Tcl Smart TV oraz Onkyo tx-sr 605

tobi001

New member
Hej, zakupiłem tcl 50C715 TV QLED 4K Android, HDR Pro. Do tego zamontowałem głośniki sufitowe i podłączyłem je z aplitunerem Onkyo tx-sr 605 który dostałem. Aplituner działa z głośnikami, podłączyłem z telewizorem przez AUX i kabel Jack i 2 x RCA. Niestety dalej moja wiedza się kończy, a instrukcja jest po angielsku. Chciałbym połączyć amplituner z tv poprzez HDMI lub kabel optyczny, przełączam w aplitunerze na tv/game, podłączam kabel HDMI (przez wejście HDMI out) lub optyczny i cisza, nic nie gra. Co tu zrobić żeby zadziałało ? Przez jacka dźwięk jest też słaby, nie ukrywam
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli dźwięk z TV ma lecieć przez HDMI na amplituner, zarówno TV jak i ampli muszą obsługiwać kanał zwrotny ARC. Jeśli sprzęt to obsługuje, trzeba tą funkcję uaktywnić w menu TV oraz menu w ampli. Jeśli TV lub ampli nie obsługuje ARC, dźwięk z TV trzeba podłączyć przewodem S/PDIF i też trzeba to połączenie aktywować w menu ampli - czy TV też, tego już nie wiem. Przy połączeniu ARC w ampli musisz znaleźć opcje typu HDMI CEC, auto return channel i je uaktywnić. U mnie te opcje znajdują się w ustawieniach hardware, HDMI.
 
Do góry