Onkyo TX-RZ820 - nie działają wyjścia hdmi

Vienio

New member
Witam, niestety po wyładowaniu atmosferycznym w moim amplitunerze RZ820 przestały działać wyjścia hdmi. Oddałem go do serwisu ATV-VIDEO S.C., który jest jednym z oficjalnych serwisów QUADRA-NET. Uzyskałem odpowiedź
"Do wymiany jest płyta hdmi. Brak części zamiennej w magazynie dostawcy, brak możliwości naprawy."
Nie wiem co o tym sądzić, po pierwsze amplituner był w serwisie 2,5 miesiąca, po 2 miesiącach uzyskałem odpowiedź, że proponowali by mi zabrać go stąd bo oni nie mają czasu, uparłem się żeby go sprawdzili, a teraz uzyskałem taką ekspertyzę.
Nie wiem co o tym sądzić, przecież to dość świeży produkt z bodajże 2017 roku. Może jest ktoś na forum kto pomorze w jakiś sposób?
 

wysio

Member
Bez reklam
Ratuje Cię chyba jedynie znalezienie elektronika fascynata, który wymieni uszkodzone podzespoły. W serwisach nie bawią się w takie coś i wymieniają całą płytkę. Niestety takie czasy i tacy "fachowcy".
 

Vienio

New member
właśnie taki numer zczytałem z płyty hdmi, widać ją bez zdejmowania obudowy.
W amplitunerze działa wszystko, tylko te 2 wyjścia hdmi. Spięcie poszło bo kablu hdmi, bo straty to TV(już naprawiony), projektor i amplituner właśnie. Na początku myślałem że tylko TV, bo na amplitunerze słuchałem muzyki. Po tygodniu chciałem odpalić film na projektorze i okazało się powyższe.

rozmawiałem z electronicdesign trzeba odesłać do nich sprzęt, sprawdzą.
Macie namiar na jakiś magików?
 

Vienio

New member
dzięki za adresy!
zadzwoniłem do obydwu. "Naprawiam w Krakowie" chętnie się podejmie, natomiast drugi adres, od razu powiedział że nie.
Jakieś światełko w tunelu się pojawia.
 

Vienio

New member
właśnie równocześnie rozmawiam jeszcze z pzu, tzn co się dzieje w takim przypadku, że sprzęt w miarę nowy, ale brak części. Czekam na odpowiedź.
Za tv dostałem zwrot za całą naprawę.
 

dante78

Member
No mam dokładnie to samo ale z TX-RZ810. Czyżby to jakaś plaga tych serii Onkyo?

Ampla miałem spiętego z PC i TV. W PC poszło HDMI w GPU, na szczęście była jeszcze gwarancja. Ampl zabrało PZU na ich serwis, zwrócili prawie równowartość amplitunera, brak części itd. Niestety dałem ciała i nie sprawdziłem TV, też padło wejście ACR zdaje się te główne, o ile nie pomyliłem nazwy. Niestety nie zgłosiłem już do ubezpieczalni.

Gdzie szukać Płyty hdmi do wymiany, bądź ktoś zaopatrywał by się na naprawę TX-RZ 810 ?
 

iT!T

Member
Chyba coś było na rzeczy. Czytałem o tym jak kupowałem RZ830. W starszych rocznikach właśnie płyty hdmi padały. Mnie na szczęście w RZ830 nie dopadło to przez 2 lata posiadania.
W starszych? U mnie w RZ840 kilka m-cy przed końcem gwarancji posypało się najpierw jedno hdmi-out, chwilę później drugie. Na szczęście była jeszcze gwarancja i udało mi się odzyskać całą kasę.
 
Do góry