Co w zamian za Onkyo TX-SR605

KeyJey

New member
TX-SR605 + Dali Concept 6 + Subwoofer Mivoc SW 1100 A (wiem słabo ale dostałem w prezencie).

Jaki Ampli do tego zestawu?
Wejście - NC+ (Mediabox+), X ONE, QNAP TS-251 (po HDMI)
Wyjście - Sharp LC-60LE635E

Fajnie jakby miał kilka wejść więcej na zapas i Airplay. Miracast to chyba nie da rady?

Budżet tak do 2k bo nie potrzebuje nie wiadomo czego - 605 mi w zupełności starcza ale wejść brakuje :(
 
Ostatnia edycja:
proponuje Denon AVR-X1600H myślę że to bedzie dobra opcja do 2000zł jest to amplituner kina domowego 7.1 ma wszystko co trzeba.
Ciekawsza opcja do wersji stereo jest Denon DRA-800H ma 5 HDMI + 1 Out
wyjscie sub i funkcje online czyli te same funkcje co x1600h tylko w stereo
fakt jest drozszy niz x1600h ale napewno zapewni lepsza jakoś dzwieku wersja pod kino domowe .
 
https://www.infoaudio.pl/artykul/16...-i-avr-x2600h-dab-nowe-amplitunery-av-serii-x
to znalazłem porwnanie 1600 2600
model 2600 ma wiecej złacz hdmi , tryb Pure Direct , dodatkowe złacze pre out do podłaczenia dodatkowego wzmaciacza , i troche wieksza moc .
u ojca po zmianie z amp yamaha z 2004r na denon x1300 mimo ze budrzetowe kolumny to dzwiek zrobił sie znacznie jasniejszy i troche wieksza przestrzen jak na budrzetowe kolumny
Jak sie nie myle denon ma cieplejsze brzmienie wzgledem onkyo.
Ewentualnie ONKYO TX-NR696
 
Ostatnia edycja:

KeyJey

New member
Z dostępnych teraz to AVR-S950 lub poczekac na AVR-X2700.

Lepiej tutaj :)

AVR-S950 wygląda nieźle. To już 45W przy 5.1 a to ciut powyżej minimum tego co Dali 6 potrzebuje (30W).

Jaka cena tego S950? - może być na PRV

Pytanie czy warto poczekać na S2700 i czy będzie dużo droższy? Mi się nie spieszy ale Onkyo już mnie wkurza z tym przełączaniem HDMI - w końcu coś pier....nie znając moje szczęście.

Obecny TX ma możliwość pracy z 4 Ohm i to jego ogromna zaleta. Nie grzeje się tak bardzo.

Czytając trochę testów skłaniam się ku ampli 5.1 bez 7.1 itd bo końcówki mocy zdecydowanie sobie lepiej radzą z 4 Ohm. Chyba, że coś podobnego do systemu z Panasonica, który łączy końcówki z 7.1 na frontach przy mniejszej liczbie głośników :niewiem:
 

KeyJey

New member
W celu uzupełnienia:

Fronty - Dali Concept 6 - producent podaje że to 8 Ohm ale testy mówią że 4 Ohm
Centralny - Dali Concept Center - 8 Ohm - testów nie znalazłem
Tyły - Dali Concept 1 - 8 Ohm - testów nie znalazłem
 
Do góry