Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

mrpower

New member
Czesc

Mozecie sprawdzic pobór prądu 509 w trybie Stand-by? Chodzi mi o konfiguracje gdzie mamy podłączony kabel ethernet do amplitunera - słuchanie radia internetowego.
Jak wypada też pobór prądu gdy sygnał HDMI przesyłany jest przez amplituner - np z blu-ray do amplitunera i z amplitunera HDMI out do TV?

pozdr,
Grzesiek
 

krystiano8

New member
Stało się TX-NR509 stoi w moim pokoju:D Podłączyłem moje Klipsche RF-52 bez żadnych wcześniejszych ustawień i....bajka, po zabawie z ustawieniami hula aż miło.
Tylko jedno pytanie przy niektórych przejściach pomiędzy trybami odtwarzania słychać taki "cyk", podobny jak przy włączeniu amplitunera. Wcześniej miałem starego Soniaka i działo się tak tylko przy wspomnianym włączeniu i wyłączeniu. Pytanie do użytkowników 509 macie podobnie?

PS. Tony niskie głębokie i dynamiczne, co do wysokich bez zastrzeżeń:) druga sprawa, że jest to oczywiście kwestia dobrych kolumn. Klipsche przy swojej wysokiej efektywności i tubie Tractrix® Horn radzą sobie bardzo dobrze z reprodukcją dźwięku.
Theater-Dimensional w filmach sprawuje się całkiem całkiem przy 2 kanałach.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No, to witamy w klubie 509 ;-)

"Cyk" jest :grin: Pewnie ktoś może to technicznie wyjaśnić. Wczoraj przez prawie 1h walczyłem z moim pilotem Harmony (jak w podpisie ) i już wszystko ślicznie załącza/przełącza. Nie wiem, jak w innych ampli
ale w 509 dość długo wczytują się stacje radiowe internetowe- każda ok. 20 sek. Trzeba się przyzwyczaić w porównaniu do FM. Jako,że jestem estetą ;) na wybór tego ampli wpłynął także dwuliniowy wyświetlacz. Ogólnie: so far so good :eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, jak w innych ampli
ale w 509 dość długo wczytują się stacje radiowe internetowe- każda ok. 20 sek. Trzeba się przyzwyczaić w porównaniu do FM.

Mnie stacje ładują się około 2-3 sekund. Wszystko zależy od łącza (moje około 20Mb), sposobie połączenia oraz pewnie samego providera.

Fajnie, że przybywa użytkowników tego modelu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Radio internetowe

Mnie stacje ładują się około 2-3 sekund. Wszystko zależy od łącza (moje około 20Mb), sposobie połączenia oraz pewnie samego providera.

Fajnie, że przybywa użytkowników tego modelu.

Ok, sprawdziłem dokładniej. Czas wczytania zależy od dane stacji. Np. Radio Złote Przeboje - dość wolno, ale różne odmiany Polskiego Radia, Zetka itd. , to rzeczywiście moment ;-)
 
Ostatnia edycja:

krystiano8

New member
mrpower,
może ten link z innego tematu o podobnym wątku chociaż trochę odpowie na twoje pytanie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/64248-nowe-modele-onkyo-2011-juz-nadchodza-6.html

Dla tych co planują zakupić ten amplituner informacja, iż odbiornik AV nie konwertuje formatów video do HDMI na wyjściu jak np w Denonie, zatem jedynie wyjścia tego samego formatu co wejścia będą przesyłały sygnał. Przeczytałem o tym wcześniej na jakimś forum w US ale i tak go kupiłem:) Nobody's Perfect:)
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi akurat brak skalowania do HDMI w modelu 509 zupełnie nie przeszkadza.

Jedyne czego mi brakuje to możliwość przepuszczania sygnału do HDMI z urządzeń podłączonych przez złącze Component lub RGB. Posiadam DVD bez HDMI i muszę przełączać TV na żródło dvd, a sygnał leci do amplitunera po optyku. Troszke męczące.

Z plusów to obsługa wszystkich urządzeń: TV, dekoder SAT HD, DVD oraz oczywiście amplituner z pilota Onkyo. Nie wala mi się po stole kilka pilotów. Jest porządek.

