Amplituner do 2 tyś zł

michalsoki

New member
Witam posiadam aktualnie Pioneer VSX-916 i kolumny tonsil fenix II. Kupiłem już nowy tv TCL 65ep680 i teraz chcę zmienić amplituner na nowszy. Jak na razie wybrałem:


1 -Onkyo TX-NR686
2 -Denon AVR-X2500H
3 - Yamaha MusicCast RX-V585


Który wybrać z nich chodzi mi o stosunek ceny do jakości, bo pewnie każdy z nich zagra bardzo dobrze.

Na onkyo jest promocja na amazon i można go kupić poniżej 1500zł.
 

michalsoki

New member
Też tak myślałem ale muszę się zastanowić. Denon i Yamaha są jakby nowocześniejsze pod kątem dźwięku i obrazu, czy nie warto do nich dokładać?
A i jeszcze czytałem o padających hdmi w onkyo i nie wiem czy w tym akurat to występuje?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Problemy były w starych wersjach 6.. z początku produkcji - była nawet akcja serwisowa na tą dolegliwość.
Nowe modele 656, 676..... już są ok.
 

michalsoki

New member
Dlatego napisałem, że czytałem takie opinie o padających hdmi ale nie wiedziałem dokładnie jakich modeli to dotyczy.
O padającej firmie onkyo też mi się obiło i teraz czy warto kupować ten amplituner czy dołożyć 500zł do denona czy yamaha?
 

Rodrik_AR

New member
Zdecydowanie bierz Onkyo TX-NR686. W cenie do 2k to bezdyskusyjnie najlepszy wybór.
Problemy z HDMI były w starszych modelach. Jeżeli teraz (powyższy przykład z 696) komuś się to przytrafiło to raczej był to pojedynczy przypadek, który zawsze może się zdarzyć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowanie bierz Onkyo TX-NR686. W cenie do 2k to bezdyskusyjnie najlepszy wybór.
Problemy z HDMI były w starszych modelach. Jeżeli teraz (powyższy przykład z 696) komuś się to przytrafiło to raczej był to pojedynczy przypadek, który zawsze może się zdarzyć.

a w czym jest lepszy od yamahy czy denona?
 

Rodrik_AR

New member
a w czym jest lepszy od yamahy czy denona?

Zerknij na jedno z pytań autora wątku: "stosunek jakości do ceny"
Autor zaczyna wątek od tego, że właśnie zakupił nowy TV więc zakładam, że amplituner będzie głównie do kina, a tu Onkyo wygrywa zdecydowanie z Yamahą i Denonem z tej półki cenowej. Taka jest przeważająca opinia na fachowych forach i ja też się tymi opiniami kierowałem wybierając swój amplituner. Mam obecnie Onkyo TX-NR696 i jestem bardzo zadowolony z wyboru.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zerknij na jedno z pytań autora wątku: "stosunek jakości do ceny"
Autor zaczyna wątek od tego, że właśnie zakupił nowy TV więc zakładam, że amplituner będzie głównie do kina, a tu Onkyo wygrywa zdecydowanie z Yamahą i Denonem z tej półki cenowej. Taka jest przeważająca opinia na fachowych forach i ja też się tymi opiniami kierowałem wybierając swój amplituner. Mam obecnie Onkyo TX-NR696 i jestem bardzo zadowolony z wyboru.


Aha.. czyli udowodnili to naukoFcy wiec i szczepionki szkodza.

A takie aspekty jak system kalibracji, GWARANCJA sa nie wazne. Liczy sie tylko to ze jest 20watow wiecej od takiego denona 1500h?


Jak tam sobie chceta. Najwazniensze to odsluchac i zobaczyc. Ja nie powiem ktory lepszy bo nie sluchalem. Koniec basta.
 

michalsoki

New member
Dobra Panowie amplituner onkyo zamówiony za 1435zł.
Jak podłączę wszystko to napiszę o wrażeniach.

Pytanie z innej beczki potrzebuję kabel hdmi i nie chcę przepłacać za markowe kable, chcę kupić w normalnej cenie kabel hdmi z najwyższym standardzie, bo się pogubiłem w tych cyferkach :)
 

Rodrik_AR

New member
Dobra Panowie amplituner onkyo zamówiony za 1435zł.
Jak podłączę wszystko to napiszę o wrażeniach.

