Kilka pytań do użytkowników amplitunerów Denon

i-goł

New member
i jak brak opcji na rozwiązanie mojego kłopotu , jakiegoś myku
z taka ilością Sprytnych forowiczy
e no liczę na Was
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Wygląda na padnięty switch HDMI
wiec nic na to nie poradzisz, zamawiaj kuriera i ślij do horn, powinni się z tym szybko uporać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tommek82

New member
Witam

Mam prośbę o wytłumaczenie w jaki sposób spiąć Denona 1611 z PS3 i Samsung C650, tak żeby móc puszczać dźwięk z tych urządzeń przez amplituner, najprościej byłoby użyć wyjścia optyczne znajdujące się w PS3 i C650 ale Denon 1611 ma tylko jedno wejście optyczne :( Więc zostaje HDMI (o ile można tak) i mimo że czytałem instrukcję denona dalej nie jestem w stanie pojąć jak to połączyć, z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Wszystko przez HDMI do amplitunera i przez HDMI out do TV, jeżeli oglądasz kablówkę, lub TV naziemną to jeszcze optycznym kablem TV z ampli, jeżeli oglądasz z jakiejś platformy cyfrowej, to wystarczy (o ile ma) przez HDMI do ampli i optyk Ci nie potrzebny i masz zmianę źródła tylko w ampli.
 

tommek82

New member
Mam jeszcze pytanie jak ustawiacie swoje Denony (1611,1911) żeby wydusić z kolumn ładny bas.
Po podłączeniu kolumn robiłem ręczne ustawienia, ale średnio mnie zadawalał bas, dopiero po wykonaniu testu Audyssey z mikrofonem zrobiło się dużo lepiej, teraz jadę z tym Audyssey (czyli MultiEQ ustawiony na Audyssey oraz Dynamiq EQ na ON) ale czy manualnie też się tak da??

Aha czy przy wykonywaniu testu Audyssey mam Pre Assign ustawić na Front Height jeśli mam kolumny frontowe tylko??
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Kliknij na pilocie w RESTORER i ustaw na mode 2.

Restorer skompresowanego dźwięku (MP3, WMA, AAC) odzyskujący utracone dane podczas kompresji Cyfrowa konwersja sygnału wideo na HDMI.

Ale na moje ucho zmienia dynamikę dźwięku nawet nie skompresowanego, na pewno będziesz miał głębszy bas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

siucha

New member
Musze napisac ze wszedlem na watek z ciekawosci ale Twoja wypowiedz mnie zaciekawila .od miesiaca mam 1611 i "restorer" nie uzywalem .Z dzwieku bylem dotad zadowolony bo ma niezlego kopa , wiec z ciekawosci wcisnelem , ustawilem na "3" i kop jeszcze wiekszy ;) Jestes wielki ;)
 

tommek82

New member
Witam

Mam mały problem podczas słuchania muzyki mp3 z Playstation 3 poprzez Denona 1611. Sprzęty te spięte są kablem HDMI (1.3) jakimś niedrogim z hipermarketu. Problem polega na tym że w czasie słuchania mp3 z PS3 (ale nie na każdym utworze) występuje chwilowy zanik dźwięku i w tym czasie znikają i pojawiają się na wyświetlaczu amplitunera ikony "HDMI", "DIG" i "PCM". Nie mam pojęcia co może być powodem tej sytuacji. W Playstation3 mam wyłączoną funkcję sterowania po HDMI, może to jakaś inna funkcja, a może ciulowy kabel HDMI??
Dodam że po ustawieniu odpowiedniej mp3 do słuchania (oczywiście przy włączonym TV (Samsung C650 spięty z ampli HDMI)), wyłączam TV i w czasie wyłączenia TV też następuje jednorazowy zanik dźwięku na sekundę wraz z mrygnięciem na ampli tych ikonek co wymieniłem wyżej.
 

ciambor

New member
Musze napisac ze wszedlem na watek z ciekawosci ale Twoja wypowiedz mnie zaciekawila .od miesiaca mam 1611 i "restorer" nie uzywalem .Z dzwieku bylem dotad zadowolony bo ma niezlego kopa , wiec z ciekawosci wcisnelem , ustawilem na "3" i kop jeszcze wiekszy ;) Jestes wielki ;)

Ja to samo, dzięki Slawko1 :blagam: jakoś przy ustawianiu ampli umknął mi gdzieś ten restorer :)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam

Mam mały problem podczas słuchania muzyki mp3 z Playstation 3 poprzez Denona 1611. Sprzęty te spięte są kablem HDMI (1.3) jakimś niedrogim z hipermarketu. Problem polega na tym że w czasie słuchania mp3 z PS3 (ale nie na każdym utworze) występuje chwilowy zanik dźwięku i w tym czasie znikają i pojawiają się na wyświetlaczu amplitunera ikony "HDMI", "DIG" i "PCM". Nie mam pojęcia co może być powodem tej sytuacji. W Playstation3 mam wyłączoną funkcję sterowania po HDMI, może to jakaś inna funkcja, a może ciulowy kabel HDMI??
Dodam że po ustawieniu odpowiedniej mp3 do słuchania (oczywiście przy włączonym TV (Samsung C650 spięty z ampli HDMI)), wyłączam TV i w czasie wyłączenia TV też następuje jednorazowy zanik dźwięku na sekundę wraz z mrygnięciem na ampli tych ikonek co wymieniłem wyżej.

