Apple Tv 4k - atmos, jaki kompatybilny amplituner ?

xpiracik

New member
Witam , tak jak w temacie.
Potrzebuje informacji od użytkowników zestawu Apple Tv + ampituner i obsługa standardu atmos.

Z tego co się zorientowałem to nie każdy amplituner z atmosem poprawnie wykrywa syganał od Aple Tv 4k z atmosem( i nie tylko).

Jaki ampli macie ,bądź wiecie ze działa w tej konfiguracji prawidłowo?
 

Rodrik_AR

New member
Tak, mam podłączony Apple TV > amplituner > TV
Atmosa używałem do tej pory z materiałów z Apple TV+ i Netflixa, a tam przy każdym filmie jest opis, czy jest Dolby Atmos. Raczej jak jest Atmos to jest tez 4k Dolby Vision. Racze nie spotkałem się z samym Atmosem bez 4k. Pamiętaj tylko, że należy w ustawieniach danego filmu wybrać ścieżkę z Dolby Atmos i na pewno nie będzie to ścieżka z lektorem.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jeśli nie mamy tv 4k to obraz będzie FHD dźwięk atmos jeśli jest dostępny dla danego tytułu.
 

xpiracik

New member
Tak, mam podłączony Apple TV > amplituner > TV
Atmosa używałem do tej pory z materiałów z Apple TV+ i Netflixa, a tam przy każdym filmie jest opis, czy jest Dolby Atmos. Raczej jak jest Atmos to jest tez 4k Dolby Vision. Racze nie spotkałem się z samym Atmosem bez 4k. Pamiętaj tylko, że należy w ustawieniach danego filmu wybrać ścieżkę z Dolby Atmos i na pewno nie będzie to ścieżka z lektorem.

Rozumiem ze amplituner poprawnie wykrywa dolby atmos - widać to na amplitunerze i słychać?
Bo AtV zmienia sygnał na ścieżki PCM z tego co widzę na moim obecnym apli i nie do końca jestem pewien czy dolby to na pewno dolby (bo się nie świeci na ampli taka informacja) ale ja mam stary ampli.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wszystkie ścieżki inne niż atmos będą wysyłane jako multichan czyli lpcm.
 

Rodrik_AR

New member
Rozumiem ze amplituner poprawnie wykrywa dolby atmos - widać to na amplitunerze i słychać?
Bo AtV zmienia sygnał na ścieżki PCM z tego co widzę na moim obecnym apli i nie do końca jestem pewien czy dolby to na pewno dolby (bo się nie świeci na ampli taka informacja) ale ja mam stary ampli.

Tak, amplituner poprawnie wykrywa dolby atmos i preferuje go. Świeci się też oznaczenie atmos na wyświetlaczu, a po naciśnięciu "i" na pilocie masz pełną informację.
 
Ostatnia edycja:
Do góry