Pytania do testu Onkyo TX-NR 609

rabbitp

New member
Jeszcze raz ponowie pytanie odnośnie opóźnienia obrazu w stosunku do głosu, ostatnio oglądałem Star Wars 1 na odtwarzaczu onkyo Blu-ray bd-sp309 i niestety to samo. Pomocy
 

Bizon1980

Member
Onkyo tx-nr609+bd-sp309+uw-f1 help!!!

Kupiłem amplituner ONKYO TX-NR609+Onkyo BD-SP 309+Onkyo UW-F1 i mam kilka ważnych dla mnie laika pytań.
1.Jestem po remoncie i mam puszczone kable w ścianie pod głośniki 2,5mm (słyszałem,że ponoć taka grubość ponoć jest najlepsza) i chce teraz podłączyć głośniki w ZONE2 (głośniki łazienkowe-sufitowe MONACOR 165) i nie za bardzo idzie wcisnąć taki gruby przewód do wtyków gdyż są one tak jakby na cieńszy model kabla głośnikowego. Są jakieś przejściówki by to tam zmieścić?
2.Chce kupić kolumny5.0 lub 5.1 ale warunek jest by frontowe kolumny nie przekraczały wysokości 105cm, jakie polecacie bo w poniedziałek idę na odsłuch i nie wiem jakie głośniki przesłuchać?
3. Czy odtwarzacz Onkyo BD-SP 309 może stać na amplitunerze bo trochę się pewnie będzie grzać i czy to nie zaszkodzi sprzętowi?
4. Czy jak podłączę w Onkyo BD-SP 309 w jego usb Onkyo UW-F1 to czy bedzie działać bo jednak brakuje wolnego portu usb w amplitunerze.
5. Czy jest w ogóle OSD amplitunera w j. polskim albo instrukcja po polsku?

Proszę o odpowiedź osoby, które się znają lub potestowały ten sprzęt.
Dziękuję i pozdrawiam
 

bartixmayo

New member
Video przez DLNA w Onkyo TX-NR609?

Witam,
przy okazji zadawania pytań chciałbym sie dowiedzieć czy Onkyo TX-NR609 odtworzy video strumieniowane przez DLNA z jakiegoś NAS?

Pytam ponieważ szukając odpowiedzi w sieci znajduję sprzeczne informacje:

a) Onkyo TX-NR609 review from the experts at whathifi. com
"(...) there’s DLNA compatibility for accessing music and video stored on other devices on your home network (...)"
whathifi. com/ review/ onkyo-tx-nr609

b) Streaming to networked Onkyo Receivers e.g. MKV (MP4 & AC-3) over DLNA
Post: "So does it mean that Tx-nr609 cannot play streamed videos even if it supports Dlna ?"
Re-post: "Unfortunately you can only stream audio files over the DLNA."
onkyoproductsupport.forumotion. com/ t71-streaming-to-networked-onkyo-receivers-eg-mkv-mp4-ac-3-over-dlna

Z góry dziękuję za odpowiedź
Bartek
 

Sławo

New member
Co JEST do GRZYBA WAFLA?! BUNT?!

:x Co tym testem do Jasnej Anielki?! Mnie najbardziej interesuje jak 609 ma się do Yamah 771/767-lepsza, gorsza, porównywalna?! Oglądając tablicę rozdzielczą tej 609 to szału nie ma. No ale najważniejsze jest brzmienie w KD i stereo a także prostota obsługi ustrojstwa. :?:
 

esk2

New member
jeżeli chodzi o polska instrukcję to należy wysłać emaila z zapotrzebowaniem na taką, na email: agatak@eic.com.pl z podaniem numeru seryjnego oraz skanu faktury zakupu.. oraz załączyć informację że nie otrzymaliście przy zakupie polskiej instrukcji.

teraz moje pytanie dotyczące DIALOG NORM:

-oglądając np. tv naziemna program tvnHD przełączam go w tryb dźwięku ProLogic2 i z automatu na ampli pojawia się informacja: "Dialog Norm np.-4dB" ktoś wie jak to wyłączyć, albo zmniejszyć poziom wyciszenia?
bo szukam tego i nie mogę namierzyć w menu...
 

esk2

New member
nikt nie grzebał w menu by znaleźć jakieś ustawienie odpowiedzialne za to?
przeciez 609tka to nie jakis niszowy produkt..
 
Do góry