Pytania do testu Onkyo TX-NR 609

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gnębi Cię ciekawość i chcesz by test odpowiedział na Twoje pytania?
Zadaj je tutaj, wybiorę najciekawsze i odpowiem na nie w teście.

onkyotxnr609rear.jpg
 

Frog_PL

New member
Jakbys mogl sprawdzic jak sie ma sprawa z poborem pradu we wszelkich mozliwych STANACH czyli wlaczony i gra, standby, hdmi trough i jakie tam jeszcze ma ;)
 

radoskur

New member
Z tym prądem to będzie bardzo istotna sprawa przy włączonym HDMI Through ale w standby (TV wyłączony) a także HDMI Through z włączonym TV. Z tego co się orientuję jest inny procesor Video - więc fajnie by było porównać to z poprzednim modelem 608 - jak sobie daje radę z upscalingiem niższych rozdzielczości. Jakia temperatura podczas pracy w trybie Kina domowego jaka w stereo po godzinie. Jaka jakość dźwięku w kinie domowym jaka w stereo w porównaniu do konkurencji (Yamaha, HK, Denon) oraz do poprzedniego modelu.
 

HILUX

New member
Interesuje mnie LAN - jakie korzyści.

1. radio internetowe - czy dowolne stacje radiowe ? jak to wygląda ? czy bez udziału menu w TV ? czy stacje można będzie zaprogramować jak dla zwykłego tunera ?

2. czy lan pozwala po podłączeniu do routera na bezpośredni stream z laptopa przez wifi ?

3. Czy USB zasili dyski 2,5'' i czy mogą mieć format NTFS lub exFat

4. Upscaling - kiedy działa i jaki daje efekt - najlepiej w porównaniu z jakimś znanym dvd / bluray / HD playerem.
 
Ostatnia edycja:

dukerocky

New member
Jak prezentuje się w stereo??? Jaka dynamika??
A czy jest przewidywany test Onkyo TX-NR509? Jest to model niższy ale chyba bardziej w zasięgu dla zwykłego zjadacza chleba.
Bardzo by mnie i podejrzewam sporo osób na forum interesował ten test i porównanie z ONKYO 608. Cena podobna model starszy i nowszy a bardzo mi się podoba nowa linia ONKYO, zresztą żonie też;)
[FONT=&quot][/FONT]
 

Skhval

New member
Marvell Qdeo w TX-NR609

Czy istnieje możliwość konwersji częstotliwości HDMI z 50>60Hz przez procesor obrazu?

Czy skaler Qdeo w TX-NR609 umożliwia obróbkę obrazu analogowego (component, composite > HDMI), czy jedynie HDMI>HDMI?

Jak obraz z Qdeo wypada w porównaniu Anchor Bay (ABT 2010 i ABT 2015).

Pozdrawiam!
 

Geezer

New member
Interesuje mnie LAN - jakie korzyści.

1. radio internetowe - czy dowolne stacje radiowe ? jak to wygląda ? czy bez udziału menu w TV ? czy stacje można będzie zaprogramować jak dla zwykłego tunera ?

2. czy lan pozwala po podłączeniu do routera na bezpośredni stream z laptopa przez wifi ?

3. Czy USB zasili dyski 2,5'' i czy mogą mieć format NTFS lub exFat

4. Upscaling - kiedy działa i jaki daje efekt - najlepiej w porównaniu z jakimś znanym dvd / bluray / HD playerem.

Mam NR-509 i jestem ogólnie zadowolony poza tym, że dodając USB i LAN wycieli WRAT.
Basy też jakby gorsze niż w modelu sprzed 9 lat, który miałem...

