Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Arek

Member
Z drugiej strony to trzeba siedziec idelanie w miejscu gdzie mielismy mikrofon tak? Bo jak sie przesune w bok to juz tego zgrania nie bedzie? Ciekawe jak ustawia sie to w prawdziwym kinie skoro jest tyle miejsc w roznych miejscach
Bez przesady, to nie fotel dentystyczny. Po to masz kilka miejsc pomiaru aby uśrednić dla kilku widzów , jak skalibrujesz dla jednego miejsca to będzie dla jednego, a ile się zmieni gdy przesuniesz się 60 cm - sprawdź, nawet jak masz słuch doskonały wątpię abyś na ścieżkach filmowych dostrzegł różnicę.
 

Arek

Member
Dopiero spojrzałem na datę pytania :ROFLMAO:

Panowie, a jak tam przyszłość Audyssey skoro do Denona wchodzi DIRAC ... ktoś już bawił się tą kalibracją ?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie bawilem sie osobiscie ale internet jest zgodny co do tego ze Dirac jest Number 1 w dziedzinie kalibracji.
Zreszta podobnie do ARC Anthema.
 

mihcu86

New member
Wybaczcie z góry za pytanie, ale nadal sam nie mogę znaleźć odpowiedzi - jakiś czas temu posiadałem ampi Denon'a 5.1 (dość stary, stąd mała zmiana) do kina domowego i od jakiegoś czasu mam Onkyo 696 - i tutaj pojawia się kwestia dźwięku a w zasadzie jego oryginalnej ścieżki (choćby podczas odtwarzania filmu z Dolby 5.1) gdzie kiedy u Denona automatycznie pojawiało się Dolby i wiem ze dźwięk byk powiedzmy taki jaki oryginalny w filmie (odpowiednie ikonki na wyświetlaczu), a teraz przy Onkyo - również pojawia się informacja i zmiana dźwięku jak w przypadku Denona, ale również mam możliwość jego zmiany trybu na THX (różne rodzaje), bądź DD 5.1 Sur, DTS, itd itp. Moje pytanie jest takie - czy podczas oglądania filmu z oryginalnym dźwiękiem Dolby 5.1 zmienię tryb na jakikolwiek inny, ampi "nakłada" swoje ustawienia innego trybu kasując oryginał czy jak to wygląda? Nie wiem jak to poprawnie opisać, ale mam nadzieje, że ktoś z Was mi odpowie. Dziękuje bardzo
 
Do góry