Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ucinam kiedy ustawiam fronty na Full Band...

To zrob sobie taki eksperyment z ustawieniami kolumn na full band. Wlacz w ustawieniach suba (ktorego nie ma) a zobaczysz ze znika ci czesc niskiego pasma z frontow;). Slychac to ewidentnie.

Jesli chodzi o szumy to sprawdzalem wg. opisu. Szumi bardzo delikatnie i wrecz nieslyszalnie.
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
To zrob sobie taki eksperyment z ustawieniami kolumn na full band. Wlacz w ustawieniach suba (ktorego nie ma) a zobaczysz ze znika ci czesc niskiego pasma z frontow;). Slychac to ewidentnie.

Jesli chodzi o szumy to sprawdzalem wg. opisu. Szumi bardzo delikatnie i wrecz nieslyszalnie.

Przy włączonych "Dynamic EQ" Kiedy po spauzowaniu rozkręcę do vol 80 szumi bardzo - wręcz trzeszczy. Odpinam hdmi i dalej szumi bo już ampli czyta tak jakby Analog.
Hm... A można wyłączyć jakoś te wejścia analogowe? Całkowicie?

I ostatnie pytanie:
Ile trwa średnio serwis w Onkyo?

Edit: zrobiłem Bass test i nie ma różnicy czy sub włączony czy wyłączony - to samo słychać w przekroju niskich częstotliwości.
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
Informacja:
NR609 jest na tyle mądry, że można do niego podłączyć hub usb i ampli obsługuje kilka nośników pamięci :) na raz ;)
 

mietka

New member
pilot

Do czego służy przycisk on/off ten nad przyciskiem input bo TV mogę wyłączyć tylko prawym przyciskiem on/off jak mam przełączoną amplę na tv/cd?
 

Aciol

New member
U mnie włącza/wyłącza TV i nic nie musze przełączać. Pytanie pod który "Remote mode/input selector" ustawiłeś TV. Jak dobrze pamiętam telewizor ustawiłem pod TV, ten pod klawiszem RECEIVER.
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
przycisk zółty ON/OFF, pod którym jest napisane TV powinien włączać i wyłączać telewizor niezależnie od wybranego źródła w amplitunerze, przycisk INPUT znajdujący się pod nim przełącza żródłą w telewizorze.

tak jest u mnie. wystarczy wklepać odpowiedni kod z dołączonej instrukcji
 

mietka

New member
przycisk zółty ON/OFF, pod którym jest napisane TV powinien włączać i wyłączać telewizor niezależnie od wybranego źródła w amplitunerze, przycisk INPUT znajdujący się pod nim przełącza żródłą w telewizorze.

tak jest u mnie. wystarczy wklepać odpowiedni kod z dołączonej instrukcji
czyli trzeba go programować?bo ten od tv/cd już zaprogramowałem na TV to sądziłem że automatycznie ten drugi tv będzie działać.Ale de facto skąd ampla ma wiedzieć,że to TV a nie CD.
Dzięki za odpowiedź bo mi trochę rozjaśniło rozum
 

pegazik1

New member
kochani, jako ze nie dorobiłem się jeszcze lcd-ka to nie mam podłączonego ampli pod TV kabelkiem HDMI i z racji tego nie mam menu ekranowego:(
Powiedzcie jak wpisać poprzez przeglądarkę internetową adresy stacji radiowych ulubionych - w jakim formacie i gdzie te adresy zdobyć?
 

adrianko

New member
Witam. Też posiadam ten amplituner. W zestawie jest razem z BlD Onkyo SP809 oraz telewizorem Samsung UE55D7000. Kolumny 5.1 Magnat Quantum 6. Połaczenie BD do Ampli kablem HDMI oraz kablem Coaxialnym. Ampli do TV kablem HDMI.

Jedna jest rzecz która mnie niepokoi w odsłuchu. Kiedyś słuchałem koncertu Celine Dion Live in Vegas w systemie TrueHD. Kiedy sie koncert uruchomił pisało DialogNorm +4dB na wyświetlaczu (nie wiem co to jest bo w instrukcji o tym nie ma nic) W pewnej chwili po jakimś czasie słuchania dzwięk wyłączył się na ok 3 sek, na wyswietlaczu ampli zaczeła migać ikonka HDMI po czym dźwięk grał dalej juz bez przerwy. Na płytach CD tak sie nie działo nigdy. Ale ostatnio kupiłem muzyke Ennio Morricone na płytce CD i słuchałem jej w trybie DPLII Music, i w pewnym momencie po dziewięciu utworach rozpoczął sie kolejny i znowu 3 sek ciszy a potem dalej gra bez przerwy. Na kablu Coax tak sie nie dzieje, na innych płytach DVD i BD puszczanych przez HDMI tez nie (nawet tych w trbie True HD). Nie wiem z czym to jest związane? Jakość płyty BD czy CD, a ze mam dość czuły odtwarzacz BD to stąd te przerwy??

I jeszzce jedno. W odtwarzaczu BD mam wyswietlanie obrazy rozdzielczość na max, czy w ampli w Output Monitor macie ustawione skalowanie obrazu na auto czy na trough?? Po prostu pytam czy obraz mozna skalować auto 2 x raz w BD a drugi raz w Ampli???
 

TomaszZz

New member
Z HDMI są takie przerwy jeśli przez chwilę ampli nie dostaje dźwięku.
zauważyłem to kiedy np. słucham muzyki z kompa i spauzuję - wtedy po gdzieś 2-3sek hdmi zaczyna mrugać i przełącza się na analog. Odpauzowuję muzykę w kompie i ampli przełącza się ponownie na HDMI i gra :)

Po prostu kiedy żródło przez HDMI nie daje sygnału ampli zaczyna szukać sygnału z analogów które są ustawione pod dane żródło w Ampli.
Naciśnij na pilocie:
Reciver > Home > Input > Wyświetlą Ci się "żródła Główne" BD/DVD, VCR/DVR, CBL/SAT itd. i później przy nich z jakich połączeń wydobywać się może sygnał
 

adrianko

New member
no ale ja nic nie pauzuję.... po prostu czasem się dźwięk wyłącza na 3 sek w opisanych powyzej przypadkach (znaczy ze odtwarzacz odczytuje brak sygnalu????). ......wg mnie to cos w kwestii ustawien albo widzimisie ampli...mo na pewno nie jego wada...:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czasami chyba tak się zdarza. Ja wcześniej miałem podłączone DVD optykiem i takich problemów nie miałem. Teraz przy podłączeniu HDMI, jak przełączam utwór CD Audio to właśnie zdarza się że 2-3 sek nie ma dźwięku. A poza tym już myślałem że mam DVD padnięte, bo czasami wrzucę film w 5.1 a w kolumnach cisza i wyświetla stereo, więc muszę wyłączyć i jeszcze raz włączyć żeby było ok. Nie doszedłem jeszcze do tego ale mam wrażenie że jak włącze najpierw ampli a później DVD to jest ok, a jak odwrotnie to DVD czasami się gubi. Dlatego zawsze byłem za podłączaniem dźwięku przez kabel optyczny, niestety nowe formaty HD to wykluczają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry