Dolby Atmos w Yamaha RX-V581

incognitos

New member
Mam pytanie, bo już zgłupiałem. W jaki sposób wspomniany w temacie amplituner obsługuje Dolby Atmos skoro jest wyposażony w złącze ARC, a nie eARC?
 

incognitos

New member
Wróć ! Mój błąd.
ARC wystarczy do DD+ Atmos .
Masz głosniki do Atmosa ?
Ale jak to? :p No to jak wspomniany ampli odtwarza Dolby Atmos skoro ma ARC? To nie jest tak, że samo audio w postaci Dolby Atmos da radę przyjąć po HDMI?
Ps: Nie mam jeszcze, ampli nowego też nie. Mam staruszka RX-V461.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dolby Digital Plus Atmos-format wykorzystywany przez wszystkie platformy streamingowe (czyli przez ich aplikacje w twoim TV).
 

incognitos

New member
Dolby Digital Plus Atmos-format wykorzystywany przez wszystkie platformy streamingowe (czyli przez ich aplikacje w twoim TV).
Rozumiem, że to jest inny Atmos niż Dolby Atmos? Pytanie czy nie będzie dla mnie wystarczający. Na rynku nie widzę alternatywy w sumie, nie chcę wydawać 5k na ampli z 10 wejściami, obsługą wszystkich formatów wideo itp. skoro podpinam wszystko pod TV i jednym kablem przesyłam audio do Ampli. Aż dziw bierze, że nie ma takich budżetowych modeli, skoro do obecnych tv można wszystko podpiąć. Mi by w sumie wystarczył ampli z jednym wejściem earc i obsługą najpopularniejszych formatów audio i tyle. Bez apek i innych zbędnych bajerów, skoro wszystko mam w tv. No może dla wygody Wifi i BT.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Podłączasz wszystkie Twoje sprzęty po HDMI do amplitunera a następnie z wyjścia amplitunera po HDMI do TV. I masz np. dźwięk Dolby Atmos z odtwarzacza Blu-Ray czy innych sprzętów.
Jeżeli w TV korzystasz z platform streamingowych np. Netflix, Amazon Prime Video, to tutaj masz Dolby Atmos, jako DD+. I tutaj wystarczy Ci ARC w amplitunerze, który połączony z TV po HDMI odtworzy DD+.
I tak, odpowiedź na Twoje pytanie, to jest "inny Atmos" dźwięk jest z niższym bitrate.
 

incognitos

New member
Podłączasz wszystkie Twoje sprzęty po HDMI do amplitunera a następnie z wyjścia amplitunera po HDMI do TV. I masz np. dźwięk Dolby Atmos z odtwarzacza Blu-Ray czy innych sprzętów.
Jeżeli w TV korzystasz z platform streamingowych np. Netflix, Amazon Prime Video, to tutaj masz Dolby Atmos, jako DD+. I tutaj wystarczy Ci ARC w amplitunerze, który połączony z TV po HDMI odtworzy DD+.
I tak, odpowiedź na Twoje pytanie, to jest "inny Atmos" dźwięk jest z niższym bitrate.
Jasne, tylko, że ja mam wszytsko podpięte do tv, więc większość funkcjonalności ampli nie jest mi potrzebna, a trzeba za nie zapłacić.
Z Atmos wszystko jasne, dzięki. Jest jakaś ciekawa alternatywa dla tego RX-V581? Albo w rozsądnej cenie z earc?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie bardzo rozumiem, czy nie jest tak, że Dolby Atmos i Dolby Digital+ to dwa różne formaty?, w pierwszym z nich aby móc w pełni korzystać z tego formatu należy posiadać konfigurację głośników minimum 5.1.4, w drugim z kolei maksymalna konfiguracja jaką jest w stanie obsłużyć (DD+) to 7.1.
Aplikacje streamingowe obsługują Dolby Atmos i na wyświetlaczach amplitunerów wyświetli się Dolby Atmos, ale tylko w przypadku konfiguracji 5.1.4., w przeciwnym razie np. w konfiguracji głośników 5.1 nastąpi downgrade i wyświetli się jedynie DD+
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
I tak i nie- Atmos to dodatkowe metadane , które mogą być dołożone albo do formatu kompresji stratnej czyli Dolby Digital Plus (DD+) albo do formatu kompresji bezstratnej czyli Dolby True HD.
Tak więc określenie "Dolby Atmos" właściwie jest skrótem myślowym nie określającym do końca o jaki format chodzi.

Do działania Atmos potrzebna jest minimum konfiguracja 5.0.2.
 

incognitos

New member
I tak i nie- Atmos to dodatkowe metadane , które mogą być dołożone albo do formatu kompresji stratnej czyli Dolby Digital Plus (DD+) albo do formatu kompresji bezstratnej czyli Dolby True HD.
Tak więc określenie "Dolby Atmos" właściwie jest skrótem myślowym nie określającym do końca o jaki format chodzi.

Do działania Atmos potrzebna jest minimum konfiguracja 5.0.2.
O! Super wyjaśnienie! Obecnie mam 5.1, jest jakiś ciekawy amplituner, na którym zrobię z tego 5.1.2?
 
Do góry