Yamaha Rx-v671 ,epson tw-6700 i windows 10 pomocy

crimson-pirate

New member
dzień dobry
Od jakiś 2 lat użytkuje projektor Epson tw-6700 podpięty do amplitunera Yamahy rx-v671 (6 lat).
Do amplitunera mam podpięty również PC -hdmi , do wyświetlania filmów .
W windowsie w dźwiękach wychodzących zawsze miałem ustawiony RX-v671(zdjęcie 1 ) ( tutaj miałem TV panasonic , ps4 , blu ray , nintendo switch itp). Wczoraj wieczorem po restarcie amplitunera przestał on być widoczny w żródłach dzwięku . Ale tylko wtedy gdy włączony jest projektor(zdjęcie2) .
Nic nie było przestawiane , nic nie było kombinowane. System działał tak od dosyć dawna .
Amplituner jest widoczny tylko kiedy Epson jest wylaczony, od wczoraj w momencie wlaczenia projektora ampli znika... jest odlączony. Wykonalem reset do ustawien fabrycznych w ampli i zerowanie w projektorze. Bez zmian. Podpiałem laptopa ,aby miec pewnosc ze to w Windowsie sie nic nie przestawil - bez zmian w laptopie dalej RX-v671 jest niewidoczny - tylko Epson...
W Projektorze oczywiscie jest ustawiony AUDIO system kina Domowego ( nie audio projektor )
Sprawdzilem wszystkie polaczenie HDMI CEC , powylaczalem nawet na czas testów . Wszsytkie kable sprawdzielem , urzadzenia restartowalem i nic .
Druga ciekawostka jest tak , ze mam takze skonfigurowana druga strefe (2 glosniki pod PC ) .
I w momencie jak mam wlaczony projektor i wlaczam drugą strefę to muzyka na drugiej strefie leci mi z projektora....( mimo ze nadal mam ustawione AUDIO z KD )
Mam nadzieje, ze napisalem to jasno i moze ktos mial podobny problem i wie jak sobie poradzic.
Dodam ,ze mialem juz 3 amplitunery i do tej pory wszystko chodzilo idealnie jesli chodzi o konfiguracje .
Wygląda tak jakby po wlaczeniu projektora przejmował on nadrzędne funkcje i byl widoczny w systemie zamiast amplitunera...
Tutaj jest ewidentnie jakis problem, ale nie jestem w stanie sobie z tym poradzic.
 

Attachments

  • rx-v671.jpg
    rx-v671.jpg
    212,5 KB · Wyś: 21
Do góry