Kilka pytań do użytkowników amplitunerów Denon

marbab

New member
Witam, jestem posiadaczem Denona 1911, do niego podłączone są nbox, DVD i TV LCD. Wszystko po HDMI. Włączyłem opcję "HDMI on" umożliwiającą mi obsługę tych urządzeń bez włączania ampka. Przejdę do pytań.

1. Czasami zdarza mi się dziwna sprawa: po włączeniu TV i dekodera nbox nie mam obrazu. Obraz pojawia się dopiero wtedy kiedy włączę amplituner (wtedy oczywiście głos wydobywa się z KD). Kiedy wyłączę amplituner, obraz pozostaje i mogę już spokojnie oglądać tv bez używania kina domowego.

2. Często po włączeniu samego amplitunera (np. w celu posłuchania muzyki) włącza mi się od razu TV.

3. Nie wiem od czego to zależy, ale nie zawsze działa mi przycisk "menu" (i inne przyciski obsługujące menu) na pilocie. Muszę wtedy używać przycisków na amplitunerze. Nie wiem czy to zepsuty pilot, czy kolejny "bajer", który utrudnia życie, bo zdarza się tak, że po naciśnięciu np. "source select" wszystkie te przyciski działają i nie ma problemu.

Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania. Być może to jest kwestia ustawień, a być może już tak po prostu jest. Mam jednak nadzieję, że to pierwsze :)
Dzięki
pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
3. Nie wiem od czego to zależy, ale nie zawsze działa mi przycisk "menu" (i inne przyciski obsługujące menu) na pilocie. Muszę wtedy używać przycisków na amplitunerze. Nie wiem czy to zepsuty pilot, czy kolejny "bajer", który utrudnia życie, bo zdarza się tak, że po naciśnięciu np. "source select" wszystkie te przyciski działają i nie ma problemu.


Naciśnij na pilocie przycisk AMP i wszystkie funkcje będą działać.
 

marbab

New member
Ok dzieki, za odp. na pytanie 3 :) Myslalem, ze bede musial odsylac ampka z pilotem do reklamacji :)
Dzieki, za linka, ale chyba tam jest opisany troche inny problem.

U mnie jest np. tak. Kiedy chce posluchac muzyki z DVD: wlaczam amplituner i dvd, i od razu samoczynnie wlacza sie TV i glos leci przez niego a nie przez zestaw KD. Kiedy wylaczam TV - wszystko mi sie wylacza (amplituner, DVD i TV).
Inny dziwny przypadek to kiedy wlaczam TV i dekoder nki, zeby poogladac TV bez KD, ukazuje sie czarny obraz na TV, a na nboxie napis Problem HDCP. Musze wlaczyc amplituner, ustawic na SAT/CBL i wtedy dopiero po wylaczeniu amplitunera pozostaje mi obraz i glos na TV.

Macie jakies pomysly?
pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ok dzieki, za odp. na pytanie 3 :) Myslalem, ze bede musial odsylac ampka z pilotem do reklamacji :)
Dzieki, za linka, ale chyba tam jest opisany troche inny problem.

U mnie jest np. tak. Kiedy chce posluchac muzyki z DVD: wlaczam amplituner i dvd, i od razu samoczynnie wlacza sie TV i glos leci przez niego a nie przez zestaw KD. Kiedy wylaczam TV - wszystko mi sie wylacza (amplituner, DVD i TV).
Inny dziwny przypadek to kiedy wlaczam TV i dekoder nki, zeby poogladac TV bez KD, ukazuje sie czarny obraz na TV, a na nboxie napis Problem HDCP. Musze wlaczyc amplituner, ustawic na SAT/CBL i wtedy dopiero po wylaczeniu amplitunera pozostaje mi obraz i glos na TV.

Macie jakies pomysly?
pozdrawiam

To całe sterowanie przez HDMI-CEC wieloma urządzeniami głupiej.
Spróbuj tak ustawić:

HDMI-CEC wyłacz w telewizorze,
Sony = Bravia Sync, Panasonic = viera link, Samsung = Anynet, tak się nazywa ta
funkcja u rożnych producentów.

Teraz w Amplitunerze:
Wchodzisz do ustawień/ 4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
i ustawiasz Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: tu ustaw port HDMI do którego masz podłączony tuner neki
PowerOffControl: OFF

Teraz wyłącz cały sprzęt z gniazdka na chwile.

