Denon AVR-X3600h vs AVC-X3700h

Silent_bb

New member
Cześć wszystkim

Stoję przed dylematem wyboru amplitunera do swojego zestawu Monitor Audio Bronze (Bronze 6 na przód, Bronze 2 na tył i Bronze Centre).

Temat studiuje w zasadzie od roku i z początkowych 2 kandydatów Denon AVR-X3600h i Onkyo TX-RZ840 wybór padł na Denona.

Oknyo obawiam się z racji swojej awaryjności, o której czytałem sporo w różnych wątkach.
Denon znów chwalony za system kalibracji i stosunkowo dobre parametry audio jak na kino domowe.


W zasadzie wszystko dobrze by się skończyło, ale na horyzoncie pojawił się AVC-x3700h (chyba na rynek europejski bo w USA maja AVR, w Europie nie udało mi się go naleźć).

Z racji, że planuję zakup PS5 i LG z serii CX zacząłem mieć wątpliwości czy x3600h da rade z nowym zestawem. Starałem się wyszukać w internecie wszystko na temat X3700h ale mimo to nie mogę znaleźć kluczowych różnic, które skłaniały by do zakupu nowego modelu.

Głównym źródłem rozrywki u mnie jest Netflix i Amazon Prime. HBO Go sporadycznie z racji dźwięku stereo. Do tego PS4 i sporadycznie muzyka.

Czy ktoś z was interesował się tematem i mógłby doradzić czy czekać na X3700h czy zamawiać x3600h? Chyba, że byłaby propozycja innego sprzętu do 5,5 tys.

Obecnie mój zestaw to 5.0 ale w planie jest sub i w dalszej przyszłości 2 głośniki w sufit.
 
Sytuacja wyglada tak ze x3600h ma tylko HDMI 2.0 (z funkcja eARC) wiec mozeszy tym przesałć 4k 60fps max
natomiast x3700h ma HDMI 2.1 ale tylko jedno wejściowe i chyba dwa wyjsciowe (lub jedno) tym złączem przeslesz 4k 120fps lub 8k 60fps
ps5 jak i lg cx maja złacza hdmi 2.1
więc kupując x3600h robisz sobie troche ograniczenia .
jak sie niemylę to HDMI 2.0 przeslesz 4k hdr ale w podstawowej wersji.
natomiast w hdmi 2.1 mozesz przesłać HDR10+ lub Dolby Vison czyli HDR z metadanymi.
 

Silent_bb

New member
W czy brak HDMI 2.1 można rozwiązać w ten sposób, że sprzęt podłączyć pod tv i korzystać w eARC w trybie passthrough? I tak Netflix i reszta będą uruchamiane z TV
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
w sumie Hdmi 2.1 potrzebne tylko do wyslania obrazu (za dwa lata) albo dluzej puki dobrego TV nie kupisz.

Wydaje mi sie (pewny nie jestem) ze spokojnie te PS5 podepniesz do TV a eARC wyslesz dzwiek do avr atmosa czy co tam chcesz.

Wiec na gwalt ci hdmi 2.1 nie jest potrzebne i narazie nie widze tego zastosowania w AVR.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Silent założyłeś temat na czasie bo niby w tym tygodniu X3700H ma być w Polsce. Chyba że ktoś ma dokładniejsze info?

Mi siadło Onkyo RZ830 i czekam też na zakup Denona.
Też mam Monitor Audio Bronze tylko monitory na froncie "nr 2" zamiast kolumn podłogowych i spokojnie wystarcza w pokoju 20m2. Aż się zdziwiłem jak to gra :D
 

Fanek

New member
Bez reklam
Dziś odebrałem w salonie X3700H ostatnią sztuke :D
Jutro wszystko podłącze w końcu!
Rozmawiałem troche z panem w salonie i powiedział, że różnice wzg 3600 to nie tylko samo hdmi 2.1 , tam jest inny procesor i X3700H ogólnie gra lepiej.

W salonie był także 3600 i 4700.
 

frantic1984

Member
Witaj Kolego.
I jak się sprawuje ten X3700H?
Ja się zastanawiam teraz na wyborem - kuzyn ma X2600H i przez niego się napaliłem na Denona, ale zainteresował mnie mocno X3700H.
Możesz przybliżyć jakieś swoje odczucia po tym tygodniu użytkowania?
Pozdrowienia! :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Witaj Kolego.
I jak się sprawuje ten X3700H?
Ja się zastanawiam teraz na wyborem - kuzyn ma X2600H i przez niego się napaliłem na Denona, ale zainteresował mnie mocno X3700H.
Możesz przybliżyć jakieś swoje odczucia po tym tygodniu użytkowania?
Pozdrowienia! :)


Wcześniej miałem Onkyo też z Atmosem i bardziej pasowało mi tamte granie. Denon dał jakby więcej życia w głośniki, ale tu tony w KD są jakby po środku, tam bardziej wyczuwało się niskie i wysoki. Ale na ten moment nie ma wiele wyboru, Onkyo ma poważne problemy finansowe, więc Denon był jedynym rozsądnym wyborem, no i gwarancje mają 3 lata.


