Jaki amplituner do Dali Zensor 7

bestisz

Member
Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze amplitunera do frontów Dali Zensor 7. Tak tylko do frontów ponieważ na przestrzeni lat zapędy były ogromne a stanęły tylko fronty. Do tej pory było Onkyo Tx-SR606 ale padła w nim płyta sterowania HDMI - obecnie działa tylko puszczanie sygnału po optyku.

Wymieniłem również TV na 75" Sony - jest HDMI 2.1 i eARC więc postanowiłem żeby wymienić aplituner który to jakoś sensownie zepnie.

Jakie mamy źródła obrazu:

1. Dekoder VU+ 4K oparty na linuxie
2. Konsola PS5
3. Aplikacje wbudowane w TV Sony (Playery, Netflixy) TV jest na Androidzie

Jakie mamy odbiorniki obrazu:

1. TV Sony o którym wspomniałem wyżej
2. Projektor EPSON TW-700 - staroć ale czasami używam bo rozmiar ekranu robi robotę do dzisiaj

Jako głośniki tylko frontowe zostają wspomniane Dali Zensor 7.

Z racji dwóch odbiorników obrazu wskazane były by dwa wyjścia HDMI Out (w tym jedno eARC dla TV). Gdyby ampli miał jakiś system strumieniowania ze wsparciem Spotify itp. to będzie bardzo dużym plusem.

Budżet....3500-4000zł - trzeba będzie dorzucić to dorzucę ale w granicach rozsądku.
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie chcąć tworzyć kolejnego podobnego wątku podpnę się.
Aktualnie posiadam Zensor 7 + ampli Marantz SR5008 + wzmacniacz Marantz PM7003.

Niestety SR5008 jest już przestarzały, nie ogarnia 4K, HDRów itp. a z racji wymiany telewizora parę miesięcy temu trzeba ogarnąć coś współczesnego i nowoczesnego co przepuści fajnie sygnał z PS5.

Myślałem nad Denonem AVC-X3800H, Onkyo TX-RZ50 lub Pioneer Pioneer VSX-LX305. Podobno Onkyo najbardziej dynamiczne i całkiem nieźle sobie radzi w stereo, podobnie Pioneer.
Tylko czy któryś z wymienionych będzie dobrze wpsółgrał z Zensorami?
Dodam, że najchętniej zastąpiłbym ampli i wzmacniacz jednym sprzętem ale nie wiem czy jakość dzwięku stereo np. Onkyo będzie chociaż dorównywać temu co wyrzuca z siebie PM7003 (który i tak na chwilę obecną stoi, kurzy się i czeka na interwncję specjalisty).

Za Onkyo i Denonem przemawia dodatkowo wyjście pre-out na fronty więc w razie "W" zawsze mogę dołożyć wzmacniacz stereo. W Pionierze niestety takiej możliwości brak.

Co Wy na to?
 

piechu

Member
Bez reklam
Jeszcze nic. Cały czas szukam, czytam i liczę, że jednak ktoś tutaj zajrzy i podzieli się swoją opinią :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zechcesz porozmawiać ze specjalistą , napisz na PW - dostaniesz kontakt.
On odpowie na Twoje wszystkie pytania od ręki i podpowie co do wyboru .
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie pójdzie DTS bo ampli nie ma eARC, tak to problem. Gdyby nie był nie zadawałbym pytania i nie szukałbym nowego ampli. Poza tym oglądam filmy z KODI, które puszczone przez ampli owszem mają DTS ale ampli nie przepuszcza HDR. Wszystko jasne? :)
 
Do góry