Wymiana Harman Kardon AVR 235 - na co?

encrypt

New member
Czesc,
Kilka dni temu przestał mi działać Harman Kardon AVR 235, po wycenie serwisu naprawa okazuje się nieopłacalna. Od dłuższego czasu nie śledzę tematów audio, bo byłem zadowolony ze swojego zestawu, jednak po zapoznaniu się z tematem, ku mojemu zdziwieniu firma Harman Kardon nie tworzy już amplitunerów, więc nie mogę kupić jakiegoś następcy :-(


Mam do Was prośbę o wskazanie następcy dla mojego HK AVR 235. Głośniki które mam to JBL E80, JBL EC25, JBL E20 oraz sub JBL E150. Z całego zestawu byłem bardzo zadowolony - głownie muzyka z komputera przez kabel optyczny, kino domowe, cd. W zestawie najbardziej podobają mi się mocne niskie tony, dynamika. Pamiętam, że przy doborze ampli miałem na testach Cambridge Azur 640, jednak totalnie nie podobała mi się barwa dźwięku, była bardzo delikatna.


Będę bardzo wdzięczny za doradzenie modelu, który wypełni pustkę po moim super HK 235 :)
 

encrypt

New member
Nie mam mocno sprecyzowanego budżetu, myślę że max co mogę na to wydać to 2-3 tyś. (chyba że ceny się mocno zmieniły, to mogę go trochę rozszerzyć).

Chciałbym osiągnąć brzmieniowo coś podobnego do HK AVR 245. Zależy mi na dynamicznym, mocnym brzmieniu - czy to w filmach w kinie domowym połączonym do tv, konsoli PS4 (w przyszłości PS5), czy muzyce podłączonej do kompa przez optyka.

Akcentuje te niskie tony dlatego, bo po doświadczeniu z Cambridge Azur wiem, że wzmacniacz ma duże znaczenie, nie same kolumny graja. Na Cambridge pomimo ustawienia bass na max ten zestaw w ogóle nie miał dynamiki przy rockowej, bassowej muzyce na tych samych kolumnach JBL E80.

Pokój okolo 30m. Widziałem, że sa modele ktore pozwaja wlaczyc Spotify bezposrednio z amplitunera, nie jest to jednak obowiązkowa opcja. O innych rzeczach, które są aktualnie niezbędne pewnie nawet nie wiem, więc za wszelkie propozycje będę wdzięczny :)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie. Nie będę zakładał nowego wątku skoro taki istnieje. Stoję przed takim samym dylematem jak autor wątku. Co prawda mój HK AVR235 jest nadal sprawny jednak czas powoli na jego emeryturę. I tu pojawia się pytanie jak w tytule wątku. Na co ?

Rozejrzałem się trochę po internetach i generalnie zwróciłem uwagę na 3 propozycje:
- wspomniany przez Blackninja Denon AVR-X2700H
- model niższy Denon AVR-X1700H
- Pioneer VSX-935

Czy, ktoś ma wiedzę czym różnią się powyższe 2 modele Denona, poza oficjalnymi specyfikacjami ? Jakieś lepsze bebechy ?
Może ktoś posiada, któryś z powyższych i mógłby podzielić się mini recencją, opinią ?

Zależy mi głównie, żeby sprzęt nie grał gorzej niż leciwy HK AVR235 zarówno w stereo jak i kinie domowym.

Z góry dzięki za odzew.
Pozdrawiam
 
Do góry