Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K

jakub1989

Member
Mam onkyo 686 miałem to samo zanikanie obrazu.
Wymiana kabli nic nie pomagała raz działało kilka dni innym razem wywalało co pare minut.
Okazało się że stało się coś z płytką hdmi
Wymienili mi ją na gwarancji i jak narazie jest ok problem zniknął zupełnie a jestem po naprawie już jakieś dwa miesiące

Ja mam z kolei inny problem bo też mam podpięty komputer do amplitunera
Czasami jak przełączam aplikacje lub np wyskakuje jakieś okienko z komunikatem windowsa, przed pojawieniem się dzwieku tej aplikacji słychac pykniecie z głośników na to wymiana płytki hdmi nie pomogła
 

Rav-X

New member
@jakub1989 na jaką skalę miałeś to zanikanie obrazu? Tzn. czy tak jak u mnie tylko PC, czy wszystkie podłączone sprzęty tak fiksowały? Powiem szczerze, że jesteś pierwszym przypadkiem o którym słyszę, że musiał mieć naprawioną płytkę HDMI w tym akurat modelu. Znając historię Onkyo i HDMI, szukałem na siłę po różnych forach czy ten model ma problemy z HDMI tak jak w starych modelach, i nie znalazłem, żadnego potwierdzonego przypadku.

Co do twojego problemu, u mnie nic takiego się nie działo, na żadnych kablach HDMI jakie miałem podłączone. Może masz bardzo czułe głośniki i wyłapują jakiś dźwięk z komputera.

Ogólnie chciałbym wszystkim zainteresowanym opowiedzieć historię świąteczną o tam co spotkało mój amplituner ONKYO w krótkim czasie.
Otóż cała sytuacja z ONKYO potoczyła się błyskawicznie i już go nie mam. W zeszłym tygodniu nastąpiło apogeum mojej irytacji związany z problemem zanikania obrazu i dźwięku przy korzystaniu z PC, więc w piątek (20.12.2019 r.) wystawiłem Onkyo na sprzedaż. W sobotę (21.12.2019 r.) znalazł się klient i amplituner pojechał w świat (odbiór osobisty). Klient zadowolony, ja zadowolony, podobno ampli gra jak marzenie, co mnie cieszy.
Miałem wstępnie kupić SONY STR-DH790, no ale zacząłem szukać i czytać, ostatecznie padło na Denona X2600H. Teraz gdzie go dostać przed świętami? Tylko jeden market (M.E.) "gwarantował", że przed świętami go dostarczą, więc w niedzielę (22.12.2019 r.) zamówiłem. Na drugi dzień (w poniedziałek, przed Wigilią) dostałem info, że mam amplituner do odebrania w markecie. Nic innego, tylko po pracy wpadam do marketu, zabierał "łupy" i śmigam do domu.
W domu wszystko oczywiście podłączam, kalibruje, na dzień dobry wszystko śmiga. Przyszedł czas na testy, a to muzyka, a to filmy, aż dotarłem do sprawdzenia jak działa HDR na YouTube, a tu zonk, nie można włączyć tej opcji w systemie (Windows 10). Do tego maksymalny format pikseli to YCbCr 4.2.0. No to szukam przyczyny, znalazłem opcję w amplitunerze gdzie można przełączyć "Format sygnału 4K" ze "standard" (domyślnie) na "rozszerzony". I to miało rozwiązać mój problem, ale oczywiście, żeby nie było za pięknie komputer się zbuntował i postanowił się nie włączać od samego BIOSu (gdy ta opcja jest ustawiona na "standard" działa bez zarzutu). No mówię szlak mnie trafi, do tego będzie regres w sprzęcie audio. Zacząłem grzebać w ustawienia BIOSu (UEFI) i natknąłem na takie ustawienie jak "Zgodność z Windows 10 WHQL" (płyta główna MSI), wyłączyłem to i wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Komputer się włączył na ustawieniu amplitunera na "rozszerzone", działa stabilnie, jest HDR, jest pełne YCbCr 4.4.4, jest 60Hz. Normalnie teraz siedzę i rozkoszuję się dźwiękiem jak i obrazem, a wszystko hula bez najmniejszego problemu.
Po zmianie wspomnianego ustawienia w BIOSie, dotarło do mnie, że z ONKYO mogło być to samo, tyle, że ONKYO przepuszczał obraz i dźwięk ale niestabilnie i być może wystarczyła ta jedna zmiana w BIOSie komputera żeby i on działał jak należy. Niestety teraz już się tego nie dowiem, ale cieszę się ze zmiany. Denon daje mi dużo frajdy z odsłuchu. Ewidentnie słychać różnicę, przy Denonie doszło mi dużo "miękkiego" basu, ale dźwięk bardzo mi się podoba. W przyszłości z mojego zestawu kolumn 5.1 (Magnat Supreme) wymienię przednie główne kolumny na coś lepszego i powinno jeszcze lepiej zagrać. Cieszy mnie, że Denon ma Pre-out i można podłączyć wzmacniacz dla stereo.

