Zamiana Onkyo 656 na ... 696 czy może rz 840 ?

Noisy

Member
Cześć wszystkim

Mam okazję sprzedać dotychczasowy amplituner, Onkyo 656. Mam teraz niezła zagwozdke co teraz kupić.
Tx nr 696 to praktycznie to samo tylko ma THX selected i wyjście preout które potrzebuje do stereo.
Natomiast RZ840 to już kawał konkretnego kloca.
Tylko że różnica w cenie to jakieś 2000 zł ;(
Czy mając zestaw stereo jest sens kupować 840 ?
Czy podczas seansów usłyszę wyraźną różnicę względem mojego 656 ?
Czy może jednak kupić Onkyo 696 i mieć w kieszeni dwa tysiaki?
A może coś z innej firmy ?
Dla przypomnienia, w domu mam seta z Klipsch RP 8000F itd ;)
 

P-U-M-A

New member
Mam rp8000f w połączeniu z denonem 4500h i jestem bardzo zadowolony. Nawet mam go do sprzedania gdybyś szukał.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja miałem 656 i po pól roku zmieniłem na rz810 bo 65 nie mogłem słuchać taka tragedia dla mnie była, rz to inny świat.
 

wysio

Member
Bez reklam
Tylko czy do stereo warto pakować się w taki drogi ampli? Przecież większość funkcji nie wykorzystasz...
 

Noisy

Member
Amplituner ma być do KD 5.1.2 i pytam o różnice brzmienia między 696 a 840. Do stereo mam osobny zestaw więc nie zależy mi na stereo z amplitunera.
Moje pytanie skierowane jest tylko i wyłącznie do systemu dźwięku przestrzennego, czy różnica będzie wyraźną czy tylko szczątkowa. Bo to że Rz 840 brzmi znacznie lepiej w stereo od 696 to wiem.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Jeżeli ktoś z was porównywał w Kinie Domowym oba egzemplarze prosił bym o podpowiedź bo niestety mam mało czasu na decyzję ;)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Ja bym brał nawet dla samego wyglądu ; )
840 wg mnie lepiej kontroluje bas. Może to kwestia kalibracji ale w 686 bas był ciągnący się.
W 840 praktycznie na identycznych ustawieniach bas jest bardziej zwarty i nie ciągnie się.
Nie bardzo wiem jak to opisać, ale myślę, że zrozumiesz ;)
 

Noisy

Member
Tylko jest problem, w salonie w którym się zaopatruje od kilku lat nie mają już 840 a dystrybutor w Polsce ponoć ich też nie ma. Jest jedynie srebrny a ja chcę czarny ;( z allegro czy innego sklepu nie kupię bo u mnie mam fajne rabaty.
Ciągle w głowie siedzi mi myśl, czy w kinie domowym zrobi lepsza robotę niż 696. Stereo mam osobne więc powaga na tym mi w ogóle nie zależy ;)
 

DarkMag

New member
Nie wiem czy mogę dać namiar na sklep gdzie ja kupuję.
Za swoje 840 dałem 4200 wg mnie cena dość dobra, teraz na stronie go mają za 5199 ale można się z nimi dogadać.
Sklep w miejscowości Lubin woj. dolnośląskie ; )
 

Rodrik_AR

New member
Kolega Nosy zadał dobre pytanie, czy 840 będzie w samym kinie (nie bierzemy pod uwagę stereo) wyraźnie lepszy od 696? Sam jestem tego ciekaw.
Mam 696, używam go tylko do KD i jestem zadowolony, ale przyznam, że nie miałem porównania z RZ840
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ale co to za różnica? czy stereo czy kino dla mnie to jest idiotyczne pytanie ponieważ***rz8xx gra po prostu lepiej w każdej płaszczyźnie to jest inny świat. To jest ampli który zaraz po podłączeniu i zmianie z 656 na rz810 spowodował że bez zastanowień wiedziałem że zostaje a 656 leci na sprzedaż.

@DarkMag Mówisz że za radę wyrwać za 4200zł? powiem szczerze że ta 5200zł***to jakieś***nieporozumienie ceny poszły strasznie w górę jeszcze przed korono wirusem można było w DE za 3600zł kupować a teraz 5300zł ...

Przy tych cenach to ja wolę już iść w Arcam AVR390 którego można dorwać za około 6000, z opinii wiem że niszczy rz8xx . Poniosła Onkyo fantazja wpakowali tonę kasy w marketing i co generację podwyższali cenę.
 

Noisy

Member
Pytanie jak najbardziej trafne kolego Bl4ck. Ponieważ dźwięk przestrzenny to co innego niż dźwięk stereo. Z tego co widzę masz 5.0 ? Tak wynika z opisu który masz w info.
Z kina domowego z Onkyo 656 jestem naprawdę zadowolony, wszystko fajnie śmiga, po wymianie głośników w suficie na pro180rpw atmos jest jeszcze lepszy.
Jeżeli mam wydać te ponad dwa tysiące więcej i dostać tylko coś minimalnie lepszego to moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. RZ 840 dla tego jest dobrym klockiem bo sobie bardzo dobrze radzi w stereo i z tego co wielu użytkowników pisze nawet nie ma potrzeby kupować kloca stereo.
Dla mnie na ten moment wydać tyle kasy na rz840 to dosyć ryzykowna sprawa bo nie wiem co osiągnę ta zmiana. A kupując 696 zostanie mi ponad dwa klocki za które mogę kupić nowe surroundy czyli RP 502sa ;)
Dla tego zadałem tutaj konkretne pytanie bo wi zekilka osób posiada tutaj 840/830 ;)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie no ja podtrzymuję że nie jest, wiele osób zmieniło 6x6 na RZ i nie robili tego po to żeby stereo polepszyć tylko że ewidentnie im coś nie pasowało.

Co do suba aktualnie 5.0 wyprzedałem wszystko od klipscha w ostatnim miesiącu miałem klipsch 260, 112, 450c a tył***RP-150M na razie zostawiam, powiem tak hmm po ~2 latach wiem że to nie moje brzmienie a że heco miałem schowane to wróciłem do nich jest to dla mnie pełny fajny dźwięk który jest zdecydowanie bardziej uniwersalny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy RP-8000F warto kupić ten wyżej wymieniony model. Co do samego modelu RZ840 to nie ma ich u obu dystrybutorów z dobre pół roku. Mamy lipiec więc pewnie już trzeba wypatrywać nowego modelu i nad nim rozmyślać.
 

Noisy

Member
RP 8000F napędzany końcówka mocy 2 x 150 W więc amplituner potrzebny mi tylko do surround,atmos i centralki. Podjąłem decyzję że na ten czas kupuje Onkyo 696 a jak już kupie PS5 i pojawi się nowy klocek wtedy pomyślę nad zmianą na serię RZ ;) Niby jest na internetach 820 za 3000 zł, ale za daleko żebym po niego pojechał a kupić w ciemno się obawiam no i druga sprawa kurierzy ;(
 
Do góry