Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

nikielsz

New member
Witam,

Mam problem z nowo zakupionym 609.
Zrobiłem aktualizacje firmware. Przeleciała cała po czym pojawił się komunikat Complete. Zgodnie z instrukcją chciałem wyłączyć i włączyć urządzenie z panelu przedniego. Wyłączyłem ale włączyć się już nie dało, i od tego czasu nie działa. Co jest grane?? Czyżby serwis po 1 dniu?? Kupione z pewnego źródła bo od blackninji.
 

TomaszZz

New member
Serce pęka ale chyba uwaliłeś sprzęt.... :(
Spróbuj skontaktować się z Blackninja może coś pomoże (wymieni) ew pozostaje serwis...
Wiem wiem jak to brzmi :(
 

TomaszZz

New member
Z tego co widać "616" ma wyświetlacz jednoliniowy..... :) porażka...
jedyne co dodali to to całe "instaprevue" - okienka wyboru scen...
 

mors111

Active member
Bez reklam
ma też Zone 3 w wyjściu line i HDMI Sub i HDMI Main - nie wiem o co chodzi > może ktoś podpowie

czyżby 2 wyjścia HDMI ?

ma też USB z tyłu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak ma 2 wyjścia, jedno do TV z ARC drugie np. do projektora. Niezłe posunięcie z drugim wejściem USB na tylnym panelu ponieważ w tej chwili muszę żąglować pomiędzy USB a WiFi. Na poczet nowości zapewne musieli z czegoś zrezygnować i "nieopatrznie" wycięli dwuliniowy wyświetlacz. Zgadzam sie z TomaszZz, że to porażka i w związku z tym jestem totalnie szczęśliwym posiadaczem starego modelu:p
 

mietka

New member
No ale liczba wejść hdmi wzrosła i ta 3 strefa jeżeli niezależna to można mieć 7.2 głośników i dodatkową strefe nie rezygnując z 2 głośników
 

walkeer

New member
Witam.

Poszukuje instrukcji w języku polskim do ONKYO TX NR609.
Właśnie kupiłem nowy sprzęt i nie ma nic po polsku.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
walkeer
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz do dystrybutora to Ci przysla. Jesli natomiast kupiles sprzet spoza polskiej dystrybucji to niestety nie masz raczej co liczyc na milosierdzie zarowno od sprzedawcy jak i forumowiczow. Ludzie wlasnie placa 200-300zl wiecej za sprzet z instrukcja PL w kartonie.
 
Ostatnia edycja:

StR911

New member
Panowie i Panie
Część domowników ( a w szczególności Ojca mego Jędrzeja ) drażni od jakiegoś czasu fakt opóźnienia dzwięku względem obrazu. Nastąpiło to po zmianie telewizora analogowego na LED Samsunga.
Główny problem : 1. Odtwarzacz dvd kiss dp 450 jest połączony do przedzmacniacza kina domowego---> następnie do wzmacniacza pioneera---> ten łączy się dopiero z kolumnami = to daje niezłe opóźnienie w dźwięku. Próbowaliśmy wszystkich opcji. Jedyną słuszną było puszczenie dźwięku po złączu cyfrowym. Jednak stary dobry A-204 pioneera takiego nie posiada.
Rozwiązanie ?
Kupić amplituner --- to wyeliminuje potrzebie używania gównianego przedwzmacniacza + doda nam 2 gniazda cyfrowe i inne badziewa niezbędne do mentalnej podniety podczas lądowania śmigłowca w filmie Black Hawk Down.
Na poważnie : Byliśmy w sklepie i koleś doradził nam w przedziale do ok. 2000 zł ONKYO tx-609. Co sądzicie o modelu ? Sprawdzi się Czy może macie lepszą propozycje w tej klasie cenowej ... niech będzie do 2500 zł :)

Pozdrawiam i razem z Jędruchem czekamy na zacną odpowiedź :)
 

StR911

New member
Słyszałem o kablach które przechodzą z dźwięku cyfrowego na analogowe. Wtedy mógłbym puścić dzwięk z telewizora na wzmacniacz. Powstaje tylko pytanie czy to ma sens? Czy straty na jakości nie będą zbyt duże i czy nie lepiej zastanowić się nad tym amplitunerem.
Co byście wybrali?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TomaszZz

New member
Odpowiadając na pytanie "co sądzę o 609" odpowiadam:
Mam ten sprzęt od połowy grudnia w komplecie z zestawem 5.0 jamo 608 i można by stwierdzić, że wcześniej nie wiedziałem co to znaczy dobry sprzęt audio.
Prawdą jest, że nie mam pojęcia o brzmieniu końcówek lampowych za grube tysiące złotych, ale za cenę niecałych 4000zl mam w swoim pokoju naprawdę fajny dobrze grający sprzęt. Im dłużej go użytkuje tym do ciekawszych wniosków na temat odsłuchu dochodzę. Na początku słuchałem muzyki na
PLII music - fajny efekt przestrzenny - dobry bajer.
Pozniej All channel stereo - czystość muzyki i hm.. głębokość a nie bajery w stylu chórki w surrandach
Ostatnio znowu zauważyłem że samo Stereo czyli tylko fronty - to ustawienie daje największą dynamikę i "moc"
Dodając jeszcze możliwości z dynamic eq dynamic volume equalizer "główny" wiem, że zanim "nauczę" się słuchać muzyki minie trochę czasu