I testuj sprzęt :) teraz gdy wyłączasz amplituner obojętnie czy słuchałeś radia czy oglądałeś DVD
automatycznie będzie się ustawiał na przepuszczanie sygnały enki na tv, wiec obraz i dźwięk będzie zawsze z tunera neki bez odpalania amplitunera.

Wady, gdy wyłączony jest HDMI-CEC w TV to jednym przyciskiem nie wyłączysz całego sprzęgu ani nie będzie działać regulacja głośności w amplitunerze pilotem od tv.
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Dzieki za pomoc. Faktycznie, na razie wszystko gra, tzn. nka gra kiedy chce. Podobnie dvd, nie wlacza/wylacza TV. Zauwazylem, ze nie moge np. ogladac TV (uzywajac glosnikow TV) i sluchac muzyki z DVD (uzywajac glosnikow KD), no ale to nie jest wielki problem.
Dzieki wielkie za pomoc
 

Qube-pl

New member
Witam serdecznie

Podępnę sie do tematu alby nie tworzyc dodatkowych wątków.

Jestem swiezym posiadaczem Zestawu denona DHT-1311XP gdzie ampli to DHT-1311.

Problem polega na braku w menu mozliwości włączenia sterowania po HDMI, głowne menu kończy mi sie na pozycji nr 3 a widze ze posiadacze ampli denona z wyzszym numerem posiadają nastepjace dodatkowe menu:

AMP/MENU/4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: Last
PowerOffControl: OFF

Ja niestety tego nie posidadam, chyba ze specjalnie jakoś wywołuje sie to menu.

Zaznaczam że wszystko mam podpiete pod hdmi i sterowanie HDMI CEC zarówno w TV(Panasonic) oraz PS3 jest włączone.

Prosze o jakieś rady, gdyz na ten monet mam lekka zagwozdke,strona denona informuje że ten ampli ma funkcje HDMI CEC, jest to ważna funkcja dla mnie.

Pozdrawiam i czekam na jakies info.
 

edi730

New member
W DHT-1311 HDMI nie jest kompatybilne z CEC i ARC Tak że nic nie zdziałasz...
Troszkę szukałem na ten temat bo interesował mnie ten zestawik i takie info znalazłem na zagranicznych forach.
 
Ostatnia edycja:

Qube-pl

New member
W DHT-1311 HDMI nie jest kompatybilne z CEC i ARC Tak że nic nie zdziałasz...
Troszkę szukałem na ten temat bo interesował mnie ten zestawik i takie info znalazłem na zagranicznych forach.

No to w takim razie niezły klops, zostałem wprowadzony w błąd przez strone producenta:sad:


W takim wypadku bede chciał zwot gotówki, to sa jakieś jaja zevby sprzet nie posiadal hdmi cec w nowym modelu.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Po to, aby jednym przyciskiem włączyć np kino domowe wraz z tv i ps3, tak miałem wcześniej na innym kinie.

Dla mnie osobiście bardzo wygodna sprawa, tymbardziej że wszystko działa jak należy.


Faktycznie jeśli masz podłączone ps3 i tv do amlitunera to HDMI-CEC działa dobrze, ale jak podłączysz jeszcze np. tuner sat i coś jeszcze pod hdmi to HDMI-CEC lubi się po gubić.

Ja mam Denona 1611 który ustawienia HDMI ma takie same jak 1911 a w modelu 1311 jest
inaczej wiec nie mogę ci pomóc.
 

Qube-pl

New member
Faktycznie jeśli masz podłączone ps3 i tv do amlitunera to HDMI-CEC działa dobrze, ale jak podłączysz jeszcze np. tuner sat i coś jeszcze pod hdmi to HDMI-CEC lubi się po gubić.

Ja mam Denona 1611 który ustawienia HDMI ma takie same jak 1911 a w modelu 1311 jest
inaczej wiec nie mogę ci pomóc.

Zapomniałem wspomnieć mam jeszcze Dekoder HD UPC podpiętego, to co piszesz mocno mnie niepokoi tym bardziej że wcześniej miałem plastiki Sony z 3 HDMI na wejściu i wszystko przebiegało bez najmniejszego problemu.

Co ciekawe, właczając PS3 włączy mi sie także TV na odpowiednim kanale ale bez Ampli, choć sygnał przechodzi przez niego:???:


Edit:

jako ciekawostkę podam iż wysłałem maila do Horna w mojej sprawie w sobote , gdzie opisałem że na stronie jest informacja iż w/w ampli posiada HDMI-CEC a dzisiaj już niema tej informacji na stronie.

Dobrze że screena zrobiłem :).


