Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

domin74

New member
Mam pytanie - da sie wrocic do poprzedniej wersji firmware? W poprzednim moglem zmieniac tryby surround a teraz mam tylko auto selects best mode, virtual i stereo. Mam tuner cyfry podlaczony do avr 355 (glosniki 7.1) i ps3. Po instalacji nowego fw wlaczajac tuner c+ mialem tryb logic7 (i tylko to - zadne dolby czy dts nie mozna wlaczyc). Przelaczam na ps3 i wlacza sie na avr 355 multi-channel pcm i mozliwosci zmiany tylko na auto, virtual i stereo. Wczesniej moglem sluchac mp3 z ps3 w np. dolbyIIx a teraz jest to zaciemnione. Tylnie glosniki milcza. W filmach moge zmienic tryb surround. Nie wiem jak w grach jeszcze nie sprawdzilem. Przelaczam z powrotem na c+ i tu juz tez mam tylko auto, virtual i stereo do wyboru. A wczesniej rowniez moglem zmienic tryby surraund. Moze cos zle robie. Wszystko polaczone jest kablami hdmi. Instalacja nowego fw w sumie bez problemu. Na poczatku troche problemow mialem ze sterownikiem do kabla usb-rs232. Na plycie byly dwa sterowniki - oczywiscie najpierw wybralem ten zly :) i laptop nie widzial sie z avr. Ale po zainstalowaniu dobrego sterownika reszta poszla bez najmniejszych problemow. Przepraszam za troche chaotyczny post ale po woli zaczyna mnie trafiac. Reset avr'a nic nie daje. Tylko tyle, ze od nowa musze ustawienia zmieniac.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
A mi sie to bardzo podoba nie musze przełaczac na stereo :) (w ps3) a swoja droga zrobili to po to zeby uniknac problemu z zanikającym dzwiekiem raczej..

Cyfy niemam ale na mojej n jest wszystko wporzadku

Pewnie mozna wrocic do starego tylko jest jeden problem skad je wziasc :)

BTW .. ktos wie po co jest dodany w audio options ezset/eq ? niemoge wlaczyc na ON ..domyslam sie ze musi byc ten mikrofon od Ezset podłaczony ?
 

arsenal

Moderator
VIP
Do starego softu nie można wrócić. Można tylko wgrać nowy ponownie. U mnie wszystkie problemy audio z PS3 zniknęły. Zauważyłem delikatną poprawę jakości obrazu ze wszystkiego co podpięte do amplitunera. Z Nboxem po HDMI nadal czasami przy starcie się nie dogaduje ale to jak wszyscy wiemy jest wina firmy ADB. Reszta urządzeń działa poprawnie przez to złącze.
 

Davero

New member
Czy po aktualizacji firmware próbował ktoś może podłączyć HK 255 lub 355 do PC z Radeonem HD4850 lub 4870 na pokładzie za pomocą HDMI? Chodzi mi o to, czy amplituner jest rozpoznawany jako urządzenie HDMI i czy można przesłać do niego z PC dźwięk wielokanałowy?

Jeśli nie to może natrafił ktoś na sposób rozwiązania tego problemu, o którym mowa na zagranicznych forach?

To główny powód mojego wahania się nad HK AVR 255 przed zakupem ampli.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy po aktualizacji zniknęły problemy z trzaskami w głośnikach przy przełączaniu kanałów w satelicie ? Skąd można ściągnąć firmware ? Na stronie Harmana chyba został usunięty.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
drek02 napisał:
Na pierwszej stonie Aresnal zostawił odnosnik od linku skad mozna pobrac:roll: .

Po linkiem podanym przez Aresnal nie ma juz tego firmwaru. Ale skoro trzaski nadal są to jak dla mnie nie ma sensu go wgrywać.
 

imalas

New member
Jednak działa O.K ...ściągnąłem teraz ten plik 5.37MB
Sprawdź, np. blokowanie skryptów w twojej przeglądarce, firewall-u i itp.

Może zadziała ten link!? dla 255 tu

Dla 355 tu

-u mnie działa, patrz na sam dół stronki.

Strona z wyborem urządzenia tu
 
Ostatnia edycja:

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz strona dziala. Jakies dwie godziny temu byla informacja ze pliki zostaly ze strony usuniete.

Czy ktos moze podac jakie sa zmiany w tym firmware ? Czy warto go wgrywac ?
 

