Pytania do testu Onkyo TX-NR 609

piskle smoka

New member
Witam,
co prawda mam ampli Onkyo ale model wyzszy i starszy TX-NR 1007 i chcialem sie o cos spytac.Zauwazylem ostatnio ze przy wylaczeniu ampli na moim rauterze caly czeas swieci sie wyjscie odpowiadajace ampli, tak jak by caly czas bylo aktywne.Czyu was tez to zauwazyliscie i czy to jest normalne?
 

s_a_p_p_h

New member
U mnie ikona aktywności portu do którego podłączony jest amplituner gasnie wraz z wyłączeniem sprzętu. Pozostaje jedynie poświata od aktywnych połączeń obok.
 

piskle smoka

New member
U mnie wczesniej tez gasla, ale ostatnio zauwazylem ze caly czas sie swieci i niewiem dlaczego.Jak w takim stanie niepobiera pradu to mi to nirprzeszkadza bo szystko funkcjonuje bez problemu.
 

s_a_p_p_h

New member
Najwyraźniej amplituner nie gaśnie całkowicie. Może masz włączone HDMI Through i tym samym oprócz standardowego przeznaczenia tej funkcji aktywne jest jeszcze połączenie LAN.
 

s_a_p_p_h

New member
Właśnie zauważyłem że dźwięk z CD na ampli leci w trybie MONO. Piony dobrze podpięte, a ampli wyświetla info że leci sygnał po analogu (z czym się zgadzam) w trybie MONO. Po odpięciu przewodu z jednego z kanałów dźwięk zwyczajnie cichnie, a nie znika z L bądź P kolumny.
 

themo

New member
a ktoś coś nie wie o jakimś PDF'ku do druku? ;p
........
pierwszy raz mam do czynienia z takim cudem - i aż mi głupio to pisać, ale jak mam zapisać jakąś stacje pod danym numerem... :(
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
a ktoś coś nie wie o jakimś PDF'ku do druku? ;p
........
pierwszy raz mam do czynienia z takim cudem - i aż mi głupio to pisać, ale jak mam zapisać jakąś stacje pod danym numerem... :(


Z pilota się nie da - pilotem wybierasz tylko nr stacji pod którą ma być zapisany i zatwierdzasz przyciskiem na panelu amplitunera (Memory).
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Mam NR-509 i jestem ogólnie zadowolony poza tym, że dodając USB i LAN wycieli WRAT.
Basy też jakby gorsze niż w modelu sprzed 9 lat, który miałem...

ad. 1 - jest kilka serwisów, trudno nie znaleźć dowolnej stacji, można programować własne / ulubione stacje z pilota lub przez PC (łatwiej); przez TV nie próbowałem...
ad. 2 - korzystam z WiFi (działa TP-Link WN422 po USB bo jest na tym samym Atherosie co adapter Onkyo UWF-1 http://www.wikidevi.com/wiki/Onkyo_UWF-1 ); działa DLNA więc jasne, że można odsłuchać kawałki z kompa
ad. 3 - jest tylko JEDEN port USB więc dysk zewn. musi mieć własny zasilacz inaczej może nie ruszyć; pendrive czy hdd musi być FAT32

Jeśli można.... ;-) Co to jest WRAT ? Chciałbym połączyć ten ampli aby słuchać radia internetowego przez WI-FI ( Router D-Link ). Muszę mieć Onkyo_UWF-1 ? Jeśli tak, to muszę podpiąć go pod USB w ampli ? Czyli słuchanie muzy z pendriva odpada, bo 509/609 ma tylko jedno wejście USB. Czy poprawnie rozunuję :?:
 

Mane1979

New member
Czy obsługiwane jest cuesheet czyli album w formacie IMAGE FLAC plus plik indeksów CUE?, Czy tylko albumy podzielone na poszczególne tracki a IMAGE+CUE odtwarzane jest jako jeden utwór długości całej płyty?
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz jeszcze powiedzieć (sprawdzić) czy utwory łączone (np. koncertowe) odtwarzane są bez przerw?

Niestety, przerwy są... i to takie 3-4 sekundowe. Nie ma ciągłości odtwarzania.
Problem znika w momencie Ripowania płyty do jednego pliku mp3 lub flac - wtedy ciągłość jest

ale wiem wiem .... nie o to chodzi. Moze w najbliższych aktualizacjach pojawi się jakaś opcja odtwarzania ciągłego lub po prostu zmianią algorytm.

pozdrawiam
 
Do góry