Pytania do testu Onkyo TX-NR 609

emmaras

New member
problem

witam mam problem z podlaczeniem onkyo 609 ,mam nastepujace podlaczenie:
do amplitunere mam podlaczony tb led samsung i dekoder upc hd z nagrywarka ,i wszystko jest w miare ,jednak przy wylaczonym amplitunerze nie mam obrazu zz kablowki ,czy mozna to jakos zmienic?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
witam mam problem z podlaczeniem onkyo 609 ,mam nastepujace podlaczenie:
do amplitunere mam podlaczony tb led samsung i dekoder upc hd z nagrywarka ,i wszystko jest w miare ,jednak przy wylaczonym amplitunerze nie mam obrazu zz kablowki ,czy mozna to jakos zmienic?

Ja też radziłem się w tej spr kilku kolegów na PW. Ja bym podłączył normalnie kablem HDMI dekoder z TV a kablem optical lub coaxial dekoder z amplitunerem. Przy takim podłączeniu jak Ty masz musisz przestawić w ustawieniach amplitunera (nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba "HDMI THRU" czyli u mnie w 608 jest to setup - hardware setup - HDMI) poczytaj dobrze w istrukcji bo tam przestawia się "audio tv out", hdmi control" "power control" itp. Tylko jak już koledzy pisali w poprzednich wątkach wiąże się to ze znacznym poborem prądu nawet jak masz wszystko wyłączone, coś chyba ok 30W ale mogę się mylić.
 

Frog_PL

New member
Panowie a ja z takim pytaniem bo calkowicie zielony w temacie audio. Mam 609tke i JBL Cinema 500 5.1. Tuner sat i TV do ampli po HDMI. I jak ogladm kanaly to przewaznie na ampli mam ALL CHANNEL STEREO czasami jak na C+ czy HBO poleci jakis film to zmienia mi sie na PLIIx Movie. Jak dam na DISPLAY na pilocie to wtedy pokazuje Input DOlby D. 2.0ch albo PCM 2.0ch albo Dolby Sur. 2.0ch. A Output 7.1ch i na amplitunerze prawie zawsze mam osiem kwadracikow symbolizujacych glosniki. Czy tak powinno byc mimo ze mam 5.1 ? Czy ampli zbytecznie daje moc na 7kanalow ? A moze powinienem ustawiac na cos innego niz PLIIx Movie jak z TV nadaja 2.0ch w tych roznych trybach ? Aha i czy tez sluchacie na tak wysokim poziomie vol 65-70 w dzien ? Czy ja cos mam zle podlaczone ze tak musze podkrecic...?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek.ge

New member
Witam,
Jestem nowy na forum. Posiadam 609 od kilku dni, przydałaby mi się instrukcja obsługi w języku polskim czy ktoś posiada w pdf?
Pozdrawiam
 

babcuk

New member
no i ja nabyłem owy ampli
i zdziwiło mnie że osd nie w języku polskim.
czy w żadnym nie ma czy tylko w moim?

instrukcję ma xero także dało by zeskanować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
No można i to u bardzo wielu w całej Polsce, wystarczy tylko, że ten sprzedawca ma produkty od dystrybutora, a nie sprowadza sam z Niemiec, czy jeszcze innych źródeł. Co za tym idzie masz również 3 lata gwarancji polskiego dystrybutora, a nie jakiejś firmy, która nie wiadomo ile się utrzyma jeszcze na rynku i czy będziesz miał później do kogo się zwrócić w kwestii gwarancji.
 

czart

New member
Niestety kupiłem nie od dystrybutora. Dostałem słabe ksero instrukcji. Totalna porażka nic nie można przeczytać. Co ciekawe instrukcji po angielsku też nie było.
 

rabbitp

New member
"Jeżeli wystarczy nam dźwięk z telewizora włączamy funkcję HDMI THROUGH i amplituner w standby zużywa 18watt. PAMIĘTAJMY jednak, że te 18watt wciąga cały czas nawet gdy mamy wyłączoną nkę i telewizor. Przy oglądaniu telewizji 7godzin dziennie lepiej z tej funkcji zrezygnować i włączać amplituner do oglądania TV." Proszę o rozwinięcie myśli.
 
Do góry