Bambolo82

Banned
Skoro słychać trzaski, a zmiana firmware nie pomogła, to sprawdźcie połączenia kabla głośnikowego na konektorach. Macie dobrze poskręcane końcówki???
 

domin74

New member
Gosc na innym forum (avsforum) tez ma taki sam problem jak ja -

But the only thing now is when I play an MP3 file from my PS3 can't assign anything as a sound other than 2 CH or virtual speaker, and if I set it to Auto, it says Multichannel PCM. Before the upgrade I was able to assign DTS or dolby or logic7.
 

arsenal

Moderator
VIP
Widac inaczej się tego nie dało zrobić. Sony powtórzyło w PS3 błąd z PS2. Konsola nie wysyła przez cały czas sygnału audio w trybach PCM i stąd amplitunery mają problemy. Moje poprzednie dwa ampy firmy Sony zgrzytały zębami na PS2 i PS3 po optyku i HDMI. Dźwięk, zwłaszcza przy starcie gier gdy pojawiają się loga producentów pojawia się i znika. Dlatego w Harmanie musieli coś pozmieniać w odbiorze PCM. Przy okazji można MP3 słuchać tylko jako PCM. Da się z tym żyć. Xbox360 nigdy nie sprawiał mi problemów z audio. Ta konsola zawsze wysyła dźwięk. Nawet gdy akurat jest cisza znacznik Dolby czy PCM nie znika więc i dźwięk nie zanika.
 

piotrsara

New member
mam problem z fergusonem hd 8800 po hdmi nie przesyła mi dźwięku do amplitunera avr 255 (soft nowy) wszystkie ustawienia są poprawne sprawdziłem i zmieniałem jak radził arsenal wina softu, amplitunera czy moja może ktoś tez ma ten sam problem i go rozwiązał
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Davero napisał:
Czy po aktualizacji firmware próbował ktoś może podłączyć HK 255 lub 355 do PC z Radeonem HD4850 lub 4870 na pokładzie za pomocą HDMI? Chodzi mi o to, czy amplituner jest rozpoznawany jako urządzenie HDMI i czy można przesłać do niego z PC dźwięk wielokanałowy?

Jeśli nie to może natrafił ktoś na sposób rozwiązania tego problemu, o którym mowa na zagranicznych forach?

To główny powód mojego wahania się nad HK AVR 255 przed zakupem ampli.


sorry dalej DVI
 

Davero

New member
---> darkmajin wielkie dzięki za sprawdzenie. Tracę powoli nadzieję na znalezienie w tym przedziale cenowym ampli współpracującego z PC po HDMI :(.
Czas chyba zacząć szukać rozwiązań alternatywnych (myślę o dwóch kablach HDMI z PC - jednym do obrazu, a drugim do dźwięku). Nie chcę zaśmiecać tego wątku pytaniami nie dotyczącymi FW HK - założyłem nowy w "Jak podłączyć", gdyby ktoś miał ochotę podzielić się wiedzą :).

[nie mogę do niego podlikować niestety, bo dostaję info, że linkowanie do postów możliwe po 5 wypowiedziach... hmmm... napisałem ich już więcej i nic. Dziwne.]
 

tomter

New member
piotrsara napisał:
mam problem z fergusonem hd 8800 po hdmi nie przesyła mi dźwięku do amplitunera avr 255 (soft nowy) wszystkie ustawienia są poprawne sprawdziłem i zmieniałem jak radził arsenal wina softu, amplitunera czy moja może ktoś tez ma ten sam problem i go rozwiązał

podłącz audio po optyku, tylko kanaly nadawane w HD mają sygnał audio w HD, reszta niestety nie....stąd Twój problem...pozdro:)
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Davero napisał:
Czas chyba zacząć szukać rozwiązań alternatywnych (myślę o dwóch kablach HDMI z PC - jednym do obrazu, a drugim do dźwięku). Nie chcę zaśmiecać tego wątku pytaniami nie dotyczącymi FW HK - założyłem nowy w "Jak podłączyć", gdyby ktoś miał ochotę podzielić się wiedzą :).

audio podłącz kablem optycznym lub coaxial ( w zaleznosci od tego jakie cyfrowe wyjscie masz w komputerze). Ja tak mam i wszystko dziala OK.
 

slewers

New member
Witam
Nie wiem dlaczego, ale wchodzę na stonę harmana, klikam
na download soft, plik się ściąga ale jest pusty zero kilobajtów.
 
Do góry