, wszystko na ekranie :)

Adeptive DRC klikasz na pilocie OPTIONS i druga z góry opcja On / Off

do kalibracji najlepszy statyw foto
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak mnie natknęło za pośrednictwem tego tematu na zabawę z moim ampli i udało mi się jeszcze znacząco poprawić jakość dźwięku :) z czego jestem bardzo zadowolony jak by nowy duch tknął mój zestaw :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
osunąłem fronty od ściany o 10cm, nie wiele ale basik stał się jeszcze pełniejszy i czuć go prawie w całym pokoju bo tak to tylko był przy oknie potężny bas. No i największa poprawa nastąpiła zmiana w Parametric EQ z manual na YPAO:Front. Diametralnie zmieniło się granie, znacznie wyraźniej, tak jak bym ze średnicy i wysokich ściągnął kocyk, poprzednio było dla mnie super ale jak usłyszałem po zmianie to co jest teraz to aż mam stale banana na mordzie hehe:). Siedzę i wsłuchuje się jak bym zakupił nowy sprzęt hehe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie, usadowienie kolumn i odpowiednia konfiguracja (ktora nie ma konca) czyni cuda. Nie ma jak po jakims czasie od zakupu odkryc sprzet na nowo :)

To mi przypomina dawna historie znajomego co po kilku msc. od zakupu odkryl w swoim skuterze ze ma 3 bieg :)
 
Do góry