który z tych dwóch....

nokia62

New member
witam audiofilów
przeglądam to forum w poszukiwaniu informacji o ampli i zdecydowałem że kupie denona avr1611 lecz ostatnio zobaczyłem yamahe v467 i z wyglądu bardziej mi się podoba niż denon....
sprzęt będzie wykorzystywany głównie do filmów, ps3, muzyka

teraz moje pytanie który z tych dwóch wybrać???

z góry dzięki
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
W kinie Yamaha zagra lepiej, w grach też, w muzyce Denon. Ceny na tym samym poziomie. Yamaha bardziej funkcjonalna. Ja kupiłbym Yamaszkę.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ale na audio.com.pl Yamaha zawsze dobrze wypada :)
I mają chyba alergie na Onkyo.

Denon 1611 ma bardzo spartańskie menu ekranowe, wygląd rzecz subiektywna,
mi się za bardzo nie podoba z wyglądu. Jakość wykonania dobra.
Ale naprawdę trudno kupić za tysiaka nowy Amplituner 5.1 lepiej grający w stereo.
(to też moje subiektywne odczucie po odsłuchu)
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
My tu możemy pisać Yamaha, Denon a tobie np. możne odpowiadać charakterystyka dźwięku Onkyo.
Dla tego polecam odsłuch, to jest najlepsza metoda wyboru.
 

nokia62

New member
no kumam
tylko że kolumn jeszcze nie mam a myślę o jamo lub heco w granicach 1500zł
większość do gier i filmów i ogólnego użytkowania
a jeśli nie brać pod uwagę odsłuchu to którego wybrać?
 

norad

New member
Miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na YAMAHA 567 i Jamo 606 i jestem zadowolony z dźwięku. Jednak co się podoba jednemu drugiemu nie musi.
 

ricardo19

New member
Witam wszystkich,

Jako że nie mogę założyć nowego tematu a nie chce na chama walić 5 spamów wbije się w ten temat. przepraszam Nokia62 :)

Mam pokój 5x4,5m szukam zestawu kina. 40% muzyka pop, hip hop, rock,40% filmy, 20% gry z tym że filmy również będą puszczane z PS3

Jako ze mam kredyt na mieszkanie odpadają raty dlatego tez jestem zmuszony kupić amplituner do ok 1300zł i narazie same fronty z zestawu 5,1 myślałem nad podstawkowymi WHARFEDALE DIAMOND 10.2 lub podłogowymi WHARFEDALE DIAMOND 10.3 ew WHARFEDALE DIAMOND 10.4 potem do tego 10,1 tyly oraz 10 center dopisze jeszcze ze został mi sub ze starego zestawu LG-ht gdzie dźwięk mnie nie zadowalał ale sub potrafił uderzyć .

Apli Myślałem nad Denonem 1611 lub hk155 i tutaj pytanie w najnowszej aktualizacij ps3 jest dekoder dts hd Master więc potrzebuje też tego w ampli czy szukać wyższych modeli używanych nie posiadających dekoderów HD?

Co byście polecili w tych cenach z uściśleniem cen
lub czy denon 1611 z tymi głośnikami to dobry zestaw?

Dziękuje za odpowiedzi
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Oba podane ampli obsługują wszystkie formaty dźwięku. Jak dasz rade parę groszy dorzucic to lepszym wyborem będzie Dali Concept 6.
 

koval44

Member
Witam.

Ja również przedstawię zestaw, który zamierzam nabyć, poproszę o odp. na poniższe pytania.
Przymierzam się do zakupu Onkyo TX-NR509 plus kolumny Mission M34i. Zależy mi na radiu internetowym, odtwarzaniu z dysków w sieci. Sprzęt będzie wykorzystywany: 60 % muzyka, 40 % film/TV. Pokój około 18m. Interesuje mnie obecnie zestaw stereo, bez suba.
Do amplitunera będzie podłączony odtwarzacz sieciowy Popcorn Hour C200 oraz dekoder TV (przez HDMI) oraz odtwarzanie muzy z komputera po sieci wewnętrznej.
Czy ktoś z użytkowników ma taki zestaw, ewentualnie jak się to spisuje? Jeszcze jedno pytanie, jak się spisuje przepuszczanie sygnału HDMI przy wyłączonym amplitunerze "z pilota"?
Czy istnieje możliwość zmiany źródła, które ma być przepuszczane, gdy ampli jest właśnie wyłączony "z pilota" (wydaje mi się to niemożliwe, ale dla pewności pytam).
Z góry dziękuję wszystkim za odp.

