Sony STR DH 500 HDMI audio brak

Jan61

New member
Czy ten amplituner potrafi odtworzyć dźwięk z BluRaya jeśli jest podłączony
tylko kablem HDMI ?
Objawy
Z kablami HDMI S360-->DH500 , DH500-->TV obraz jest, dźwięk w telewizorze
46W5500 jest, ale w głośnikach DH500 cisza.
Głośniki DH500 działają dopiero, jeśli jest podłączony dodatkowo kabel
optyczny S360-->DH500 i aby był dźwięk 5.1 w S360 wybrany audio optical a
nie HDMI .
Czy tak ma być, czy ja coś źle ustawiam ?
W instrukcji DH500 jest to słabo opisane. Czyżby wcześniejsze modele
BD zawsze musiały mieć mieć kabel optyczny?
 

grajen

New member
hdmi w tym ampli jest jako pass-through - czyli po prostu wyjscie przesyla dalej co jest podane na wejsciu, ale nic z tymi danymi nie robi - jedyna opcja to optyk lub jesli twoj bluray jest wyposazony w wyjscia analogowe 5.1 i ampli w takiez same wejscia to tedy droga (lepiej niz przez optyk)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jan61

New member
Dziekuję za odzew.
Dzwoniłem do centrum SONY, odesłali do serwisu. Serwisant twierdzi, ze ten amplituner musi działać z samym kablem HDMI, choć w instrukcji pokazują połaczenie BD kablami HDMI+OPT.
Kazali w menu audio amplitunera ustawić auto a nie optical, by sobie BD wybierał HDMI. Ale nie widzę takiej opcji:-(
Dużo czasu zmarnowałem dziś na przeglądanie wyników googli.
Jednym działa, innym nie działa dżwięk HDMI ze starszymi modelami amplitunerów serii DG.
Jeszcze nie sprawdziłem wpływu telewizora, bo niektóym pomogła zmiana ustawień w TV.
W instrukcji do TV pisze, ze przy sterowaniu HDMI musi być optyczny kabel dla uzyskania dźwięku w zewnętrznym systemie audio. :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grajen

New member
jesli angielski nie jest dla ciebie problemem to wpisz w google (zaznacz caly internet, nie tylko polskie strony) cos takiego "STR DH 500 audio trough hdmi" albo wejdz na amazon.com w wyszukiwarce wpisz str dh 500 i zobacz w komentarzach do tego modelu, ze wszyscy pisza ze jesli podlaczasz przez hdmi to do dzwieku jest potrzebny osobny kabel (optyczny lub koaxialny jesli chodzi o cyfrowe)

z tego co piszesz to serwisant sony jest standartowym serwisantem - powinien wiedziec, a nie wie (chyba ze zle zrozumial w sprawie jakiego modelu dzwonisz), tak czy siak - wysylanie do serwisu nic nie da - ten model po prostu nie ma mozliwosci odbierania dzwieku po hdmi - przynajmniej tak pisze na stronkach www - osobiscie z tym amplitunerem nie mialem nigdy kontaktu - najlepiej zeby ktos mogl to potwierdzic, zebym przez przypadek nie wprowadzil Cie w blad

napisałeś coś o serii dg - z tego co widze co dg 500 w ogole nie ma hdmi, natomiast dh500 ma wejscia hdmi ale tylko zeby przepuscic sygnal dalej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jan61

New member
grajen napisał:
hdmi to do dzwieku jest potrzebny osobny kabel (optyczny lub koaxialny jesli chodzi o cyfrowe)

serwisant powinien wiedziec, a nie wie - ten model po prostu nie ma mozliwosci odbierania dzwieku po hdmi -

Dziękuję za odpowiedź.
Wypada mi przyjąć do wiadomości i nie szukać "prawidłowych" ustawień, których nie ma.

Zastanawiałem się po kiego czorta produkują modele 7.1 z mnóstwem dekoderów?
Nie chciałem brać DH700, DH800, DN1000 bo nie mam miejsca na tyle głosników, ani źródła dźwięku 7.1. Odtwarzacz ma swoje dekodery.
Nie mam odrębnego pomieszczenia na kino domowe, sprzęt stoi w pokoju wielofunkcyjnym o marnej akustyce i dużym hałasie otoczenia.
Sprzedawca, Centrum , Serwis chyba rzeczywiście nie może mieć bladego pojęcia o działaniu oferowanego sprzętu jeśli nigdy go nie użył.
Towary powstają szybko, a konsumenci są betatesterami. Mnóstwo nowych funkcji utrudniających początkowe użytkowanie.:)

O tym, że się nie da bez dodatkowego kabla przekonałem się na własnej skórze.
O tym że może się dać, wyczytałem przy okazji opinii o modelach SONY od DG520 w górę, jak i przy okazji starszych amplitunerów Yamacha.
Uważałem, ze kwestii świeżych bajerów nowe urządzenie nie powinno być gorsze od starszego.
Z czego to wynika nie mam pojęcia. Teoretycznie żaden model z "audio over HDMI Pass-through" nie powinien obsłużyć dźwięku z samego HDMI.
W opisach tych grup urządzeń pisze "HDMI support uncompressed LPCM audio"
Ktoś napisał, że DG520 mu gra z HDMI po zmianie ustawień telewizora Bravia.
Chciałem odświeżyć przestarzały sprzęt, mieć wszystko z jednej stajni, z jednym pilotem, padło na Sony, i wyszly róznorakie dziwadła. Pilotów 5, a jednym wszystkiego się nie da . Stary, uniwersalny nowinek nie obsluguje:-(
 
Do góry