Taka o to historyjka z happy endem.
 

robinzim

New member
Zanik obrazu.

Witam.
Mam podobnie Onkyo Tx NR 676 podpięty pod tv i projektor.
Problem występuje tylko gdy mam włączony projektor i tv w stanie czuwania.
Wystarczy wyłączyć zasilanie tv i obraz już nie zanika, w moim przypadku to działa.
Pozdrawiam.
 

jakub1989

Member
@jakub1989 na jaką skalę miałeś to zanikanie obrazu? Tzn. czy tak jak u mnie tylko PC, czy wszystkie podłączone sprzęty tak fiksowały? Powiem szczerze, że jesteś pierwszym przypadkiem o którym słyszę, że musiał mieć naprawioną płytkę HDMI w tym akurat modelu. Znając historię Onkyo i HDMI, szukałem na siłę po różnych forach czy ten model ma problemy z HDMI tak jak w starych modelach, i nie znalazłem, żadnego potwierdzonego przypadku.

na mój problem pomogła wymiana płytki hdmi. W sklepi który mi sprzedał amplituner dowiedziałem isę że to nie pierwszy przypadek z serią 686
 
Onkyo to chyba ma z tym problem.
Ja mam model 656. i podpięty projektor optoma uhd300x i xbox one S.
Wymieniałem kable już trzy razy i dupa... Cały czas obraz zanika a irytacja sięga zenitu. Chyba go sprzedam i przesiądę się na hmm nie wiem właściwie co. Ale chyba najlepszym rozwiązanie będzie Denon AVR-X1600H. ...
 

leszek2m

New member
Do amplitunera Onkyo RZ800 pod main mam podłączony TV a pod sub projektor Benq TK800. Wcześniej miałem Denona X2500 i miałem podobne problemy z zanikaniem obrazu,brakiem połączenia z projektorem Z TV Sony 4K nie miałem problemu.
Gdzieś przeczytałem żeby projektor włączać jako ostatni. I to pomogło.Wcześniej załączam tuner satelitarny 4K od cyfry i amplituner,ustawiam w amplitunerze sub i dopiero włączam projektor.
Jeżeli zrobię w innej kolejności to są problemy.
 
Zastanawiam się ile osób ma problemy z połączeniem amplituner —> projektor przy 4K....
To jakaś plaga. Powinna być jakaś tabel w której będzie napisane jaki model z jakim nie współpracuje...
 

waldekmar

New member
Witam,co prawda temat idzie o 4k ale i mnie prześladowała ta przypadlość... ,ampli tx nr747 ,projektor optoma hd26 i ciągle zrywany obraz,zaniki albo problem z wystartowaniem obrazu po np.wybraniu żródła,jak już załapał to było ok.Kabel 10m hdmi jakiś ,,kabel direkt niby 4k do 18gb/s" grubość kabla ok.9mm a nie potrafił przesłąć FHD.
Najgorzej jak kompa podłączyłem przez hdmi do ampli a potem dalej w/w kablem na projektor.
Powiem tak,zmieniłem kabel na hybrydowy hdmi 10m i już zapomniałem co to znaczy brak obrazu,obojętnie jakie źródło w amli bym nie przełączył to obraz wskakuje niemal odrazu.
Jeśli ktoś sie zastanawia nad kablem hybrydowym hdmi to jak najbardziej na plus,też kombinowałem z ustawieniami ale nic nie pomogło teraz odpalanie sprzętu to czysta przyjemność.
Kabel jaki teraz użytkuje to ATZEBE HDMI 2.0 Glasfaser 10m, HDMI 4K@60Hz HDR, YUV4:4:4, 3D, ARC, HDCP
Chętnie bym sie dowiedział czy ktoś z Was też poczuł poprawe z tradycyjnego na światłowodowy.


Polecam i pozdrawiam.
 
Do góry