Przymiarki do zmiany wysłużonego Onkyo 607

reef

New member
Jak w temacie, nic pilnego, ale Onkyo coraz częściej wymaga jakiejś interwencji (1 x wymieniane kondensatory, 3 x wymieniany rezystor odpowiedzialny za wyświetlacz, nie działa menu ekranowe). W tej chwili amplituner zestawiony jest z głośnikami Dali Concept 6 (5.0) - tak, wiem, słabo z basem ;)
A tak serio, to i bez suba potrafią się szyby zatrząść. Z racji leciwych głośników, nie będę miał możliwości odsłuchu. Przy zakupie obecnego zestawu byłem na odsłuchu i porównywałem Onkyo 607 do Denona 1910. Onkyo wygrało subiektywnymi odczuciami. Gdyby nie pojawiające się problemy to nowy sprzęt też byłby od Onkyo, ale ponieważ mam mały niesmak jakościowy, to patrzę w kierunku innych marek.
Moje typy na dzisiaj to Denon AVR-x2600h, mimo wszystko Onkyo TX-NR696 i Yamaha RX-V685.
50% filmy: Netflix + domowy serwer, 45% muzyka: koncerty BD, radio i BT, 5% gry
Budżet - okolice 3k.

Moje typy, przypadkowo, wymieniłem w kolejności od 1-go do 3-go miejsca.

Ciekaw jestem Waszych sugestii.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

wysio

Member
Bez reklam
Pozwolę się wytrącić do tematu, gdyż wczoraj cudowny dekoder UPC spalił mi płytkę HDMI w moim starym TX-NR525. Podobno wymiana to koszt koło 1000 zł, więc dużo za dużo jak na ten sprzęt. W związku z tym zacząłem myśleć o czymś nowym, ale od Onkyo ze względu na bardzo dobry dźwięk w kinie. Też pomyślałem nad 696, ale podobno w stereo dalej nie jest dobry - nie wiem, czy chociaż przyzwoity... Który z wyższych modeli Onkyo potrafi już dobrze zagrać w stereo, a nie będzie jeszcze kosmosem cenowym?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pozwolę się wytrącić do tematu, gdyż wczoraj cudowny dekoder UPC spalił mi płytkę HDMI w moim starym TX-NR525. Podobno wymiana to koszt koło 1000 zł, więc dużo za dużo jak na ten sprzęt. W związku z tym zacząłem myśleć o czymś nowym, ale od Onkyo ze względu na bardzo dobry dźwięk w kinie. Też pomyślałem nad 696, ale podobno w stereo dalej nie jest dobry - nie wiem, czy chociaż przyzwoity... Który z wyższych modeli Onkyo potrafi już dobrze zagrać w stereo, a nie będzie jeszcze kosmosem cenowym?

Cena płyt HDMi to mistrzostwo Świata.. coś niesamowitego.. i to się nic nie zmienia.. serwisy czeszą ludzi ile wlezie..
 

wysio

Member
Bez reklam
Mam do Ciebie pytanie. Czy to możliwe, żeby ten amplituner nie miał fabrycznie żadnej naklejki na przednim panelu? Wszędzie w necie widziałem z naklejkami, a u mnie żadnej naklejki nie było... Zacząłem obawiać się, że Onkyo jest po jakimś zwrocie niezadowolonego klienta....
 

AKI

Member
Zacząłem obawiać się, że Onkyo jest po jakimś zwrocie niezadowolonego klienta....

Też mam takie obawy ale przy Pionierze 934, na reklamówkach front jest obklejony, nawet na wcześniejszym Vsx s500 jaki miałem to były naklejki. Ten nowy zakupiony w RTVEuro online, ciekawa sprawa czy to oszczędności czy kombinowanie ???:
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zapewne po zwrocie - nie oznacza to że jest coś z nim nie tak.... Naklejki i tak zapewne zaraz byś zerwał....
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie chodzi o same naklejki, a jedynie o to, że kupuję mowy sprzęt i nie chciałbym, żeby był wcześniej w rękach jakiegoś konsumenta - nawet przez chwilę.
 

Rodrik_AR

New member
Kupiłem w ubiegłym roku ONKYO 696 z rynku niemieckiego. Żadnych naklejek (oprócz tej na wyświetlaczu) na przodzie nie było, a ampli był bezwątpienia fabrycznie zapakowany.
 
Do góry