Ty jako użytkownik nie szukający bajerów w stylu DLNA czy 3D najrozsadniej by było żebyś po prostu posłuchał jak to gra - uważam, że w przedziale cenowym max 2500zl onkyo 609 jest punktem obowiązkowym do odsluchu. nikt nie powie Ci bierz to czy to bo akurat to jest naj naj naj bo tak nie jest. Jeden woli merca jeden BMW. Trzeba dotknąć - spróbować - poczuć więź :p

Dlaczego pisałem wcześniej o tych trybach? Bo uważam, że mimo negatywnego nastawienia do "bajerów" nawet audiofil powinien pobawić się ampli - jego poprawiaczami a jestem pewien że w którymś momencie jakiś "bajer" zostanie WŁĄCZONY na stałe ;) a możliwości w onkyo 609 jest mnóstwo.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo uważam, że mimo negatywnego nastawienia do "bajerów" nawet audiofil powinien pobawić się ampli - jego poprawiaczami a jestem pewien że w którymś momencie jakiś "bajer" zostanie WŁĄCZONY na stałe

Przepraszam TomaszZz, ale tu to już naprawdę Cie poniosło. :evil:
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Panowie a ja mam takie pytanie... Ampli podlaczony do TV Plazma Panas G30 HDMI OUTEM i ogladam glownie przez HDMI TRU z wylaczonym kinem (wlaczam tylko na filmy). I teraz tak na poczatku jak podlaczylem pod HDMI1 w TV i dzialalo przez HDMI TRU zaczelo mi tak po czasie minimalnie jakby zacinac obraz tzn na chwile czarny ekran. Myslalem ze moze cos z tunerem sat ktory podlaczony jest do ampli przez HDMI ale sygnal bardzo dobry. Po czasie te male migniecia czy zaciecia zaczely zamieniac sie na wieksze blyski migniecia ekranu i zauwazylem ze lewym gornym roku pokazuje sie tryby telewizora i sie zmieniaja. Wiecie np HDMI1 SZEROKI lub cos tam 16:9 i tam szybko migalo i zmienialo. I nie wiem co jest grane. Ampli sie przegrzewa czy nawala czy z nowym TV cos nie halo ? Zmienilem na wejscie w tv HDMI2 i niby ok no to pomyslalem sobie ze wina wejscia HDMI1 w tv. Ale po czasie na HDMI2 tez zaczely sie male zacinki. No to sobie mysle oko czyli AMPLI cos nie halo.... Podlaczylem pod HDMI w tv i znow ok ale szybko zaczelo znow cyrkowac.... No to mowie wina ampli... ALE (teraz nie jestem pewny bo juz duzo kombinacji robilem) dalem konsole ps3 poprzez hdmi tru i nic nie migalo wiec mysle sobie WTF ! Jakby w ampli funkcja HDMI TRU cos nawalala to by na kazdym urzadzeniu co nie ? Troche nie usmiecha mi sie wysylac ampli gdzies do serwisu i czekac nie wiadomo ile... Pomyslalem ze moze wina KABLA ? ze jakis najtanszy bez jakis filtrow antyzakloceniowych a wszystkie bale z tylu zbieraja sie w konkretna wiazke grubosci dna puszki po redbuluu i wszystko w kupie wychodzi z dziury w szafce RTV wyzej....A wiec zakupilem kabla HDMI jakiegos ciut lepsiejszego niby pozlacane koncowki i jakies oplot antyzakloceniowy czy jakies ekranowany czy cus. Podlaczylem od dwoch dni do HDMI1 w TV i poki co wszystko BANGLA bez zajakniecia. Ale obawy mam dalej czy po czasie znow nie zrobia sie cyrki... No dobra ale moje pytanie.... czy takie cyrki moga byc spowodowane kiepskim kablem i jakimis zakloceniami idacymi od innych kabli ? ze TV czy tam AMPLI jakby gubil czy zmienial tryb przekazywanego sygnalu..... ? Czy to powolne objawy przegrzewania sie ampli ? CHociaz podczas HDMI TRU to ampli w cale goracy nie jest. A jak go wlaczam to przewaznie tak na 2godz gora 4 na jeden czy dwa filmy i spowrotem wylaczam. Wiekszymi posiedzeniami raczej go nie katuje....
 

psajtex

New member
Witajcie,

niestety, przeczytałem już cały internet ;) chyba z 2 razy, ale odpowiedzi na moje pytanie nie odnalazłem.
Otóż czy Onkyo 609 pobiera jakieś dane z internetu, gdy nie używamy radia internetowego lub gdy odtwarzamy coś przez DLNA?
Pytam, gdyż mam internet z Play na doładowanie, i nie chciałbym, aby amplituner wyjechał mi cały limit. Póki co jeszcze nie kupiłem ampli ale już na dniach może pojawi się w domu.
Dziękju.
 
Do góry