Pomoc w zakupie amplitunera

bazookie

New member
Witam szanowne grono.

Potrzebuję pomocy a w zasadzie porady. W tej chwili jestem posiadaczem amplitunera CA CXR200. Do niedawna amplituner ten był podłączony do plazmy Panasonic (FHD) i projektora Sony (FHD). Źródłem był odtwarzacz sieciowy (FHD) oraz dekoder NC+ (4K).
Kilka miesięcy temu wymieniłem wysłużona plazmę na TV Sony (4K) oraz projektor na JVC (4K). Dekoder NC+ pozostał, odtwarzacz sieciowy zmieniłem na Apple TV 4K oraz dołożyłem BD Sony.
Nie mam możliwości pospinania całości w jedno. Mam prawdopodobnie jakieś problemy z HDCP. Wszystkie wejścia i wyjścia (źródła, ampli, wyświetlacze) obsługują HDCP 2.2. W momencie wpięcia obu wyświetlaczy jednocześnie do wyjść amplitunera, zanika mi obraz i dźwięk co kilkadziesiąt sekund. Kombinowałem na różne sposoby, wliczając również splittery i matrixy 4K. Po wypięciu jednego z przewodów z wyjścia amplitunera, wszystko wraca do normy. Drugi przypadek, kiedy wszystko jest OK, to moment, kiedy oba wyświetlacze są włączone jednocześnie. Przy wyłączeniu TV obraz na projektorze i dźwięk zanika. Dodam, że projektor podpięty jest optycznym HDMI.

Do rzeczy. Skłaniam się do zakupu nowego amplitunera, który poprzez menu będzie miał opcję wyłączenia poszczególnych wyjść HDMI (tak, aby nie wpływały wzajemnie na siebie).

Budżet to powiedzmy okolice 10 kzł.

Na Atmosie czy Auro 3D mi nie zależy. Najważniejsze są konfigurowalne gniazda HDMI obsługujące HDR.
Oczywiście postaram się w swoim zakresie samemu czegoś poszukać po salonach i ewentualnie wypożyczyć dla testów do domu, ale muszę wiedzieć, w jakim kierunku iść: Denon, Yamaha, Pioneer, Anthem. Onkyo i Arcama teoretycznie odrzucam.

Proszę o poradę.
 
Do góry