Pozdrawiam.
Przemek
 

ricardo19

New member
Oba podane ampli obsługują wszystkie formaty dźwięku. Jak dasz rade parę groszy dorzucic to lepszym wyborem będzie Dali Concept 6.

Sorki źle napisałem chodziło mi o to ze ps3 juz ma dekoder dts hd master.... więc czy musze koniecznie kupić ampli z dts hd master.. ? bo skoro ps3 ma to ampli już nie musi przetwarzać czy się mylę? bo jezeli mam racje to mógłbym kupić wyższy model ale używany.


Piszecie ze głośniki to nie najlepszy wybór a niby sa tak wychwalane przez użytkowników moge prosić o jakieś uzasadnienie? sprawdze te dali w necie bo niestety nie mam mozliwosci odsłuchu...
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Albo masz dźwięk DTS-HD MA w filmie czy koncercie albo nie. Ani PS3 ani ampli nie przetwarza na ten format. One po prostu muszą go obsługiwać.
 

norad

New member
jeszcze jedno pytanie, jak się spisuje przepuszczanie sygnału HDMI przy wyłączonym amplitunerze "z pilota"?
Czy istnieje możliwość zmiany źródła, które ma być przepuszczane, gdy ampli jest właśnie wyłączony "z pilota" (wydaje mi się to niemożliwe, ale dla pewności pytam).
Z góry dziękuję wszystkim za odp.

Pozdrawiam.
Przemek
obecnie walczę z tymi ustawieniami na ampli YAMAHA 571 - w moim przypadku istnieje możliwość zmiany źródła dźwięku na wyłączonym ampli poprzez wybranie go po prostu na pilocie. Standardowo przy przejściu do trybu stad-by przepuszczany jest sygnał z ostatnio użytego źródła.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piszecie ze głośniki to nie najlepszy wybór a niby sa tak wychwalane przez użytkowników moge prosić o jakieś uzasadnienie? sprawdze te dali w necie bo niestety nie mam mozliwosci odsłuchu...

Możesz podać kilka linków do dobrych opinii o Wharfedale Diamond 10? Ja osobiście twierdze zupełnie odwrotnie i chyba nie spotkałem się z dobrą opinią. Owszem ładne, pasuja mi wzornictwem i tez były moim typem na początku mojej drogi audio, jednak na pierwszym odsłuchu szczęka mi opadła ze zdziwienia, ale nie w pozytywnym znaczeniu. Wpisz w górnej opcji "szukaj" i poczytaj nawet tu.
Wiesz, Jamo też są wychwalane, szczególnie tutaj, ale załoze się ze jedynie przez osoby, które nie słuchały niczego innego. Wiem, wiem, mają najlepszy stosunek jakości do ceny, ale wydając 2-3 tys na zestaw. który gra kiepsko to żal by mi było, Wolę nie kupowac lub dozbierac. Wiadomo też że zawsze rozchodzi się o kasę jaką dysponujesz ;) Ja przeznaczylem na początku 5,max 6 tys na zestaw 5.1 JBL ES z ampli i tez rozczarowałem sie na pierwszym odsluchu. Obecnie nie mogę zamknąć się w 8,5, ale jestem prawie zadowolny. Moze na prawde warto przeczekac ciezkie finansowo czasy i dozbierac na cos porzadnego niz na sile kupowac cos na juz?
Inna kwestia, ze do 22 matrow potrzebujesz raczej (jak juz sie uprzesz) Wharfedale minimum 10.5, 10.6, a nawet 10.7 (w cale nie bedzie ich za duzo).

Odsłuch to podstawa!!! Jesli nie to duża szansa na rozczarowanie. Moze jednak sprobujesz gdzies posluchac? Wharfedale są wg mnie tylko ciut lepsze od Jamo.
Jakby to ująć. Wharfedale są nie spójne, mało szczególowe, dominuje bass, wybitnie nieciekawy, dudniący, malo przestrzeni. Dali natomiast są równoważne w całym pasmie, grają cieplo i delikatnie, do kina potrzebny razej sub, do muzyki chyba najlepszy wybór w niezłej cenie. Sam bym je kupil, ale design w ogole mi nie pasuje do salonu, natomist brzmieniowo nie mozna się przyczepic w tej klasie cenowej. O Dali to jest cala masa dobrych opnii.
 
Ostatnia edycja:
Do góry