Problem z podłączeniem Onkyo TX SR505E

Gollden

New member
Kupiłem KD Onkyo TX SR505E+QQ500. Męcze się już kilka godzin z podłączeniem tego sprzętu z DVD, PS2 i nie potrafię sobie poradzić.
DVD (Ferguson D880 HX) mam z hdmi i wiem, że takie podłączenie z moim lcd, który ma 3xhdmi powinno być bardzo proste. Problem leży chyba w ustawieniu amplitunera. Proszę o pomoc. Najlepiej pogadał bym z kimś na gg (10111684) lub bezpośrednio przez tel.

HELP :(
 

Gollden

New member
Napewno wszystko jest wyraznie opisane w instrukcji amplitunera tylko niestety dostałem onkyo z instrukcją po ang, niem a po polsku to instrukcję do onkyo TX-SR605 i to jakiś wydruk pdf czy coś :(
 
Ostatnia edycja:

Mnieteq

New member
musisz przypisac odpowiednie wyjscie danemu trybowi odsluchu np. domyslnie ustawione jest CD -->> Optical a HDMI bodajze DVD ale nie pamietam juz dokladnie. Pamietam, ze sam mialem lekki zgryz bo domyslnie wylaczone jest HDMI. Sprawdz do ktorego gniazda podlaczyles dane urzadzenie i w setupie uruchom to wyjscie - to wszystko. Jak bedziesz mial dalej problemy - pisz GG 5045876
 

bulek

New member
Może napiszesz dokładniej co ci nie działa, bo "problem z podłączeniem" nie wiele mówi. Pamiętaj, że 505 umie tylko przerzucić obraz i dźwięk przez HDMI. Jeśli podłączysz 880HX, to twój ampli powinien cały sygnał bez zmian wypuścić na TV. To znaczy, że jeśli chcesz mieć jeszcze dźwięk puszczony na głośniki, to musisz oddzielnie przyłączyć 880HX przez coax do ampli.
 

Gollden

New member
Problem już rozwiązany :) Wielkie dzięki za pomoc Mnieteq.
Zasugerowałem się instrukcją z 605 którą dostałem i chciałem DVD podpiąć pod amplituner tylko przez HDMI. Podpiąłem DVD do TV przez HDMI a dzwięk do onkyo tak jak napisał Tomeqk z prozaicznej przyczyny: po co mam kupować 2 kable HDMI jak wystarczy mi jeden lepszy i obraz z DVD jest bezpośrednio puszczony na TV. Może dużo teraz pilotów w domu i trzeba trochę przełączać ale jest ok.

Pozdrawiam ;)
 

bulek

New member
Dziwna sprawa... TomeqK radził ci połączenie optykiem, a twój 880HX takiego łącza nie ma. Podejrzewam, że zrobiłeś jak pisałem wcześniej i podpiąłeś coaxem.
 

Gollden

New member
Dokładnie tak podpiąłem, ale myślałem, że DVD z ONKYO505 wystarczy podpiąć HDMI i apmli z TV HDMI i będzię i dzwięk i obraz. Na szczęście Mnieteq długo nie śpi ;)
 
Do góry