Yamaha RX-V365 vs RX-V465

hef_er

New member
Witam,

Mam pytanie czy warto dopłacać do RX-V465 tylko dlatego, że ma Dolby True HD jeswli nie ma się odtwarzacza Blu-ray? Kupiłem zestaw RX-V365+DVD-S663+NS-50, NS-P60 i jestem zadowolony choć ... mam pewien dylemat :) Myslałem o kupnie identycznego zestawu, ale z 465 i mam taką mysl by sprzedać osobno 365 dołozyć 300 zł i kupić 465, ale czy to ma sens mam TV HD redy i odtwarzacz DVD a nie BD (parametry techniczne (prądowe) 365 i 465 są niemal identyczne.

Drugie pytanie czy DVD-S663 upscaluje do 1080p?
Trzecie pytanie czy jeśli DVD (dowolny model) upscaluje do 1080p to czy jest sens kupować ampli który też to robi jak RX-V565?

Nie jestem audiofilem Yamaha jest naprawdę ok do kina tylko ta róznica 365 vs 465 :))

Będę wdzięczny za fachową i wyczerpująca odpowiedź bo się trochę pogubiłem w tych systemach.

Pozdrawiam
 

Arecki23

New member
365 nie przesyła dźwięku przez HDMI, co potrafi 465. Na zagranicznym, forum wyczytałem,że 365 nie ma także onscreen menu, czyli menu ekranowego, ale co do tego nie mam pewności.
 

MMrozo

New member
Przesyła stereo DD trzeba wysłać po optyku albo coaxialu.

Jeśli DVD skaluje obraz do 1080p to nie jest potrzebny skaler w ampli. Można używać np. do analogowych źródeł jak magnetowid.
 

hef_er

New member
Panowie dzieki za informacje - faktycznie 365 nie ma menu ekranowego, ale strasznie mi tego nie brakuje (nie wiem co to może ułatwić). A czy jest duza różnica pomiędzy DD a Dolby True HD i czy 465 która ma ten system dekodowania dzwięku poradzi sobie z filmami DD, ProLogic - bo może nie warto kombinować jesli 90% rynku to nadal DVD z DD i ProLogic. Porównywałem 365 z 465 i wszystko to co może wpływać na jakośc dzwięku (parametry prądowe wzmacniacza) są niemal identyczne. Zresztą 365, 465, 565 to ta sama "płyta podłogowa" tyle że czym wyższy model tym więcej bajerów - dla mnie baza czyli dzwięk z 365 jest świetny, ale nigdy nie słyszałem True HD i nie wiem czy usłysze przy normalnym DVD :)))
 

Gohan111

Member
Moim zdanie warto dopłacić do 465 jest bardziej przyszłościowy - sam fakt że obsługuje dźwięk po HDMI powinien ci wystarczyć - dziś nowych amplitunerów bez tej opcji po prostu się nie kupuje .

Będziesz chciał kiedyś w przyszłości podłączyć Blu-ray, może jakąś konsole , komputer, dekoder z N-ki , etc. - dźwięk i obraz będą lecieć razem jednym kablem HDMI a tak musisz bawić się 2 - (optyk / koaksial) dla dźwięku i (euro/component) dla obrazu z każdego źródła .

465 ma 4 wejścia HDMI a 365 tylko 2 - 2x więcej

A po za tym dźwięk HD idzie tylko po HDMI , inne kable cyfrowe mają po prostu za mały transfer żeby go przesłać .

pozdrawiam ! ! !
 

KaDet

New member
Według mnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie ile lat chcesz użytkować "ten" amplituner i jakie masz co do niego oczekiwania. Jeśli tak jak piszesz zależy Ci tylko na dobrej jakości dźwięku a jedyne co do niego podłączysz to DVD to uważam (szczególnie zważywszy, że już dokonałeś zakupu), że nie warto go zmieniać. Oczywiście może się tak zdarzyć, że dziś nie masz zamiaru rozbudowywać zestawu a za rok przyjdzie Ci na coś ochota i... bieda - z tym się musisz liczyć.

Jak już wcześniej pisali inni forumowicze w RX-V365 zmniejszono ilość wejść HDMI oraz nie wbudowano nowoczesnych dekoderów HD ale to nie jedyne różnice. Zwróć uwagę, że budowa ściany tylnej w RX-V365 i RX-V465 jest całkiem inna. Może początkowo, biorąc pod uwagę ilość tego wszystkiego co się na tych ścianach znajduje nie widać większej różnicy ale fakt jest taki, że amplituner którego posiadasz daje dużo mniejsze możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń i tu znowu musisz się sam zastanowić i przeanalizować do czego będziesz "ten" amplituner używał.

No i jeszcze jedna różnica, której do końca nie jestem pewien bo sam posiadam RX-V465 a 365 widziałem tylko w internecie to inny pilot. Oczywiście nie ma to wpływu na jakość dźwięku ale skoro mowa o różnicach wspomnieć by należało:) Pozdrawiam
 

Gohan111

Member
Tak pilot jest inny - trochę bardziej rozbudowany :p

Co do OSD to rx-v465 także go nie ma , ani po HDMI ani po Analogu , sprawdzałem u siebie - widocznie jajogłowi z Yamahy uznali że to jeszcze nie ta półka cenowa :)

pozdro !
 

hef_er

New member
dzieki za kolejne cenne info :)

A propos pilotów - sorki za mały OT, ale czy na HDTV forum jest gdzies miejsce gdzie mozna zapytać o pilot uniwersalny?

Mam Philipsa SRU9400/10 i za chorobę nie mogę skasować pamięci by te wszystkie obecnie posiadane piloty upchnać w jeden, bo pamięć jest przeładowana. Potrzebny jest kod (kiedys go miałem i zgubiłem - kasował wszystko do zera). Pytałem juz na forum elektrody 250 osób przeczytało nikt nic nie pomógł. O Infolinii Philipsa nie wspamne bo gdy tylko pomyslę zaczynam się denerwować - zero kompetencji.
 

NIEMEN

New member
ile bedzie Cie kosztowac Yamaha RX-V465 ?

"w piatek 14.05.2010 promocja Yamaha RX-V 765 za 349 euro .
-saturn/hamburg-"
 

hef_er

New member
RX-V465 - 1120 zł brutto, a 349 euro .... to jakieś 1400 zł za RX-V765 ... Super cena w Polsce ten sam model minimum 1900 zł.

Ehhh niestety to juz tak jest jeszcze 100 zł, jeszcze 200 zł itd. dla mnie to nie ten moment, ale to świetna okazaj :)))

Dzięki za cynk :)
 

hef_er

New member
Wcale się nie dziwię :(
Ja też tak mam - kupię coś a potem sprawdzam czy jest gdzies taniej, a nawet jak nie sprawdzam to i tak ktoś mi doniesie że widział taniej :)
 
Do góry