Problem z ampkiem lub projektorem

drosophilia

Active member
Bez reklam
Panowiem mam problem jak w temacie.
Sprzet: android box Zidoo podlaczony pod HDMI IN do amplitunera Pionner, tak samo sony PS5. Projektor optoma HD podlaczona do Pioneera pod HDMI OUT 1.
TV Sony 65XH9005 podlaczony pod pioneera pod HDMI OUT 2.
Jak ogladam, gram na projektorze, to obraz cyklicznie na projektorze co 4-5 min. ginie na 15-20 sekund (tak jakby nie dochodzil sygnal do Pioneera) i samoczynnie sie zalacza.

Jak gram, ogladam materialy na TV poprzez amplituner wszystko jest ok.
Ziddo oraz PS5 podlaczone bezposrednio pod projektor, tez jest wszystko ok.

Zamienialem podlaczenia HDMI OUT 1 z HDMI OUT 2 w pioneerze (sadzilem, ze moze ktores z tych gniazd jest walniete), ale rowniez obraz w optomie zanika.

Sprawdzone na 2 roznych przewodach HDMI.
Macie jakis pomysl, gdzie moze lezec problem?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Sprawdź czy jak korzystasz z jednego wyjścia HDMI a drugie wyłączysz to problem może się rozwiąże. U mnie w Onkyo nie mogę korzystać z obu wyjść jednocześnie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tego nie sprawdzilem, dzieki za podpowiedz. Chociaz wczesniej dzialalo przy obu wyjsciach, moze cos sie tam w srodku popieprzylo "pomiedzy blizniakami HDMI OUT"
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Sprawdź czy jak korzystasz z jednego wyjścia HDMI a drugie wyłączysz to problem może się rozwiąże. U mnie w Onkyo nie mogę korzystać z obu wyjść jednocześnie.

DRWREDMAN, musisz zmienic nick na DRPOSITIVE!! Faktycznie, to jest to, dzieki Brachu. Cos sie gryzie pomiedzy gniazdami HDMI OUT. Ciekawe jakby podlaczyc rozdzielacz z HDMI OUT na 2 x HDMI OUT, czy by zadzialalo? Rozwiazales jakos to u siebie, bo nie mam zamiaru przelaczac ciagle kabli?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
U siebie w onkyo muszę przełączać żeby było aktywne tylko jedno wyjście hdmi main lub sub, zaznaczone oba naraz dają problemy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
hdmi main lub sub? ok, lapie :) zastepcze HDMI, a mi sie subem skojarzylo

A co sadzicie o tym wynalazku co wyzej podalem? Warto? Moge kupic jak co, sprawdze i zdam relacje
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Problem obsługi dwóch wyjść HDMI jest już dawno znany w Onkyo, a Onkyo i Pioneer to pokrewne dusze więc stąd moje przypuszczenia.
Ja mam podpiętego Broadlinka i ustawione sceny do oglądania na projektorze albo telewizorze. Klikam wybraną ikonę na telefonie i uruchamia się wszystko co potrzebne do oglądania filmu na dużym (albo małym) ekranie łącznie z przełączeniem wejść HDMI. Oczywiście wszystko trzeba wcześniej odpowiednio zaprogramować.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Moj Pioneer ma juz pare lat zanim sie spiknal z Onkyo, chyba, ze sie myle...

Kupilem, 60 zl nie majatek. Zadziala, to zadziala, nie, to nawet nie wiem czy odsylac..
 
Ostatnia edycja:

VanS

New member
Heh dołączyłem również do tego grona. Wczoraj cały wieczór próbowałem rozkminić w czym rzecz. Mam Denona X2700H. Zauważyłem, że działało dobrze jeśli TV i Projektor jest włączony jednocześnie :D

Z ciekawości @DrWredman co to za model broadlinka?
 

DrWredman

Active member
Heh dołączyłem również do tego grona. Wczoraj cały wieczór próbowałem rozkminić w czym rzecz. Mam Denona X2700H. Zauważyłem, że działało dobrze jeśli TV i Projektor jest włączony jednocześnie :D

Z ciekawości @DrWredman co to za model broadlinka?

Dokładnie ten: Broadlink RM Pro +
Najważniejsze że oprócz podczerwieni obsługuje też fale radiowe, czyli można zaprogramować ekran sterowany falami RF ;)
Na ceneo widziałem za niecałe 70 zł
 

tomiga

New member
Widzę że to drugi wątek z tym samym problemem nieco inaczeje opisanym. Więc tutaj też wkleją swoją doświadczenia.

Mam dokładnie ten sam problem z AVR X2600H.
2 wyjście pierwsze to TV drugi to Projektor. Obraz jest wyświetlany na 2 jednocześnie (wyjście Auto - Dual) w momencie gdy wyłączam projektor TV nie jest w stanie ponownie się połączyć (brak sygnału).
Workaround to ręcznie przełączenie źródła na Monitor 1.
Drugi workaround to zakup splittera ale i tak mam za dużo kabli i nie po to kupowałem amplituner z dwoma wyjściami.

Generalnie problem jest z amplitunerem Denona.
Co ciekawe 2021/10/27 wyszedł nowy firmware do AVR H2700X (czyli modelu zeszłorocznego) [Version: 4400-0122-8061-3085] w change logu widać

(1) Corrected the case where the video output to HDMI Monitor 1 is not output when the projector is in standby when the projector is connected to HDMI Monitor 2 with an HDMI optical fiber cable.

Problem jest więc znany niestety firmware która wyszła tego samego dnia do AVR X2600H nie zawiera tej poprawki.

Wysłałem zapytanie do dystrybutora w Polsce i na Denon.eu czy planują ją sportować do mojego modelu.

Tak więc jak macie wyższe modele możecie sprawdzić czy być może firmware do Waszych sprzętów ma już tą poprawkę.
(Taki hint pełny change log jest na japońskiej stronie Denona tylko trzeba użyć google translate do tłumaczenia.)
 
Do góry