Napisałem także do Horn-a, jako dystro Denona, zobaczymy co powiedzą...
 
Ostatnia edycja:

gooral

New member
>3. Nie wiem od czego to zależy, ale nie zawsze działa mi przycisk "menu" (i inne przyciski obsługujące >menu) na pilocie. Muszę wtedy używać przycisków na amplitunerze. Nie wiem czy to zepsuty pilot, >czy kolejny "bajer", który utrudnia życie, bo zdarza się tak, że po naciśnięciu np. "source select" >wszystkie te przyciski działają i nie ma problemu.

mam ta sama kupe z 1911.
jestem wk***ny tak, ze historia...
czesto nawet go wlaczyc nei moge (nawet przyciskiem z przodu) musze wylaczyc go z sieci i wlaczyc na nowo....
mam filmy z komorki jak ktos nie wierzy.
zwykla kupa nie sprezt za gruba kase.. (ku**a nawet za 5 pln powinien dzialac do ciezkiej cholery - jak ja ide do pracy to musze robic i nikt nie pyta ile dostaje ma byc zrobione...)
mam juz dosyc jak sie zdenerwuje to wywale caly ten szmelc 5.1 i dam sobie jakis stare 2.0 z dobrymi kolumnami...
 

Slawko1

New member
Bez reklam
>3. Nie wiem od czego to zależy, ale nie zawsze działa mi przycisk "menu" (i inne przyciski obsługujące >menu) na pilocie. Muszę wtedy używać przycisków na amplitunerze. Nie wiem czy to zepsuty pilot, >czy kolejny "bajer", który utrudnia życie, bo zdarza się tak, że po naciśnięciu np. "source select" >wszystkie te przyciski działają i nie ma problemu.

mam ta sama kupe z 1911.
jestem wk***ny tak, ze historia...
czesto nawet go wlaczyc nei moge (nawet przyciskiem z przodu) musze wylaczyc go z sieci i wlaczyc na nowo....
mam filmy z komorki jak ktos nie wierzy.
zwykla kupa nie sprezt za gruba kase.. (ku**a nawet za 5 pln powinien dzialac do ciezkiej cholery - jak ja ide do pracy to musze robic i nikt nie pyta ile dostaje ma byc zrobione...)
mam juz dosyc jak sie zdenerwuje to wywale caly ten szmelc 5.1 i dam sobie jakis stare 2.0 z dobrymi kolumnami...

Pilotem można sterować wieloma urządzeniami.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji amplitunera z pilota naciśnij wcześniej przycisk AMP
 

i-goł

New member
no to i ja się podepnę do tematu coby nie tworzyć nowych wątków.

Mam DENON a 1911

Mój problem polega na tym że działa mi tylko wejście HDMI nr 4

na początku po zakupie ampli działały mi wszystkie wejścia (obraz był przepuszczany na wyjście HDMI i leciał sobie podrestorowany na telewizor z każdego portu hdmi. Podłączałem laptopa i n-kę i dvd jak należy pod wejścia i wszystko grało jak należy wszystko można było przełączać i źródło sygnału się zmieniało.

a teraz działa mi tylko wejście "game" inne są jakby to ująć "martwe" ampli nie rozpoznaje sygnału hdmi - nie widać żadnej reakcji na wyświetlaczu (oczywiście na TV też sie nic nie dzieje) a jak nacisnę menu to zaczyna na telewizorze pojawiać się obraz z menu dosłownie na sekundę i znika na jakieś 10.

jedyna na co się uparł tuner to na wyświetlanie na tv wejścia BD- które notabene jest "nieaktywne" w sensie postu.

żeby nie było niedomówień instrukcję przeczytałem ze zrozumieniem i kable też zamieniałem (ta wredna h-ka ;) ) i jedyne wejście jakie mi działa to "GAME"
reset też zrobiłem i nic nie pomogło???
wejścia blokowałem i odblokowywałem i też nic.

Reklamować dziada czy jest jakiś myk? aby to uruchomić

a właśnie zamieniając źródła pokrętłem na ampli, czy to B-ray samsung czy n-ka czy laptop - działa tylko na hdmi 4 czyli "game" - tak dla uściślenia

myślę że problem przedstawiłem dość jasno choć wiem że człowiek zaangażowany w sprawę zaczyna mówić półsłówkami jakby go cały Świat rozumiał.
uprzejmie proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Jak zrobiłeś reset wszystkich ustawień do domyślnych ustawień fabrycznych (Reset mikroprocesora) i dalej efektów niema to serwis tylko pozostaje.
 
Do góry