Ten model ma dużo opcji kalibracji audio i video, wspomagacze skalery, ma już hdmi 2.1, zakup przyszłościowy, od siebie ogólnie rzecz biorąc moge polecić :)


Jeśli coś dokładniej chcesz wiedzieć pytaj
 

Manji

New member
Jak przeczytałem ten post to się uśmiechnąłem bo mam prawie identyczna sytuacje.
„ Stoję przed dylematem wyboru amplitunera do swojego zestawu Monitor Audio Bronze (Bronze 6 na przód, Bronze 2 na tył i Bronze Centre).

Temat studiuje w zasadzie od roku i z początkowych 2 kandydatów Denon AVR-X3600h i Onkyo TX-RZ840 wybór padł na Denona.”

Do tego tez zestaw 5.0, bez suba ale sąsiedzi i tak już potrafili przyjść i wyrazić swoje niezadowolenie. To wszystko na serii MA Silver.

Teraz czas żeby wymienić zasłużonego Onkyo 608 i miał być właśnie model 840 ale to co się dzieje ostatnio na rynku skłania mnie do Denona.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak wymienione denony prezentują się względem onkyo do którego byłem już przyzwyczajony.

Do tego wszystkiego ma się podpiąć najlepszy ponoć tv do sportu czyli Seria CX.
 

Silent_bb

New member
W końcu się zdecydowałem i kupiłem x3700h.

Po przesiadce ze starej Yamahay różnica jest kolosalna. teraz można na nowo oglądać filmy i cieszyć się rewelacyjnym dźwiękiem.

Mimo braku suba basu jest na prawdę sporo, a warunki mieszkaniowe i tak nie pozwalają się rozkręcić z głośnością bo żona od razu zwraca uwagę na hałas.

Po kalibracji sprzętu jestem zadowolony z siebie bo wg pomiarów udało mi się ustawić głośniki w zasadzie idealnie. Różnice wynoszą 2 cm więc chyba jest dobrze.

Meczy mnie tylko kilka niuansów z którymi nie potrafię sobie poradzić.
Nie potrafię zmusić CEC do prawidłowego działania.
Wcześniej kiedy MiBox podpięty był do TV mogłem sterować nim pilotem od telewizora.
teraz żadnym pilotem nie mogę sterować innym urządzeniem niż dedykowanym.
Problem może nie jest jakoś szczególnie uciążliwy bo mam pilot Logitecha odpowiednio zaprogramowany ale i tak muszę do MiBoxa używać dedykowanego.
Wyłączyłem HDMI passthrough bo po wyłączeniu ampli po chwili i tak włączało mi TV i pokazywało obraz z MiBoxa a po zmianie źródła np. nie wyłączało dekodera.

Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony z zakupu i z możliwości jakie oferuje ten sprzęt.
 

Fanek

New member
Bez reklam
W końcu się zdecydowałem i kupiłem x3700h.

Po przesiadce ze starej Yamahay różnica jest kolosalna. teraz można na nowo oglądać filmy i cieszyć się rewelacyjnym dźwiękiem.

Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony z zakupu i z możliwości jakie oferuje ten sprzęt.


Czy odczuwasz/odczuwałeś na początku użytkowania taki jakby "zapach elektroniki" ?
U mnie tak było, nie jakiś intensywny i przeszkadzający ale lekko było czuć.
Teraz po 3 tygodniach użytkowania czuć znacznie mniej, ale jednak jeszcze troszke, czy wywietrzeje całkowicie hmmm
Może to kwestia wygrzewania amplitunera hmm
 

appaloosa

New member
A mój X3700H po tygodniu, właśnie przed chwila coś puknął, mrugnął czerwoną lampką i już się nie podnosi. Mruga mu lampka, na chwilę się włącza i od razu wyłącza. Zasmierdzialo lekko elektroniką. Co za dziadostwo teraz robią...
Nawet nie wiem czy w tej sytuacji mam prawo zwrotu w ciągu 14 dni czy będę się bujał z rękojmą.

No i ten zonk z problemem z HDMI przy 8K, ciekawe jak mają zamiar to rozwiązać jeśli to problem sprzętowy...

Zastanawiam się czy iść dalej w Denona... poprzedni model (x2400H) działał dwa lata i tuż po gwarancji padła mu elektronika odpowiedzialna za sieć.
 
Do góry