amplituner Denon AVR X2500H - problem z dźwiękiem

tatian

New member
Moi drodzy może ktoś mi pomoże, bo dostaję już wariacji.
Historia i walka trwa już długo myślę, że rok jak nie dłużej.
Posiadam amplituner Denon AVR X2500H. Był on sobie podłączony do telewizora Samsung po HDMI arc. Problem objawiał się tym, że nie było w telewizorze dźwięku z odbiornika zewnętrznego tj. amplitunera. Do tego telewizor po włączeniu mi się blokował, że w zasadzie na pilocie działał tylko przycisk włączania i wyłączania. Kilkukrotne wyłączenie telewizora, wyłączenie go z prądu czasami dawało efekt, że dźwięk się pojawiał, albo chociażby udało się włączyć inne funkcje na pilocie.
Do tej pory sądziłem, że to wina telewizora (Samsung), serwis nawet stwierdził, że potrzebna jest wymiana płyty głównej telewizora, do czego się nawet przymierzałem, ale uświadomiłem sobie, że po odłączeniu amplitunera wszystko jest ok. Przywrócenie ustawień fabrycznych zdalnie przez Samsunga, a także wymiana kabla na hdmi 2.1 pomogła rozwiązać problem ale tylko na chwilę.
Jeżeli zaś włączyłem miboxa, czy też bluraya i wróciłem potem do oglądania telewizji to dźwięk powracał. Oczywiście do następnego włączenia telewizora.
Stwierdziłem, że skoro nie działa po hmdi arc to może spróbuję po optyku. Tutaj nigdy nic nie zagrało, ale nie wiem może trzeba gdzieś zmienić coś w ustawieniach Denona, ale nie wiem gdzie, więc ograniczałem się do wciśnięcia na pilocie przycisku TV audio.

No dobrze, a więc telewizor, jak działający wyeliminowałem i postanowiłem napisać do serwisu Denona i przedstawiłem problem. Kazali amplituner wysłać co zrobiłem.

Ekspertyza serwisowa „na podstawie przeprowadzonych testów stwierdzamy, że urządzenie jest sprawne. Test w warunkach serwisowych ok. Aby wyeliminować możliwość występowania nieregularnych problemów z działaniem serwis wymienił moduł HDMI.
Po odesłaniu sprzętu amplituner działał . . . dzień, czy półtora. .

Straciłem więc cierpliwość szczególnie czytając, że Samsung ma problemy z dźwiękiem po hdmi arc i kupiłem nowy telewizor.
Tym razem padło na LG Oled 55 GX.
Wszystko podłączone pięknie zagrało. A więc byłem bardzo zadowolony . . . jeden dzień.
Znowu to samo brak dźwięku po HDMI ARC, po optyku nic nie słychać. Ta sama procedura reset amplitunera powoduje odzyskanie dźwięku na jeden dzień. Po włączeniu TV następnego dnia znowu cisza. Tak jakby nie wiem jakieś ustawienia się przestawiały, tracił pamięć ustawień. Nie wiem. Tym bardziej, że przy instalacji sprzętu jakichś wielkich ustawień się nie robi.
Kombinacje z innym źródłem tylko mibox czy bluray i powrót do telewizji pomagają na jedno popołudnie, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Zwróciłem się po pomoc do Planety Dźwięku, gdzie kupowałem sprzęt, ale póki co albo mnie olali, albo mają urlopy.
Serwis Denona również mnie olał na następnego maila.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, coś doradzić, co jeszcze sprawdzić ustawić?
Przychodzi mi już tylko jedno do głowy sprzedać to w cholerę i kupić coś innego, ale ciężko znaleźć coś w podobnej cenie o tych parametrach. Żeby miało polskie menu, system Heos lub coś podobnego, tyle wyjść i możliwość podłączenia tylu głośników.

Jesteście już chyba ostatnią deską ratunku :).
 

tatian

New member
Wygląda na to, że problemem jest mi box. Po jego odłączenie wszystko działa. Póki co zmieniłem mu kabel hdmi i od 2 dni razem z nim też jest dźwięk. Zobaczymy co dalej.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry