Onkyo tx-sr508 - pogorszenie jakości obrazu HDMI

eddhun

New member
Witam!
Właśnie stałem się posiadaczem Onkyo tx-sr508 i po podłączeniu do monitora pierwsze rozczarowanie...

Obraz z PC (GF7900 DVI-HDMI 1920x1080) puszczony przez amplituner do monitora (LG W2361V wejście HDMI) stracił na kontraście (czerń jest jaśniejsza, kolory mdłe...). W żaden sposób nie mogę tego poprawić. Wie ktoś może co może powodować takie wyświetlanie obrazu?
Zaczynam podejrzewać że to sam procesor video w amplitunerze dodając OSD psuje jakość obrazu.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Wybierz opcję passtrough wtedy obraz bedzie przesyłany bez ingerencji amplitunera.Wchodzisz w in/out assign teraz w monitor out i wybierasz through.Mam 608 ale te opcje powinny być identyczne.
 

eddhun

New member
Nie mam takiej opcji w menu. 508 nie ma skalera i opcje HDMI są obcięte.
Najlepsze jest to, że nawet na wyłączonym amplitunerze z działającym tylko przejściem HDMI-THRU obraz nadal ulega pogorszeniu. PC nadal wykrywa na wyjściu amplituner a nie monitor.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Passtrough to właśnie thru -hdmi i powinno być ok.Może masz włączony jakiś tryb game,movie czy coś w tym stylu.Jeżeli wcześniej miałeś podłączony monitor do kompa tym samym kablem i było ok to problem kiepskiego kabla hdmi odpada.
 

eddhun

New member
Poczytałem trochę i wychodzi na to że to efekt HDMI clipping... Zakres jasności PC (0-255) zmienia się na telewizyjny (13-235). Monitor potrafi wyświetlić jedynie pełny zakres a sygnał dostaje obcięty.
Nie jestem jednak pewien co dokładnie powoduje taką zmianę. Podejrzewam że to karta graficzna wykrywając amplituner traktuje go jako TV i automatycznie zmienia zakres jasności na (13-235). Jak na razie to nie wiem jak można to zmienić - w sterownikach brak opcji. Jaśniejszy obraz pokazuje się już w BIOSie.

Nie ma to jak cudowny bezstratny sygnał cyfrowy... Jeżeli to tak ma działać to niech sobie Onkyo wsadzi głęboko to ich reklamowane HDMI 1.4 3D.
Ciekawe ilu nieświadomych ludzi używa tak sprzętu, narzekając na brak czerni i mdłe kolory LCD...
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ja puszczam tylko dzwięk z pc do 608 z powodu braku wyjścia hdmi w kompie obraz osobno do tv.Jeżeli po hdmi podajesz tylko obraz to olej ampa i daj prosto na monitor z pc.Mam konsolę i obraz puszczony przez amplituner do tv po hdmi jest taki sam jak bez jego udziału więc sygnał jest bezstratny albo straty są tak małe że nie da się ich zauważyć.Czerń jak smoła (no prawie)kolory super świetna ostrość itp.Jeżeli masz możliwość to sprawdz u znajomych jak działa amp z pc,tv,konsolą czy jakimś playerem.Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry