Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

TomaszZz

New member
Witam, podoba mi się koncepcja kolegi maciek_wr na założenie tematu, w którym będzie udzielał informacji na temat posiadanego przez niego sprzętu. Postanowiłem więc, że założę bratni temat w którym chętnie pomogę użytkownikom już posiadającym, ewentualnie udzielę informacji osobom zastanawiającym się nad zakupem ONKYO TX-NR609.

Amplituner kupiłem wraz zestawem kolumn JAMO 608 HCS 3 i z tymi kolumienkami ampli spisuje się świetnie.
Zarówno w kinie jak i w stereo jest bardzo hm.. wyraźnie :) (czysto, przejrzyście, bardzo dynamicznie)
Jest to mój pierwszy zestaw - nie miałem wcześniej styczności ze sprzętem klasy... średniej?
Porównanie z zestawem 5.1 Creative podłączonym do komputera to tak, jakby porównywać tv czarno-biały z tv kolorowym. Zupełnie inaczej się słucha i wreszcie "czuć muzykę" (nie piszę tu o bardzo głośnym słuchaniu, tylko o jakości)

Proszę nie pytać mnie o porównanie do innego ampli bo nie mam o tym pojęcia, natomiast na pytania typowo technicznej natury chętnie odpowiem. Myślę również, że znajdą się użytkownicy forum lepiej zorientowani ode mnie, którzy w razie co pomogą ;)
 

bartek29

New member
Mam ten sam zestaw i ciekawi mnie czy u Ciebie występują szumy przy jakimś konkretnym sygnale przesyłanym do ampli i wyborze jakiegoś specyficznego ustawienia których jak wiadomo nie brakuje w naszym Onkyo. U mnie czasem na różnych sposobach ustawienia dzwięku pojawia się specyficzne szumienie w głośnikach frontowych z górnych ich głośników
 

mietka

New member
Przypuszczam że to problem materiału a nie ampli u mnie jest wszystko ok
Ktoś z forumowiczów już na ten temat pisał
Ja ze swojej strony napiszę że są straszne skoki głośności pomiędzy różnymi źródłami dźwięku nie rozchodzi mi się o np.reklamy,że są głośniejsze bo to można ustawić ale o to,że na wejściach HDMI słucham muzy lub filmu na 40 i jest dobrze słyszalne,natomiast na tunerze już od 50(możliwe,że słabą mam antenę)a na usb od 60 przy tym samym poziomie głośności(subiektywnie)radio z neta 40
PS Pisałem wcześniej o moim problemie z DLNA tzn.nie mogę wysyłać plików z lapka na tą amplę Używałem różnych programów i nic to nie dało.Próbowałem przed wysłaniem pliku przełączyć ample na "NET" i w dalszym ciągu nic.Czy macie takie problemy czy też ja coś knoce?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mietka

New member
passtrough

Czy to normalne ,że po wyłączeniu amplitunera obraz robi się ciemniejszy przy włączonym passtrough?
Jeżeli włącza mi się THX Cinema to czy to oznacza że dźwięk jest 7-kanałowy bo na ampli pisze dalej 5.1 i fakt mam tylko 5 głośników ps nie włączam sam tego THX'a tylko ampla mi przestawia z DD
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
Mam ten sam zestaw i ciekawi mnie czy u Ciebie występują szumy przy jakimś konkretnym sygnale przesyłanym do ampli i wyborze jakiegoś specyficznego ustawienia których jak wiadomo nie brakuje w naszym Onkyo. U mnie czasem na różnych sposobach ustawienia dzwięku pojawia się specyficzne szumienie w głośnikach frontowych z górnych ich głośników

U mnie szumialo bardzo często i przy przeróżnych źródłach sygnału... bardzo irytująca sprawa. Sposób na tą chwilę jest taki - włączyć w ustawieniach sub nawet jeśli się go nie ma. U mnie pomogło.
 

TomaszZz

New member
Przypuszczam że to problem materiału a nie ampli u mnie jest wszystko ok
Ktoś z forumowiczów już na ten temat pisał
Ja ze swojej strony napiszę że są straszne skoki głośności pomiędzy różnymi źródłami dźwięku nie rozchodzi mi się o np.reklamy,że są głośniejsze bo to można ustawić ale o to,że na wejściach HDMI słucham muzy lub filmu na 40 i jest dobrze słyszalne,natomiast na tunerze już od 50(możliwe,że słabą mam antenę)a na usb od 60 przy tym samym poziomie głośności(subiektywnie)radio z neta 40
PS Pisałem wcześniej o moim problemie z DLNA tzn.nie mogę wysyłać plików z lapka na tą amplę Używałem różnych programów i nic to nie dało.Próbowałem przed wysłaniem pliku przełączyć ample na "NET" i w dalszym ciągu nic.Czy macie takie problemy czy też ja coś knoce?