Pytanie z innej beczki potrzebuję kabel hdmi i nie chcę przepłacać za markowe kable, chcę kupić w normalnej cenie kabel hdmi z najwyższym standardzie, bo się pogubiłem w tych cyferkach :)

Czyli TX-NR696 kupiłeś na Amazonie?
Pamiętaj tylko, że nie dostaniesz instrukcji PL. Wejdź na stronę Onkyo i ściągnij sobie angielską wersję celem sprawdzenia, czy ogarniasz?
Ja kable mam stare Profigoldy 1,4 i dają radę nawet z 4K choć mam wrażenie jakby czasem działały z opóźnieniem przy przełączaniu. Zamówiłem na próbę z AliExpress markowe chińskie Moshou 8K Mają bardzo dobre opinie. Jak dostanę i przetestuję to dam znać.
 

Rodrik_AR

New member
Tak kupiłem na Amazon. Myślę, że ogarnę instrukcję nawet po angielsku, a może jest gdzieś w necie po polsku?

Kable to myślałem takie tylko nie wiem czy dobre ważne aby miały arc:
https://www.euro.com.pl/kable/reinston-ek018.bhtml
https://www.euro.com.pl/kable/reinston-ek017.bhtml

Kable po opisie powinny dać radę. Nic niestety nie ma w parametrach o materiałach z jakich zostały wykonane. Czy jest to na Np: 100% miedź beztlenowa? Jaki rodzaj izolacji?

Instrukcji PL w necie nie znajdziesz bo nie istnieje jej wersja elektroniczna. Polski dystrybutor dodaje tylko drukowaną, która była tłumaczona i drukowana na jego zlecenie w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

gallek

New member
Też kupiłem na Amazonie (686) tydzień temu za 319 Euro i instrukcja jest po polsku, całe 137 stron.
Tylko jest problem z jednym z HDMI Output. Podłączony rzutnik 10m kablem - na SUB wszystko działa, na MAIN przerywa co parę minut na sekundę czy dwie (dzwięk jest, obraz znika). Nie wiem czy odsyłać, bo i tak nic więcej tam nie będę podłączał (tylko rzutnik).
 

Rodrik_AR

New member
Też kupiłem na Amazonie (686) tydzień temu za 319 Euro i instrukcja jest po polsku, całe 137 stron.
Tylko jest problem z jednym z HDMI Output. Podłączony rzutnik 10m kablem - na SUB wszystko działa, na MAIN przerywa co parę minut na sekundę czy dwie (dzwięk jest, obraz znika). Nie wiem czy odsyłać, bo i tak nic więcej tam nie będę podłączał (tylko rzutnik).

Jak masz ustawione wyjścia HDMI: 2 wyjścia na raz czyli "MAIN/SUB", czy przełączasz pomiędzy "MAIN" a "SUB"?
Sprawdź oba rozwiązania bo gdzieś czytałem, że przy opcji MAIN/SUB mogą czasem być problemy.
Może ktoś się jeszcze wypowie, być może to SUB jest dedykowanym wyjściem dla projektora?
Ja nie używałem nigdy projektora.
Rozumiem, że kabel HDMI masz odpowiednich parametrów i dobrej jakości? Przy 10m ma to już duże znaczenie.
 

gallek

New member
Próbowałem sam MAIN, sam SUB i MAIN/SUB. Na SUB zawsze działa, a na MAIN zawsze przerywa (co parę minut). Kabel chyba w miarę dobry za ok. 150zł (na poprzednim amplitunerze - HK AVR 70 - działał), wcześniej miałem tańsze i nie działały na 4K.

Na MAIN przerywa nawet jak jest wyświetlone Menu z amplitunera, więc jest to niezależne od źródła.

Chyba zaniosę do tego pokoju telewizor i zobaczę czy na krótszym kablu do TV będzie działać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdż inny kabel, potem tv. Jak masz podpięty drugi kabel hdmi do SUB, to zamień pod MAIN. Jest sporo niewiadomych. Wielokrotnie, na wielu ampli miałem podobne problemy.
 
Do góry