Przetestuj takie coś:
Odłącz i podłącz kabel HDMI ponownie.
Podłącz innym kablem HDMI.
W ps3 wyłącz ściąganie w tle.
W ps3 zmień rozdzielczość 1080p na 1080i.
Zresetowanie wszystkich opcji w ps3.

Jak wyłączasz TV to jest normalne że na moment amplituner traci synchronizacje na wejściach HDMI
(też tak mam)
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Miałem podobny problem z zanikaniem dźwięku przy połączeniu komputer-amplituner przez HDMI. Powodem był tani 3 metrowy kabel. Może to dziwne, ale zależało od ułożenia. Musiałem go trzymać z dala od wiązki kabli zasilających sprzęt.
 

tommek82

New member
Przetestuj takie coś:
Odłącz i podłącz kabel HDMI ponownie.
Podłącz innym kablem HDMI.
W ps3 wyłącz ściąganie w tle.
W ps3 zmień rozdzielczość 1080p na 1080i.
Zresetowanie wszystkich opcji w ps3.

Jak wyłączasz TV to jest normalne że na moment amplituner traci synchronizacje na wejściach HDMI
(też tak mam)

Miałem podobny problem z zanikaniem dźwięku przy połączeniu komputer-amplituner przez HDMI. Powodem był tani 3 metrowy kabel. Może to dziwne, ale zależało od ułożenia. Musiałem go trzymać z dala od wiązki kabli zasilających sprzęt.

Witam
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Pytanie tylko czy pomoże wymiana kabla HDMI na lepszy jakościowo oraz czy wystarczy wymienić kabel na linii PS3 - DENON 1611, czy trzeba też od Denona do TV (czy jakość kabla od ampli do TV ma wpływ na przerwy w dźwięku??)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Podaliśmy ci co możne powodować zaniki dźwięku wiec przetestuj to nic nie kosztuje, możesz jeszcze zamienić te kable hdmi co masz miedzy tv, amplitunerem a ps3.
 

marbab

New member
Witam ponownie, po dlugiej przerwie.
Do ampli denon 1911 mam podlaczone przez hdmi: xbox, nbox, dvd (Sony) i wyjscie do TV (Sony).
Czy istnieje mozliwosc, aby kazdy z tych podlaczonych sprzetow dzialal bez wlaczania amplitunera tzn.
1. gdy chce obejrzec nke to wszystko jest ok, ogladam w tv i dzwiek jest w glosnikach telewizora, bez potrzeby wlaczania amplitunera.
2. Nie mam mozliwosci uzywania dvd bez wlaczenia amplitunera, czyli moje dziecko zeby obejrzec bajke na dvd musi wlaczyc amplituner i dzwiek musi plynac z glosnikow amplitunera, nie ma go w tv.
3. Podobnie sprawa ma sie z x boxem, nie ma mozliwosci pogrania na xboxie bez wlaczenia amplitunera.

Zarowno w przypadku dvd jak i xboxa, nie mam mozliwosci uzywania tego sprzetu bez amplitunera. Czy jest jakies rozwiazanie, ktore pozwoli mi uzyskac obraz i dzwiek dvd /xbox w telewizorze bez uzycia amplitunera?
Wczesniej Slawko napisal:"...teraz gdy wyłączasz amplituner obojętnie czy słuchałeś radia czy oglądałeś DVD automatycznie będzie się ustawiał na przepuszczanie sygnały enki na tv, wiec obraz i dźwięk będzie zawsze z tunera neki bez odpalania amplitunera." Teraz chodzi mi czy mozna tak zrobic dla kilku urzadzen naraz?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie da się tak ustawić, są tylko dwie opcje.
1.Przepuszczanie ostatniego aktywnego źródła HDMI
2.Przepuszczanie jednego konkretnego źródła cały czas np. HDMI2 gdzie masz wpięty np. dekoder sat.

Instrukcja nie gryzie...
 

marbab

New member
Dzieki za odpowiedz. W instrukcji jest to co wymieniles w punktach, ale nie ma Twojego pierwszego zdania, ktore jest dla mnie naistotniejsza informacja.

Czyli jedyna mozliwoscia obejrzenia i sluchania dvd w tv (przy moich obecnych ustawieniach) jest bezposrednie polaczanie dvd i tv?
 

marbab

New member
Witam ponownie. Czy ktoś pomoże mi i tym razem? Mam jak wyżej podłączone Xbox, n box, DVD sony podłączone do denon 1911 potem przez hamilton do tv sony. Wszystkie działało ok, tzn. Passtrough ustwiony był na sat/cbl czyli nbox. Przy wyłączonym amplituner że mogłem oglądać tv (dźwięk i obraz). Po wlaczeniu amplitunera obraz był nadal, dźwięk wydobywał się z tv i głośników kina domowego tak jak chciałem.
Niestety od paru dni zauważam dziwna rzecz, mianowicie po wlaczeniu amplitunera i ustawieniu na sat/cbl, mam obraz i dźwięk w tv ale głośniki kina domowego nie grają. Nie ruszyłem ustawień w ogóle, jedyne co mi przychodzi na myśl to może moja córka przycisnela przez przypadek coś na amplitunerze. Reszta wyglada tzn. DVD, Xbox grają. Tylko po wlaczeniu tunera nki nie grają głośniki.
Proszę o pomoc
 
Do góry