Ja problem różnych glosnosci rozwiazalem ustawiając w intelivolume na każdym źródle i mam teraz równą własność :)
 

kazek127

New member
Witam.
Posiadam do kilku dni już 609 i zauważyłem taki problem:
1) Przy ogladaniu filmu z PC (podłaczone wszystko HDMI) i daniu pauzy na filmie po paru sekundach znika ikona HDMI i pojawia się analog, ale to nie problem. Problemem jest to że jak uruchomie film z powrotem to dźwięk jest słyszalny dopiero po paru sekundach.
2) Kolejnym problemem jaki zauważyłem jest podczas ogladania czy to z PC czy też z dekodera niebieskiego ekranu (zmniejszenie rodzielczosci na 720 z 1080p). Rozwiazaiem jest uruchomienie ponownie AMP i wszystko wraca do normy.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie szumialo bardzo często i przy przeróżnych źródłach sygnału... bardzo irytująca sprawa. Sposób na tą chwilę jest taki - włączyć w ustawieniach sub nawet jeśli się go nie ma. U mnie pomogło.


No tak, tylko w ten sposob na dzien dobry odcinasz sobie czesc niskich czestotliwosci z frontow do suba ktorego nie ma. Nie wiem co sie dzieje z tymi szumami u niektorych osob, sprawdzilem u siebie na pauzie i przy glosnosci 80 sa ledwie slyszalne (po przystawieniu ucha do glosnika).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja problem różnych glosnosci rozwiazalem ustawiając w intelivolume na każdym źródle i mam teraz równą własność :)

Fakt można tak podbic głośność ale radia już tak nie podbijesz. A nawet po równym podbiciu Db, ja DVD i N-ke tak podkręciłem na wejściach, to i tak film na DVD czy płyta CD głośniej grają niż program w TV. Zeby było na równym poziomie to nawet 15-20 Db muszę podgłosić, pewnie też zależy od nadawanego kanału.
 

bartek29

New member
Przypuszczam że to problem materiału a nie ampli u mnie jest wszystko ok
Ktoś z forumowiczów już na ten temat pisał
Ja ze swojej strony napiszę że są straszne skoki głośności pomiędzy różnymi źródłami dźwięku nie rozchodzi mi się o np.reklamy,że są głośniejsze bo to można ustawić ale o to,że na wejściach HDMI słucham muzy lub filmu na 40 i jest dobrze słyszalne,natomiast na tunerze już od 50(możliwe,że słabą mam antenę)a na usb od 60 przy tym samym poziomie głośności(subiektywnie)radio z neta 40
PS Pisałem wcześniej o moim problemie z DLNA tzn.nie mogę wysyłać plików z lapka na tą amplę Używałem różnych programów i nic to nie dało.Próbowałem przed wysłaniem pliku przełączyć ample na "NET" i w dalszym ciągu nic.Czy macie takie problemy czy też ja coś knoce?

U mnie problem z DLNA został rozwiązany dzięki Serviio, żadne tam Windowsowe WMP badziewie tylko naprawdę świetny programil który dodatkowo transkoduje (tak to chyba się nazywa) pliki mkv i inne które mój VT20 nie czyta normalnie do formatu MPEG4 bodajże i śmiga wszystko aż miło. Na ampli rzecz jasna jedynie muza jest dostępna przez serwer medialny
 

Aciol

New member
...PS Pisałem wcześniej o moim problemie z DLNA tzn.nie mogę wysyłać plików z lapka na tą amplę Używałem różnych programów i nic to nie dało.Próbowałem przed wysłaniem pliku przełączyć ample na "NET" i w dalszym ciągu nic.Czy macie takie problemy czy też ja coś knoce?


U mnie to działa tak, włączam na amnplitunerze NET -> Dlna. Na laptopie odpalam WMP tam włączam jakiś utwór i dopiero potem klikam "odtwarzaj do" i z listy "TX-NR609". Wcześniej (jednorazowo) zajrzałem do ustawień WMP: strumień -> Więcej opcji przesyłania strumieniowego... , na liście sieci lokalnej TX-NR609 "odblokowany". Wszystko w sieci domowej na routerze.
 

TomaszZz

New member
No tak, tylko w ten sposob na dzien dobry odcinasz sobie czesc niskich czestotliwosci z frontow do suba ktorego nie ma. Nie wiem co sie dzieje z tymi szumami u niektorych osob, sprawdzilem u siebie na pauzie i przy glosnosci 80 sa ledwie slyszalne (po przystawieniu ucha do glosnika).

