Audio Pro Avanto 5.0 - amplituner za około 2k PLN

cross099

New member
Witam wszystkich,

Wracam tutaj ponieważ ostatnio pytałem czy warto kupować jeszcze Audio Pro Avanto 5.0 czy to już przestarzały sprzęt, przemogłem się i zakupiłem je, będąc w sklepie pytałem o amplituner jaki do nich wybrać. Sprzedawca polecił Marantz SR5014, lub Onkyo TX-NR686.

Mam TV 4k OLED do tego Cyfrowy Polsat i Amazon Fire Stick 4K, w przyszłości planuje kupić do tego konsolę oczywiści laptop też będzie podłaczany.

Jaki amplituner warto do tego zestawu wybrać, żeby grało to przyjemnie. Podział to około 50/50 muzyka i filmy. Muzyka Spotify + Youtube oraz koncerty w wersji cyfrowej. Filmy Kodi, Netflix, w przyszłości się jeszcze może skuszę na inne serwisy streamingowe.

Chciałbym wydać około 2k PLN, jednak jak warto będzie dodać 100 czy 200 PLN to przemyślę to. Wiem, że kilka miesięcy temu NR686 był na amazonie za około 1300PLN, teraz niestety cena około 1800 PLN. Zainteresował mnie model NR696, ma upscaling do 4K co przy obecnych zródłach może mieć znaczenie. Czy jest to warte dopłacenia? A może warto wybrać co innego. Myślałem jeszcze o Denonie avr-x 2500/2600H, Pionerze VSX934 lub też Yamaha V685. Ale wstępnie ustaliłem, że Onkyo jest najbardziej uniwersalne.

Marantz poza moim budżetem i to daleko..

Ktoś się wypowie na co warto zwrocić uwagę? Avanto ma podobno impedancje na poziomie 4ohm więc to dość istotne przy wyborze.

Wie ktoś może czy Onkyo wyda coś nowego niedługo? Może warto czekać i wtedy cena 696 spadnie? Bo z tego co zauważyłem to zazwyczaj około kwietnia pojawiało się coś nowego..

Dzięki za sugestie
 
Do góry