Test amplitunera Yamaha RX-V765

George_Stark

New member
Panowie,
powiedzcie mi, jak na 765 zobaczyć na jaki kodek jest aktualnie używany? Jak wybieram np. DTS MA lub Dolby TrueHD poprzez menu filmu na Blu-ray, to amplituner wyświetla mi PCM. Czy tak powinno byc?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Niewiem jak w stacjonarnym odtwarzaczu, ale w PS3 trzeba ustawić na Bitstream aby mógł być wysyłany dźwięk i rozkodowany na amplitunerze. Inaczej to odtwarzacz Bluray to robi.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Zauważyłem dziś przeglądając dane amplitunerów ciekawą rzecz, mianowicie nowa Yamaszka ma dla mnie istotną wadę w postaci braku wejścia zasilania dodatkowego urządzenia np. suba lub dvd/bd jak to mialo miejsce w starszych modelach. U konkurencji np. denon 1910 ma takie gniazdo. Może wydawać się takie coś banalne, ale bez takiego gniazda za każdym razem trzeba np. właczac osobno suba co może być uciążliwe.
Chyba ,że sie mylę?:confused:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Przy tej cenie to chyba niezłe niedopatrzenie. A może kryzys.
HK avr 255, Denon 1910 ma taki patent. Za to Pionieer i Onkyo nie ma tego nawet w najwyższych modelach.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Przy tej cenie to chyba niezłe niedopatrzenie. A może kryzys.
HK avr 255, Denon 1910 ma taki patent. Za to Pionieer i Onkyo nie ma tego nawet w najwyższych modelach.
Sam jestem na etapie zakupu nowego ampli bo stary sprzedałem i nie wiem co kupić w cenie do 2000zł.
Byłem zdecydowany na tą Yamaszkę , ale przez ten feler trochę mi nie pasuje ręczne włączanie suba.
 

krisder

New member
Bez reklam
To że sub nie jest podpięty do zasilania ampli nie ma żadnego związku z samoczynnym załączaniem suba. Jeżeli jest inaczej to jest coś namieszane w ustawieniach ampli i odcięcia częstotliwości w subie.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja nie widzę u siebie problemu. Sub się uruchamia sam. Co prawda nie po włączeniu amplitunera, ale po uruchomieniu jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej. Słychać wtedy włączenie suba, takie pyknięcie ;)
 

Lech

New member
Bez reklam
Pytanie do wiedzących

Posiadam następujący sprzęt: amplituner Yamaha RX-V765, DVD Yamaha S-663, Tuner TV sat Humax 2000 z HDMI, Tv Panasonic HD ready 1xHDMI.
Moje pytania to:
1. Czy można połączyć tuner TV sat z telewizorem poprzez gniazda Yamahy za pomocą HDMI,
2. Czy jest możliwość pasywnego odbioru obrazu i dźwięku TV sat w w/w telewizorze z wykorzystamim amplitunera Yamahy. I jaki to ma wpływ ma pobór prądu przez 765.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak, ale jak wyłączę ampli z pilota to sub dalej zostaje włączony (pobiera prąd) co sugeruje dioda z tyłu suba (w moim przypadku Yamaha YST012) czy też się mylę?
Ciekawi mnie tylko czy jest to oszczędność ze strony producentów czy zbędny dodatek. Z tego co zauważyłem w większości przypadków nie ma tego gniazda.
W starszych modelach były one dostępne (nawet 2szt.)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o gniazdo zasilające (220V) w poprzednich ampli, to miało ono ograniczenie (pobór mocy maks. 40-50W) i służyło do podłączenia odtwarzaczy, by nie ciągnąć kabli do gniazdek zasilających w ścianie, czy listwie. Nie wolno do nich podpinać suba (pobór mocy: 150+). W najlepszym wypadku paliło się bezpiecznik...
Automatyczne wyłączanie suba zależy od:
- suba (konkretnie układów wykrywających brak sygnału i włączających tryb stand-by w subie),
- zakłóceń na przewodzie sygnałowym (powinny być małe, by sub mógł wykryć brak sygnału, a nie jakiś szum)...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Proszę bardzo
 

Attachments

  • 1_gr_av_AVR1910_back g.JPG
    1_gr_av_AVR1910_back g.JPG
    50,9 KB · Wyś: 1684

PeterMac

New member
Bez reklam
tak jak pisze kolega pejotpe, ja nie tak dawno mialem ampli Sony i sub'a tez od Sony i podpinało sie go normalnie pod wyjscie subwoffer pre-out i normlanie sam sie włączał po odpowiednim natęzeniu glosnosci jak i wyłączał takze to wyjscie AC to juz malo który nowy amp ma i nie ma na to co nawet patrzeć, podobnie sprawa wyglądała w kompach i starych zasilaczach gdzie było identyczne wejscie ;) gdzie sie podpinało monitor teraz juz dawno z tego zrezygnowano.











 
Ostatnia edycja:

patiman1

New member
Witam wsyzstkich

Widze ze nie tylko ja mam problem z pre-out i subem, mianowicie jestem posiadaczem tej Yamaha ( super amp ) i 2 dni temu zakupilme Subwofer Paradigm DSP-3400 problem polega na tym ze yamaha włącza sub wszystko gra ale gdzy wyłączam amp sub ciagle pracuje (dioda sie pali) gdy odłącze amp z gniazdka 230v to sub dopiero gasnie. Prosze o pomoc gdzie jest problem czy moze moj kable sygnalowy jest do bani czy co ?

POZDRAWIAM
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Może po prostu sub się wyłącza po jakimś określonym i niekrótkim czasie od momentu zaniku sygnału na jego wejściu?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam wsyzstkich

Widze ze nie tylko ja mam problem z pre-out i subem, mianowicie jestem posiadaczem tej Yamaha ( super amp ) i 2 dni temu zakupilme Subwofer Paradigm DSP-3400 problem polega na tym ze yamaha włącza sub wszystko gra ale gdzy wyłączam amp sub ciagle pracuje (dioda sie pali) gdy odłącze amp z gniazdka 230v to sub dopiero gasnie. Prosze o pomoc gdzie jest problem czy moze moj kable sygnalowy jest do bani czy co ?

POZDRAWIAM

Poczekaj kilka minut - po 4-5 minutach zwykle większość subów przechodzi w stand-by.
 
Do góry