Nie ucinam kiedy ustawiam fronty na Full Band...
Co do Sygnału cyfrowego z kompa przez HDMI i to i u mnie po kilku sekundach przełącza na analog ale mi to jakoś nie przeszkadza. Niebieskiego ekranu też nigdy nie miałem.

marmac500, piszesz, że u Ciebie nie szumi - a sprawdzałeś wg mojego opisu?
1. Podłącz kompa pod ampli
2. Ustaw włączone Dynamic EQ i Dynamic volume
3. Włącz jakąś muzyczkę np. przez WMP
4. Ustaw mniej więcej 60-70% swojej możliwej głośności (wiem może być problem w "trudnych godzinach" w stylu żona która nie lubi głośno lub małe dzieci
5. Spauzuj utwór i napisz czy wtedy Ci szumi??
Mi również po jakimś czasie (kilka sekund) wzmacniacze ampli na chwile się wyłączają - tak jakby przechodziły w inny tryb i włączają się drugi raz.
Podsumowując kiedy pauzuję utwór nie ważne w jakim trybie (poza pure, direct i stereo) BARDZO SZUMI...
I nie jest to wina kabla HDMI - w pure direct i stereo nawet minimalnie nie szumi.
 

mietka

New member
U mnie to działa tak, włączam na amnplitunerze NET -> Dlna. Na laptopie odpalam WMP tam włączam jakiś utwór i dopiero potem klikam "odtwarzaj do" i z listy "TX-NR609". Wcześniej (jednorazowo) zajrzałem do ustawień WMP: strumień -> Więcej opcji przesyłania strumieniowego... , na liście sieci lokalnej TX-NR609 "odblokowany". Wszystko w sieci domowej na routerze.
No teraz to tak:lol:
 

mietka

New member
Posiadam tego onkyo i mam podłączone do niego kolumny jamo 608 hcs 3
co zyskam jak podłącze je w trybie bi-amp wiem że stracę możliwość podłączenia dodatkowych dwóch głośników.Nie chce mi się sprawdzać bo mam problem z meblami.I jaki ma to wpływ na odsłuch podczas filmu(5.1) i muzyki(2.1)Czy opłaca się to robić mając subwoofer?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Posiadam tego onkyo i mam podłączone do niego kolumny jamo 608 hcs 3
co zyskam jak podłącze je w trybie bi-amp wiem że stracę możliwość podłączenia dodatkowych dwóch głośników.Nie chce mi się sprawdzać bo mam problem z meblami.I jaki ma to wpływ na odsłuch podczas filmu(5.1) i muzyki(2.1)Czy opłaca się to robić mając subwoofer?

Uważam że zysk jest niewielki. Do plusów: ampli się mniej grzeje - tylko minimalnie ciepły, w kolumnach trochę lepsza średnica i góra, u mnie Audyssey lepiej poradziło sobie z kalibracją. Z minusów: ampli trzeba bardziej podgłaszać, koszt dodatkowych kabli, brak możliwości podłączenia dodatkowej pary kolumn. Sam musisz spróbować. Jedni piszą że słyszą różnicę, inni że wogóle.
 

mietka

New member
Czy to normalne ,że po wyłączeniu amplitunera obraz robi się ciemniejszy przy włączonym passtrough?
Jeżeli włącza mi się THX Cinema to czy to oznacza że dźwięk jest 7-kanałowy bo na ampli pisze dalej 5.1 i fakt mam tylko 5 głośników ps nie włączam sam tego THX'a tylko ampla mi przestawia z DD
ponawiam pytanie
 

TomaszZz

New member
ponawiam pytanie

Jeśli chodzi o przyciemnienie obrazu to wg mnie masz ustawiony ampli w "Picture Mode" na tryb który zwiększa kontrast i jasność. Kiedy wyłączasz ampli tv dostaje "czysty" oryginalny obraz który oryginalnie jest ciemniejszy.

Z tym THX nie bardzo wiem czy to dźwięk siedmio (ośmio) kanałowy - nigdy tego nie włączam :p, a ampli zapamiętuje w jakim trybie słuchasz przy poszczególnych rodzajach dźwięku (stereo, DD, Dolby 2.0) ustaw sobie do Dolby Digital np. PL II Movie i będziesz zadowolony ;)
 

mietka

New member
Jeśli chodzi o przyciemnienie obrazu to wg mnie masz ustawiony ampli w "Picture Mode" na tryb który zwiększa kontrast i jasność. Kiedy wyłączasz ampli tv dostaje "czysty" oryginalny obraz który oryginalnie jest ciemniejszy.

Z tym THX nie bardzo wiem czy to dźwięk siedmio (ośmio) kanałowy - nigdy tego nie włączam :p, a ampli zapamiętuje w jakim trybie słuchasz przy poszczególnych rodzajach dźwięku (stereo, DD, Dolby 2.0) ustaw sobie do Dolby Digital np. PL II Movie i będziesz zadowolony ;)
Dzięki za odpowiedź
 
Do góry