Denon x3300w z końcówką mocy lub wzmacniaczem stereo...

wucash

Active member
Bez reklam
Po lekturze dziesiątek wpisów na forach mam już trochę zamęt w głowie dlatego postanowiłem poprosić o radę i może poprawę toku rozumowania :D
Obecnie posiadam kolumny Monitor Audio Bronze BX6 5.1 oraz subwoofer RSW12. Całość napędza Denon X3300w. Ponieważ chciałbym poprawić jakość stereo rozważam dwa rozwiązania:
1. Zakup Denona X4500h :p
2. Zakup wzmacniacza stereo lub końcówki mocy i podłączenie poprzez pre-out do obecnego X3300w

Zaznaczam, że jako źródła korzystam wyłącznie z Tidala i Spotify (nie korzystam z odtwarzacza CD) a kino domowe to w 99% Netflix, HBOgo lub pliki .mkv z dysku sieciowego. Muzyka elektroniczna, trochę rocka i też czarne brzmienia.
Nie chciałbym przerostu formy nad treścią :D - mam świadomość, że nie jest to zestaw audiofilski ale mam wrażenie, że w stereo jest więcej do uzyskania z tych kolumn.

Osobiście bliżej mi do rozwiązania nr 2 ale w tej opcji co lepsze? wzmacniacz czy końcówka? Dużo pozytywów czytam o końcówce Emotiva BasX A-300 w połączeniu z Monitor Audio. Tu chciałbym się upewnić - w takim rozwiązaniu podpinam fronty do końcówki i końcówkę do pre-out ampli i całość sterowania jest w ampli a końcówka tylko daje moc.

3. A może to już przerost formy nad treścią i do Tidala czy Spotify takie rozwiązanie niewiele wniesie?

PS. W przyszłości planuję upgrade kolumn do serii Silver.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem
wymiana x3300 na x4500 kometnie nic nie wniesie w stereo. Bedzie to samo. Przerabialem to z wymiana Marantza 6009 na 7010 dla mnie roznic brak.

Koncowka mocy tez nic nie wniesie bo dalej mozgiem jest amplituner.


Jezeli chodzi o stereo to tylko iwylacznie wzmacniacz. Takie moje zdanie. No i najlepiej zrodlo wpiete odrazu do wzmacniacza - - jakis sieciowiec.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Opcja ze wspomnianą Emotivą to koszt 2300, używany Roksan Kandy K2 to 2400...
Nie chciałem szaleć bardziej niż koszt nowego ampli czyli powiedzmy do 5k.
Rozwiązania proponowane przez kolegów czyli sieciowiec plus wzmak stereo to w zależności czy to będą używki czy nówki mogę zmieścić w tym budżecie a również mogę go dwukrotnie przekroczyć.
Coraz bardziej zastanawiam się czy gra warta świeczki i nie przeznaczyć tej kasy na wcześniejszy upgrade do serii Silver ;-)

Tak gwoli wyjaśnienia - rozumiem, że opcja sieciowiec plus wzmacniacz umożliwia takie połączenie, że w stereo grają fronty podpięte do wzmacniacza i materiał z sieciowca a w kinie gra całe 5.1 z ampli+wzmak bez żadnego przełączania kabli?
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Ja końcówką mocy Monster Power Signature MPA-3250 poprawiłem swego czasu brzmienie topowego Denona AVC-A1HDA. Więc śmiało możesz iść w tym kierunku.
Jak byś szukał końcówki mocy np. Emotivy - to rozglądaj się za generacją drugą. Trzecia i najnowsza generacja to konstrukcja modułowa, która już nie zbiera tak dobrych ocen jak wersja 2.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Opcja ze wspomnianą Emotivą to koszt 2300, używany Roksan Kandy K2 to 2400...
Nie chciałem szaleć bardziej niż koszt nowego ampli czyli powiedzmy do 5k.
Rozwiązania proponowane przez kolegów czyli sieciowiec plus wzmak stereo to w zależności czy to będą używki czy nówki mogę zmieścić w tym budżecie a również mogę go dwukrotnie przekroczyć.
Coraz bardziej zastanawiam się czy gra warta świeczki i nie przeznaczyć tej kasy na wcześniejszy upgrade do serii Silver ;-)

Tak gwoli wyjaśnienia - rozumiem, że opcja sieciowiec plus wzmacniacz umożliwia takie połączenie, że w stereo grają fronty podpięte do wzmacniacza i materiał z sieciowca a w kinie gra całe 5.1 z ampli+wzmak bez żadnego przełączania kabli?

Wzmak + sieciowiec to dobra opcja.
Wzmak to kwestia preferencji.
Ja bym polecił w takim budżecie jeszcze bardzo przywoity MF 3i lub 3si (ma bypass i może być końcówką mocy w KD) + Bluesound Node 2i - wzmak używka a stream nowy i zostanie Ci jeszcze torchę $.
Wymiana frontów też w przyszłości wskazana - na pewno będzie zmiana choć zacząłbym od dodania klocków.
 

ludwickik

Member
U mnie zmiana z denon x3400 na x4500 sporo poprawiła jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Dźwięk jest po prostu lepszej klasy na moje ucho.
 
Do góry