Harman Kardon AVR 445 Soft. Upgrade -Problem?

smoku666

New member
Czy ktoś z was przeprowadzał Upgrade softu w amplach H/K ?

mam avr 445 zrobiłem upgrade softu CPU z wersji 4.01 na 4.06 zgodnie z instrukcja zamieszczona na www H/K .

po update, chyba wszystko działa ok, poza radiem FM...
pomimo przełączania z polota fm/am , na głównym wyświetlaczu ciągle mam AM. pozatym skala częstotliwości też sie nie rusza.... pomimo iż niby ampli znalazł kilka stacji na AM .....

ktoś sie spotkał z czymś podobnym ?:confused:
 

przemowroc

New member
Użytkownik "Hotix" również zrobił upgrade softu może on sie wypowie. Jednak chyba popełniłes jeden błąd , mianowicie link który podałeś dotyczy softu z głównej strony Harmana(czytaj: United States) a powinieneś poszukać europejskiego . Dla Ciebie link:http://www.harmankardon.com/product...AVR 445&Country=PL&Language=ENG&Region=EUROPE zauważyłem róznicę : nie podają wersji oprogramowania oraz na samym końcu strony jest wyświetlana ramka z ostrzeżeniem że jest to soft dla urządzeń europejskich. Niewiem czy jest jakaś różnica. Spróbuj........
 

smoku666

New member
hehe miałeś racje :)
nowy soft w wersji europejskiej ma inny numer wersji to raz.
a dwa inną wage plików do update.:p

czyli wychodz że sie pośpieszyłem i zwaliłem sprawe:rolleyes:
jutro wpadnie do mnie kumpel z laptopem to wgram tą poprawną wersje softu CPU dla mojego harmana. jak tylko wgram nową wersje to dam znać :krol:

ciekawe co tak naprawde nowy soft dla CPU AVR daje ? pewnie nic hehe:mrgreen:
podobno soft dla DSP też sie wymienia, ale nic takiego nie znalazłem:cool:
 

smoku666

New member
ok, dam znać jak tylko to zrobie.
z tego co sie orientuje to będziesz potrzebował dokładnie tej samej paczki z update co ja, 445 i 645 maja ten sam DSP i chyba CPU też:cool:
 

hotix

New member
u mnie po wgraniu softu wszystko było ok radia nie sprawdzałem bo nie używam dla mnie moze go nie być;)
 

smoku666

New member
eh, no niestety pech mnie dzisiaj chyba dopadł.....

podczas wgrwyania nowego softu, windows xp na laptopie sie troche posypał i zgubił połączenie usb.

efekt jest taki że w chwili obecnej laptop nie znajduje sterownika usb do harmana (sprawdzane na 3 laptopach - Win XP sp2 i Vista).

a na dodatek Harman sie już wogóle nie włącza. jest martwy:(... pali sie tylko swiatełko stand by.

pewnie program do update najpierw skasował stary soft do cpu a podczas wgrywania nowego laptop sie posypał...
Chyba pozostaje mi już tylko wizyta w serwisie... i to pewnie jeszcze odpłatna bo sam sie bawiłem:rolleyes:

jakby na dodatek było mało to we Wrocławiu serwisu Harmana chyba nie ma.... znalazłem tylko w Katowicach i warszawie chyba...

jeśli ktoś ma jakieś info czy jest jakiś serwis we Wrocławiu to będe wdzięczny za podanie namiarów
 

smoku666

New member
resetować procka próbowałem od razu... i nic z tego .. nic sie nie wyświetla.... harman umarł:(
z rana zadzwonie do serwisu i dowiem sie czy musze taszczyć ampli do nich lub czy jest jakaś inna szansa na reanimacje softu CPU ....
 

smoku666

New member
no wina ewidentna laptopa.... a w zasadzie to moja, mogłem postawić świeżego XP i naładować do full baterie... a potem sie bawić.:???:

środa-czwartek ampli jedzie do serwisu... oby tam coś pomogli....
 

smoku666

New member
i wynikła dziwna sprawa strasznie..... serwisant twierdzi że chipa trzeba wymienić na nowy..:confused: bo komputer podłączony przez usb lub rs232 nie chce nawiązać polączenia z ampli a tym samym nie ma jak wgrać soft.

czy ktoś ma jakieś doświadczenie z podobnymi sprawami ?
bo jak dla mnie to conajmniej dziwne że na sprawną ekelktronike nie można nagrać oprogramowania i trzeba odrazu coś tam wymieniać......
 

przemowroc

New member
Ciekawe czy nowy procek jest już zaprogramowany?! Oraz nasuwa się następne pytanie po co w takim razie zainstalowano złącze rs232 które ma byc wykorzystywane tylko przez serwis.
Ja na twoim miejscu wysłałbym email do Harmana(producenta) z opisem problemu i poczekałbym na odpowiedz. Serwisy maja niestety wielką słabośc do naciągania klientów .....
 

smoku666

New member
juz napisałem i czekam na odpowiedz.... ciekawe co odpisza...

wkońcu po cos dali rs232 +usb (nie tylko do puszczania muzy z kompa)

też mi sie to dziwne wydaje...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak sie BIOS w kompie nie do końca wgra to coś Wam pomogą złącza typu USB, RS232? Komp sie nie włącza i po zawodach, trzeba wylutowac kość pamięci Biosu, miec programator i ja zaprogramować :)
 

smoku666

New member
2 dni temu AVR do mnie wrócił, z wymienionym procesorem (wielkość paznokcia). Panowie z serwisu dodatkowo wgrali nowy soft 4.03EU.
Ampli działa tak jak powinien czyli daje kopa :mrgreen:
a cała zabawa z serwisem kosztowała mnie:
169zł - procesor
150zł - robocizna
czyli z vatem prawie 400zł

stary procesor oczywiście otrzymałem, jest on sprawny potrzeba niby tylko programatora aby wpisać mu soft.. a programatora w serwisie nie maja bo podobno jego koszt jest zbyt duży.

na nowym sofcie zauważyłem różnice w działaniu SUBa... kiedys miałem nastawionego na ok 70% mocy i było ok, a teraz jak daje powyżej 50% to już jest rezonans i nieprawidłowy bass w pokoju. dodam iż w pokoju nic nie zmieniałem w ustawieniech mebli itp...
posprawdzam jeszcze wszystkie ustawienia i potestuje to dam znac...
innych odczuwalnych zmian na innej wersji softu narazie nie zauważyłem.

stary procek...
dsc08107os7.jpg
 

lepp

New member
Bez reklam
Jak mozna zaktualizować soft w H/K 635 (bez USB) i skąd go zassać?
Po powrocie z serwisu gdzie wymieniono kondensator podtrzymania napięcia (16zł części 190 robocizna netto) ampli nieustannie się wiesza. Serwisanci aktualizowali mi przy okazji soft i sądzę, że w tym może być problem. Serwis oczywiście uważa, że to nie może być wina softu i chcą ampli zobaczyć jeszcze raz u siebie, ja sie jakoś do tego nie palę.
 
Do góry