Korci mnie aby dokupić odtwarzacz Blu-ray Onkyo BD-SP309. Ładnie by się prezentował w zestawie, ale cena jak narazie za wysoka.
 

mrpower

New member
Czesc
Dzieki krystiano8. HDMI trought, gdzie amplituner przekazuje tylko sygnal HDMI czyli np z podlaczonego Blu-ray do TV to az 30W (amplituner wtedy nie pracuje jest tylko w trybie standby). Z tego wynika ze do amplitunera warto podlaczac zrodlo dzwieku przez wyjscie optyczne, a nie sam kabel HDMI. 30W x 24h x 30 dni = 21600Wh to sam koszt standby wyniesie blisko 10pln miesiecznie. To bardzo duza wartosc, konkurencja chyba czegos takiego nie ma
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie HDMI pass-through...

Szczerze.. ja nie rozumiem po co to liczenie. Wiadomo, że jeżeli sygnał przechodzi przez ampli to musi coś pobierać. I te 10 zł... masakra.

Ja się cieszę, że pass-through działa idealnie w tym modelu (przy ustawieniach auto i przy recznym wyborze zrodla). Nie ma problemów z którymi borykały się inne firmy - modele.

Kolejna rzecz która mi brakuje to ręczne ustawienia equalizera, oj przydałoby się, przydało.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ręczne ustawienie equalizera, które było wcześniej nawet w niższych modelach, to po prostu funkcja pozwalająca na korekcję na określonych częstotliwościach (w Onkyo chyba to było 7 częstotliwości od 63Hz do chyba 16 kHz). Myślę, że o to koledze chodziło. Dawniej były suwakowe(analogowe) eq, a wtedy było to rozwiązane na zasadzie cyfrowej.
 

krystiano8

New member
Mi akurat brak skalowania do HDMI w modelu 509 zupełnie nie przeszkadza.

.

Czy ja użyłem słowa "skalowanie"? PLS. czytajcie ze zrozumieniem...konwersja formatów video (czytaj: np. Component, S-Video) do HDMI na wyjściu. "Konwersja wideo HDMI pozwala na podłączenie TV tylko jednym kablem HDMI" czyli do amplitunera podłączasz kabel Component, S-Video i nie wychodzisz do TV Component lub S-Video (tak jak w 509), tylko jednym kablem HDMI. Wygoda taka, że masz mniej kabli no i OSD po hdmi:) I o to chyba tez Ci chodziło maciek_wr:)
pozdrawiam.
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygoda taka, że masz mniej kabli no i OSD po hdmi:) I o to chyba tez Ci chodziło maciek_wr:)
pozdrawiam.

dokładnie o to mi chodziło :) Dzięki krystiano8!

Czy ktoś testował dźwięk DTS HD Master? Jaka dynamika?

Ja z powodu braku Blu-Ray'a nie mam możliwości, nawet jak podłącze sobie laptopa po HDMI nie mam opcji odtwarzania tego formatu.
 

robix1

New member
Witam
Czy ktoś z użytkowników tego ampli sprawdził jak odtwarza mix utworów - jak jest z przejściami czy robi przerwę czy jest płynne przejście.
 

robix1

New member
Z pendriva lub dysku. Niektórzy wykonawcy zwłaszcza z kręgu muzyki elektronicznej tworzą albumy gdzie utwory płynnie przechodzą z jednego w drugi.
Tak przy okazji czy onkyo 509 akceptuje dyski formatowane w ntfs ?
 

krystiano8

New member
W manualu jest tylko zdawkowa informacja, iż "urządzenia USB sformatowane w systemie plików FAT16 lub FAT32 są kompaktybilne". Ja mam dysk zewnętrzny NTFS i wszystko śmiga bez najmniejszego problemu:) A i jeszcze jedno dysk zewnętrzny nie może być podzielony na partycje w przeciwnym razie pliki muzyczne będą odtwarzane wyłącznie z pierwszej partycji.
pozdrawiam:popcorn:
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niektórzy wykonawcy zwłaszcza z kręgu muzyki elektronicznej tworzą albumy gdzie utwory płynnie przechodzą z jednego w drugi.

Właśnie jestem po teście odtwarzania albumu Orbitala (na normalbym CD płyta odtwarza się bez przerw).

Niestety... przy odtwarzaniu tego albumu z pendrive'a przełączanie utworu trwa około 3-4 sekund. Brak płynnego przejścia z jednego utworu do drugiego.

szkoda....

dodam jeszcze, że pliki były w formacie mp3. nie wiem czy tak samo jest z plikami FLAC. Musze to jeszcze sprawdzić
 
Do góry