ONKYO TX-SR 805 bi-amping

Jaro-J3

New member
Witam!
Posiadam amplituner TX-SR 805. Zastanawiam się nad podłączeniem w trybie bi-amping ale moje kolumny jamo są 6 omowe, a w intrukcji jest napisane, że min 8 ohm. Proszę o podpowiedź czy nic się nie stanie jeśli podłącze bi-amping. Może ma ktoś już jakieś doświadczenie z 805?
 

degray

Member
Witam,
Rzeczywiście w instrukcji po angielsku jest to zaznaczone żeby podłączyć kolumny 8 ohm lub większe,ale w niemieckim tekście już nic o tym nie pisze.
Ta przypadlosc dotyczy tylko modelu 805,bardzo dziwne że w jednej instrukcji jest a w innej nie ma takiego ostrzeżenia.nie dotyczy to również modeli 705 806.
Podejrzewam ze jest to po prostu błąd,i polecam zadzwonic do serwisu onkyo(bardzo mila obsługa)moim zdaniem możesz śmiało podłączyć kolumny 6ohm,ale trzeba to zaznaczyć podczas konfiguracji ampla zakładka 2-1(Speaker setup -> Speaker settings)warto sprawdzić jakie wartości ci wyświetla mnie 4 albo 6 ohm
Pozdrawiam
 

Jaro-J3

New member
Bezpieczniej będzie jeśli ustawię 4 czy 6 ohm (kolumny mają 6)?
Jak wygląda sprawa z nagrzewaniem się amplitunera w bi-ampie?
 

degray

Member
Witam ponownie,
przy kolumnach 6 ohm musisz ustawić na 6 ohm,ale najpierw zadzwoń jutro do serwisu i upewnij się.tel.022 594 83 90.
Co do temperatury?to nie wiem,ten sprzęt się grzeje dosyć mocno.
Zapytaj w serwisie,może tam powiedzą ci coś więcej na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

Jaro-J3

New member
Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi żeby nie podłączać w bi amping jeśli kolumny są 6 omowe:( i lepiej ustawić 4 omy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam onkyo 605 podlaczone w bi-amp z kolumnami 6 ohm MA , inna sprawa ,ze one sa 6 ohm....;) bo z tym to roznie bywa... 8 omowe niekoniecznie takimi sie okazuja...
 

squad05

New member
Jaro-J3 napisał:
Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi żeby nie podłączać w bi amping jeśli kolumny są 6 omowe:( i lepiej ustawić 4 omy.
Ustawianie ampli na 4Ohmy to raczej niezbyt dobre rozwiązanie.
Ja ma s606 z rxv663 i ampli ustawiony na 6 ale w normaly sposób.
 
Do góry