ampli+kolumny2-2,5k

FCMS

New member
Witam,

poszukuję zestawu ampli + kolumny (koniecznie do powieszenia na ścianie)
pokój ok.20m2 jednak część telewizyjna ok.10m2 (ograniczona 3 ścianami, siedząc przed tv z lewej strony wejście)
przeznaczenie 60% muzyka 40%tv
budżet 2-2,5k

rozważam zakup zestawu denona dht 1311xp, jednak decyzja jeszcze nie zapadła
zwróciłem również uwagę na kolumny tannoy sfx 5.1 - proszę o ewentualne propozycje ampli
A może jeszcze całkiem inny zestaw??
Dodam, że audiofilem nie jestem, ale chciałbym czasami posłuchać rocka na przyzwoitym sprzęcie i poczuć odrobinę kina oglądając film w domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do muzyki większość to nie będziesz zadowolony, nawet jak na wielkość 20m2.
Każdy mówi ze nie jest audiofilem ale każdy doceni jakość
dźwięku. Dozbieraj do 3000 zł i będzie extra.
 

FCMS

New member
nie chodzi o dozbieranie, tylko taki założyłem budżet,
ma być to mój pierwszy zestaw, także sądzę, że będę miał jeszcze okazję na jego ulepszenie, niemniej możesz podać propozycję, którą miałeś na myśli
 

killpit

New member
Te głośniki denona to porażka zdecydowanie lepsze są JBL-178 albo Tannoy SFX i do tego spokojnie Onkyo 308 i zestaw fajny masz.
 

hursamir

New member
Jeśli bariera nie przekraczalna to zestaw 308 + Tannoy będzie do Twoich potrzeb ok.

2 miesiace temu kupilem Onkyo 508 i Tannoy SFX 5.1. Pokoj gdzies 20m2. Rewelacji przy sluchaniu muzy to raczej nie ma. Powiem szczerze ze wiecej sie spodziewalem po tym sprzecie. Jesli zas chodzi o kino domowe to jest naprawde niezly sprzet.

Takie pytanko. Slucham muzy przez LAN z BR w formacie MP3. Czy gdybym odpalil oryginal CD to jakosc byla by lepsza albo taka sama? Moze tu jest problem?
 

FCMS

New member
Byłem wczoraj w saturnie i zestaw tannoya wywołał u mnie bardzo pozytywne odczucia, także pod tym względem decyzja wyboru zapadła na 90%
co sądzicie o dołączeniu do tego zestawu amplitunera denona 1311 lub 1611? jak dobrze poszukam to w budżecie powinienem się zamknąć.
 

pkomp

New member
hursamir będzie lepiej - mp3 to kompresja stratna w dodatku nie zawiera kompletnie żadnych informacji powyżej 16kHz....

ale cudów nie ma się co spodziewać - takie tannoy czy jbl w kinie naprawdę spisują się bardzo dobrze jednak muzyka na tym brzmi mocno średnio
cudów nie ma co wymagać - w końcu to kino domowe a nie stereo :)
 

FCMS

New member
a czy warto rozważać zakup onkyo 578 zamiast 308 do tannoya sfx?? czy dodatkowe możliwości 578 warte są dorzucenia kilkuset PLN i będą zauważalne przy zestawie tannoya?? Jeżeli tak to na czym odczuję największą różnicę??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
prawie zawsze lepiej jest dolozyc troche do sprzetu ."prawie"- bo mozna dojsc do poziomu gdy nasza percepcja nie jest juz w stanie przyjac wiecej.
 

killpit

New member
Oczywiście że 578 to już inna konstrukcja tak jak 1611 i warto w tym kierunku iść.
W kinie jednak Onkyo moim zdaniem pokazuje większe pazury niż Denon i zdecydowanie lepszy wybór przy pózniejszej zmianie głośników np. na podłogówki.
 

hursamir

New member
a czy warto rozważać zakup onkyo 578 zamiast 308 do tannoya sfx?? czy dodatkowe możliwości 578 warte są dorzucenia kilkuset PLN i będą zauważalne przy zestawie tannoya?? Jeżeli tak to na czym odczuję największą różnicę??

Mialem 308 i zamienilem na 508. Dlaczego? Bo 308 nie ma procesora to ustawienia akustyki pokoju. Nie wiedzac jak ma to wygladac nie masz szans tego ustawic. 578? Nie znam.

pkomp dzieki. Sprawdzilem i jest troche lepiej z CD ale cudow nie ma :)
 
Do góry