Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

maslos

New member
Witam Szanownych Użytkowników Forum.

Znalazłem się na tym forum ponieważ zaczyna mnie męczyć HK255, podejrzewam ze to przez jego niedopracowanie ostatnio spaliły mi się w obu JBL E100 tweetery i szukam rozwiązanie moich 2 głównych problemów.
1 problem to trzaskanie głośników (jak to w którym poście opisał inny użytkownik - trzask jak przy wyładowaniu elektrostatycznym). Pomimo że HK mam od nowego ok 2-3 lat, do tej pory używany był tylko w trybie wielokanałowym i nie było problemów. Teraz gdy sam rozpoznaje źródło dźwięku (stereo bądź np DTS) przy zmianie trybu jest katastrofa, trzask aż sąsiedzi podskakują (zwłaszcza gdy ogląda się głośno). Problem jest na tyle wnerwiający, że włączając pauze, tuner tracąc źródłowy sygnał (DTS) przełącza się chwilowo na stereo, i efektem tego jest trzask.
Zatem krótkie pytanie - czy ten problem tylko można załatwić serwisem, jak tak to który polecacie.

2 problem to nie mogę zrobić aktualizacji software (testowałem win XP prof na dwóch różnych PC, 2 różne kable RS232 + przejściówka USB -> RS232 (taka trochę lepsza - wypożyczona z pracy).
Za każdym razem problem ten sam podczas aktualizacji VIDEO SOFTWARE.
Przejrzałem ten temat z 50 stron w wstecz, problem pojawiał się u innych użytkowników, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź,

Problem z upgrade to:
Initializing...
AVR response test successful.
Initialization complete. Please wait approximately 3 minutes for update.
Internal Error [COM error]
Encountered communication problem during upgrade. Upgrade not completed
Received following error description:
Timeout while waiting for response. Check connections and reset board.(Error Code:00000002)
Please try the following options:
- Click "BACK" and ensure that correct COM port is selected
- Ensure no other application is using serial port
- Restart the AVR
 

godik

New member
Można to serwisować. Naprawa będzie polegała na wymianie dwóch malutkich bezpieczników na płycie. Jest na necie gdzieś biuletyn serwisowy jak to zrobić. Jak sam nie lutujesz to daj komuś zarobić.
Ogólnie jest kicha z tymi Harmanami. Często to pada. Odnośnie aktualizacji softu to znajdź lub pożycz stary komputer z portem szeregowym RS232 i zwykłym kabelkiem dokonaj aktualizacji.
A najlepiej to pozbądź się tego ustrojstwa szybko i kup coś co się tak nie psuje.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

głośny wiatraczek:

http://www.avsforum.com/attachments/9668

Problemy z HDMI - bezpieczniki:
http://www.avsforum.com/attachments/9666

kondensatory:
http://www.avsforum.com/attachments/9667

To zestaw ktory zaproponowano mi w salonie (denona sam chcialem):
Amplituner Denon AVR-2113 + zestaw kolumn PSB seria Alpha modele T1 ( kolumny przednie ) + L1 ( kolumny tylne ) + C1 ( kolumna centralna )

Co do zakupów to pogadaj z naszym forumowy magikiem blackninją. Świetne ceny, profesjonalny salon. Masa ludzi robi u niego zakupy i są mega zadowoleni z cen i profesjonalności :)
Tak wiem, juz poszła wiadomość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

r0mek

New member
No i niestety to tez nie kabelki HDMI :(. Podmieniłem kable z innego sprzetu także działające w konfiguracji AVR255 i PS3 jako odtwarzacz. Niestety przerywanie sygnału w dalszym ciągu występuję. W takiej sytuacji, dziś dzwonię do serwisu i zamawiam naprawę. A szkoda, sprzęt ma dopiero 3 tyg :(.

Hej
Jak skonczyla sie Twoja historia z AVR-255? Udalo sie usunac usterke? U mnie bylo to samo, jakis czas temu zrobilem upgrade firmware i teraz dzwiek z hdmi potrafi urwac sie na dobre pol godziny. Musialem kupic optyki i podlaczyc nimi dzwiek bo bardzo mnie to denerwowalo, jednak chciałbym to naprawić.
Pzdr
 

maslos

New member
Witam

Niestety upgrade nie udało mi się wykonać. Różne komputery różne systemy operacyjne, różne kable te bezpośrednio RS232 i te USB <>RS232.
Na razie dałem sobie z tym spokój.
Jak znajdę czas to wysyłam sprzęt do serwisu.
Polecicie coś w okolicach Gdańska ?

Pozdrawiam, Krzysiek
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytałem już w innym wątku, ale dopiero teraz znalazłem ten chyba właściwszy.

Czy aktualizacja software AVR 255 może być wgrana do AVR 155?
Pytam, gdyż plik nazywa się "AVRx55Upgrade".
Czy ktoś próbował?
Czym to grozi?
Zależy mi na uruchomieniu opcji HDMIaudio i wytaje mi sie że ta aktualaizacja może pomóc.
 

bkvbusz

New member
Helló! Van valakinek firmware-frissítő fájlja a Harman Kardon AVR 255/230-355/230 erősítőhöz a számítógépén vagy az archívumában?
 

bkvbusz

New member
Cześć! Czy ktoś posiada na swoim komputerze lub w archiwum plik z aktualizacją firmware dla wzmacniacza Harman Kardon AVR 255/230-355/230?
 
Do góry