który z tych dwóch....

ricardo19

New member
To teraz nastepne pytanie czy do 20m to same podstawkowe czyli M2,m1,mcenter czy w zestawie musi byc podlogowa M4? tzn dojedzie jeszcze sub LG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Daro_70

New member
Witam wszystkich. Zacznę od tego że bedzie to zestawik KD niskobudrzetowy. Prosiłbym Was o pomoc w wyborze amplitunera, gdyż kolumny już kupiłem. Chciałem a żeby jakoś to grało i wyglądało. Pod uwage brałem Jamo 606 i M-Audio HRS 85. Wybrałem te drugie bo z wygladu to klon 606-tek a jak posłuchałem jak graja to wydało mi się ,że jakby M-Audio troche lepiej wypadły. A teraz to co najważniejsze dla mnie, biorę pod uwage Pioneer-ka VSX 521 który podoba mi się i ma w sumie wszystko czego potrzeba a żeby pooglądać filmy i posłuchać muzy(częściej radia) . Drugi to Onkyo TX NR509 też ma wszystko czego można oczekiwać a nawet więcej np. radio internetowe i usb ale deko przekracza moje możliwości finansowe. Pokój w jakim miałoby to grać to około 30m2 tyle że z aneksem kuchennym. Rzeczywisty metraż pokoju to ok 20m2.Proszę Was o opinie które pomogą rozwiać moje wątpliwości. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

xjaniux

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz podać kilka linków do dobrych opinii o Wharfedale Diamond 10? Ja osobiście twierdze zupełnie odwrotnie i chyba nie spotkałem się z dobrą opinią. Owszem ładne, pasuja mi wzornictwem i tez były moim typem na początku mojej drogi audio, jednak na pierwszym odsłuchu szczęka mi opadła ze zdziwienia, ale nie w pozytywnym znaczeniu. Wpisz w górnej opcji "szukaj" i poczytaj nawet tu.
Wiesz, Jamo też są wychwalane, szczególnie tutaj, ale załoze się ze jedynie przez osoby, które nie słuchały niczego innego. Wiem, wiem, mają najlepszy stosunek jakości do ceny, ale wydając 2-3 tys na zestaw. który gra kiepsko to żal by mi było, Wolę nie kupowac lub dozbierac. Wiadomo też że zawsze rozchodzi się o kasę jaką dysponujesz ;) Ja przeznaczylem na początku 5,max 6 tys na zestaw 5.1 JBL ES z ampli i tez rozczarowałem sie na pierwszym odsluchu. Obecnie nie mogę zamknąć się w 8,5, ale jestem prawie zadowolny. Moze na prawde warto przeczekac ciezkie finansowo czasy i dozbierac na cos porzadnego niz na sile kupowac cos na juz?
Inna kwestia, ze do 22 matrow potrzebujesz raczej (jak juz sie uprzesz) Wharfedale minimum 10.5, 10.6, a nawet 10.7 (w cale nie bedzie ich za duzo).

Odsłuch to podstawa!!! Jesli nie to duża szansa na rozczarowanie. Moze jednak sprobujesz gdzies posluchac? Wharfedale są wg mnie tylko ciut lepsze od Jamo.
Jakby to ująć. Wharfedale są nie spójne, mało szczególowe, dominuje bass, wybitnie nieciekawy, dudniący, malo przestrzeni. Dali natomiast są równoważne w całym pasmie, grają cieplo i delikatnie, do kina potrzebny razej sub, do muzyki chyba najlepszy wybór w niezłej cenie. Sam bym je kupil, ale design w ogole mi nie pasuje do salonu, natomist brzmieniowo nie mozna się przyczepic w tej klasie cenowej. O Dali to jest cala masa dobrych opnii.

a pytanie, czy miales do czynienia z seria Amber? Z Twoich postów zauważyłem, że masz uczulenie na wharfedale. Nie dawno wpadły mi w okazyjnej cenie 1500zl i wzialem w ciemno.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie słuchałem Amber, nawet nie miałem zamiaru. Z Wafli kilkakrotnie słuchałem jedynie Dimondow od seri 9 do 10 i różnych modeli. Dlatego mam uczulenie, jak napisałeś. Odsłuchy tylko potwierdzały mnie w opnii. Odsłuch nie boli. Widzisz, Amber 5.0 to na pewno okazja, jesli ktos chce wydac do 2 tys na zestaw 5.0. To tak jak Jamo, czy podobne z nizszej polki. Kto słuchał ten wie. Komu słoń nie nadepnął ten wie, ponieważ wiekszosć pozytywnych opinii jest ludzi, ktorzy nie słuchali niczego wyżej i dlatego pisza to podeksytowani, jak to pieknie gra. Jest masa "zadowolonych" klientow, ale ja tego nie kupuje. Rozumie, ze jesli nie mozna lub nie che sie wydac wiecej. ALe mam wrazenie ze wiekszosc tych "zadowolonych" klientow chce sie pochwalic przed znajomymi posiadaniem DUUUzych kolumn przekonani, ze mają teraz "prawdziwe" kino domowe. Są duze? Są. Grają? Grają. No i gitara. To troche tak: maluch tez jeździ, w namiocie da się spać, na kartonowym talerzu da się zjeść. I tak wiekszosc ludzi nie widzi roznic miedzy telewizorem Thomson za 900 zł a np. Samsungiem za 6000, wiec po co przeplacac? I tu i tu "leci" telewizja. Idać tym tropem są zadowoleni. Ja tam wole dolozyc, dozbierac, ale byc zadowolony, niz wydac 2 tys. bez zadowolenia. Taki juz jestem.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xjaniux

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałeś sporo zestawów i masz porównanie, odnośnie wharfedale, zdaje mi się, że cena je dyskwalifikuje, bo w podobnej grupie można znaleźć coś lepszego, normalnie cena na necie stoi na poziomie 2700zl. Nie zmienia to faktu, że cieżko znaleźć jakąkolwiek recenzję, opinię na temat serii Amber.
 

rafel1809

Member
Witam
Wątek zaciekawił mnie. Temat amplitunerów i kolumn za przystępną cenę. Jak widać jednak niektórzy "odlatują" totalnie od tematu taniego sprzętu. Być może niektórzy ludzie mogą sobie "dołożyć" po pewnym czasie ileś tysiaków. Ja przymierzam się do kupna kina od wielu m-cy i dojechałem do granicy 3,5 tys. i nie zamierzam przekraczać tej granicy. Wiadomo że od sprzętu za 2tys zeta lepiej gra sprzęt za 8tys zeta, ba jeszcze lepiej najprawdopodobniej za 100tys zeta, tak samo jak jeździ się maluchem, golfem lepiej, być może mercem 600-ką jeszcze lepiej. Ale po to są odpowiednie wątki na forach, aby o tym pisać, a nie robić "papki" z tematów. Zupełnie inny temat to możliwości finansowe poszczególnych ludzi.
 
Do góry