Test amplitunera Yamaha RX-V765

kriissan

New member
Dzięki serdeczne dla Blackninja za sprzęcik, wszystko pięknie gra i daje radę nawet w dużym pomieszczeniu. A do tego miły akcent przy płatności. Jeszcze raz dzięki.
 

tomato10

New member
Witam.
Odnośnie Yapo . Pierwsze ustawienie Yapo zakończyło się błędem W-1 OUT OF PHASE . Sprawdziłem kable , wszystkie plusy i minusy prawidłowe . Jedyne co mogłem zrobić to w sub-ie zmieniłem na revers czy jakoś tak . Druga próba i WARING (2) ?! To już zgłupiałem . Całość ustawień zatwierdziłem a niech ... Kiedy sprawdziłem w setupie ustawienia to zdziwiło mnie to iż głośniki prescene lewy ma poziom głośności ustawiony na 8 - (skala od 1-10) a prawy na 2 ?! Wszystkie sa równomiernie ustawione . Skąd taka różnica . Reszta głośników na 2lub3 . Suba podkręciłem na 4 bo lubię bas. Ogólnie przesłuchałem pare filmów mocno batalistycznych i jest ok , przynajmniej tak mi się wydaje .
Ale pytanie pozostaje skąd błędy typu warning i ustawienie głośników prescene z taka różnicą?
A jedno jeszcze ..czy dla każdego pola dżwięku osobno ustawia się yapo . Powiedzcie że nieee:)
Pewne jest że Nie ogarniam tego sprzętu :)))
 

George_Stark

New member
Słuchajcie,
nie miałem czasu czytać całego wątku i nie wiem czy temat był omawiany. Zamierzam kupić dobrej jakości trzy kanałową końcówkę mocy i podłączyć ją do Yamahy. Do końcówki zamierzam podpiąć przednie trzy głośniki. Posiadam testowany tutaj model 765.
Docelowo dożę do zbudowania systemu w oparciu o procesor/preamp i końcówki mocy (na razie planuję system 5.1 - trzykanałowa końcówka na przód i stereo na tył).
Czy do momentu zakupienia procesora, Yamaha, ze swoim pre amp wyraźnie zyska na jakości brzmienia przednich kanałów? Czy jej wyjście pre amp jest w miarę dobrej jakości? Czy może nie będzie znacznego przeskoku jakościowego w dźwięku?
 

yerry

New member
Było w wątku o programowaniu pilota nbox do Yamahy, ale niestety kod 9990 nie działa w pilocie RAV432 otrzymanego wraz z Yamahą RX-V471. Nie działają również kody 4220 3020 do ADB z manuala oraz wspomniany w wątku kod 4142.
Udało się komuś zmusić do współdziałania pilot RX-V471 z nboxem n-ki?
 

ketome

New member
Tv-Cyfrowy Posat -a źwięk

Witam - zostałem posiadaczem tego amplitunera- zostałem namówiony że to jets cudo!
Po ustawieniach -urządzenia dodatkowe działają,ale głosy z dekodera brak.Dekoder podłączony kablem optycznym.Jak zresetuję - wyłączę z prądu-mam głos .Mam też komunikat decoder off.Co to może być?Pozdrawiam:oops:
 

skizzie

New member
Cześć,
odkopuję nieco wątek. Przez dłuższy czas moja Yamaha pracowała na pół gwizdka ale ostatnio mam wreszcie więcej czasu na dłubanie w ustawieniach (lepiej późno niż wcale).
Konfiguracja mojego sprzętu to wspomniany amplituner + zestaw Avance Dana seria 500 (fronty 503 - 8ohm, tyły 501 - 6 ohm i central 504 - 6 ohm) oraz sub Paradigm PS-1200.
Rozumiem zatem, że impedancję w amplitunerze mam ustawić na 6ohm?
Przy takich ustawieniach zrobiłem kalibrację za pomocą YPAO i wyszły mi cuda - fronty i tyły wykryte jako small, central jako large, odcięcie na 160Hz. Na razie pozmieniałem ręcznie fronty na large (z centralem chyba mogę poeksperymentować) i odcięcie na 80Hz, gra jakoś tam... ciężko mi powiedzieć czy to już max. Poza tym nie mogę się (jeszcze) połapać w trybach dla muzy - kiedy gra sub a kiedy nie a w zasadzie kiedy powinien. Czy przy mojej konfiguracji lepiej ustawić bass na samego suba czy both? Te avance to nie potwory ale w zasadzie nie słucham muzy z subem natomiast najbardziej interesuje mnie jak najbardziej efektywne ustawienie do kina. Jako źródło sygnału mam konsolę ps3. Proszę użytkowników o ewentualne sugestie.
 

mmariuszg

New member
Witam, pomocy bo mi głowa pęknie!!
Yamaha RX-V1065 mam ją od dwóch tygodni i jestem ogólnie bardzo zadowolony,
lecz nie potrafię sobie poradzić z tym że jak ją włączę to startuje z maksymalnej głośności i tak jest przy każdym załączeniu, gdzie przestawić ??
 

tomato10

New member
Ja mam fronty na small , sub raczej na large ale nie pamiętam na ile odcięcie . w każdym razie pasuje mi to jak gra słuchając dość głośno muzy . Natomiast do filmów to mam ustawione z Ypao z lekką poprawką . Wiem że można z tego sprzętu wiele więcej wycisnąć ale zwyczajnie brakuje czasu na to.
Pozdrawiam.
 

aba107

New member
Zauważyłem dziś przeglądając dane amplitunerów ciekawą rzecz, mianowicie nowa Yamaszka ma dla mnie istotną wadę w postaci braku wejścia zasilania dodatkowego urządzenia np. suba lub dvd/bd jak to mialo miejsce w starszych modelach. U konkurencji np. denon 1910 ma takie gniazdo. Może wydawać się takie coś banalne, ale bez takiego gniazda za każdym razem trzeba np. właczac osobno suba co może być uciążliwe.
Chyba ,że sie mylę?:confused:

Też mi brakuje tego wyjścia zasilania w nowym ampie. Miałem tam podłaczonego suba, w którym podawane było zasilanie po uruchomieniu ampa.
Teraz zamiast tego podłaczyłem do wyjścia trigger przekaźnik na 12V, który załacza stykami roboczymi zasilanie 230V do suba i mam identyczny efekt jak w starszym modelu z dedykowanym wyjsciem 230V
 
Do góry