ad. 1 - jest kilka serwisów, trudno nie znaleźć dowolnej stacji, można programować własne / ulubione stacje z pilota lub przez PC (łatwiej); przez TV nie próbowałem...
ad. 2 - korzystam z WiFi (działa TP-Link WN422 po USB bo jest na tym samym Atherosie co adapter Onkyo UWF-1 http://www.wikidevi.com/wiki/Onkyo_UWF-1 ); działa DLNA więc jasne, że można odsłuchać kawałki z kompa
ad. 3 - jest tylko JEDEN port USB więc dysk zewn. musi mieć własny zasilacz inaczej może nie ruszyć; pendrive czy hdd musi być FAT32
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja również stałem się szczęsliwym posiadaczem TX-NR509. Powiedz mi proszę czego używasz do DLNA? Jakieś konkretne oprogramowanie? Nigdy się tym nie bawiłem.

Ja dodatkowo powiem, że sterowanie z Iphona działa bardzo dobrze. Siedzisz sobie w pomieszczeniu obok i masz wszystko pod kontrolą.

Sprzęt działa rewelacyjnie. Jakbyście mięli jakieś pytania to śmiało pisać.
 

doco

New member
Czy mógłbyś dla mnie sprawdzić czy w zone 2 może grać sygnał podłączony syfrowym wejściem optycznym i radio po LAN?

Dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gucio50

New member
Bez reklam
Miałem kolejno Onkyo 605, 606 i 608
608 mam teraz. Wymieniając starsze modele na nowsze po mniej więcej 2-3 latach eksploatacji zawsze, po dopłacie" dostawałem cos znacznie nowoczesniejszego.

1. Jak wygląda zamiana 608 na 609 i co się zyskuje dopłacając około 1000zł. Czy warto.
Mam Tv z DLNA (Sony Bravia) i ogladam streamowo filmy i zdjecia oraz muzyke z komputerta. DLNA w amplitunerze, nie będzie dla mnie rozstrzygajacym czynnikiem.

2. Telewizor 3D, Blu-Ray player 3d, jak sie ma do tego 609-tka? :hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czart

New member
Byłem już zdecydowany kupić:
ONKYO TX-SR 608 + Jamo S606HCS3 S606 HCS.

Teraz mam dylemat czy nie dołożyć do ONKYO TX-NR 609.
Które kolumny pasują do 609?
Jamo S606 HCS3 czy lepsze by były Jamo S608 HCS3 ?

 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
moc i poziom zniekształceń przy pełnym wysterowaniu dwóch,czterech, pięciu i siedmiu kanałów dla sygnału 1KHz i dla sygnału 100Hz
 

robix1

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy onkyo 509. Czy z pendriva odtwarza format flac, czy ewentualnie dane utworów wyświetlane sa na wyświetlaczu amplitunera? To samo jeśli chodzi o dlna.

Jak wyglądają przejścia między utworami. Powiedzmy jak jest płyta gdzie jest płynne przejście między utworami to czy przy odtwarzaniu z pena lub dlna jest robiona przerwa?

Jakie chłodzenie ma ten ampli, pasywne czy też wiatrak. Jeśli wiatrak to jak wygląda poziom jego głośności?

Proszę o sprawdzenie tych rzeczy, są one dla mnie ważne jeśli chodzi o funkcjonalność
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję założyć nowy temat o modelu 509. Zamieszczanie tutaj zapytań może zdezorientować osobę, która szuka czegoś na jego temat.

Sam posiadam 509 i postaram się sprawdzić dla Ciebie te informacje. Co do odczytu plików flac to odtwarzają się bez problemu.
 

s_a_p_p_h

New member
Poszukaj dobrze. 609 można kupić już od 2 000 zł.
Pytanie aktualne czy warto dołożyć 300 zł "nową" jakość.

W moim przypadku dokładałem trochę więcej, tylko, że ja przechodziłem z SA-AX6-ki. Dla mnie przeskok technologiczny jak i funkcjonalny spory. Z początku miałem na oku 608, jednak do 609 przekonała mnie możliwość podłączenia ampli do sieci, pomimo iż TV tez ma taka funkcję.
 
Do góry